Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A rokonok miert szeretik...

A rokonok miert szeretik kihasznalni az embert? Es miert pont engem?

Figyelt kérdés
Munkanelkuli vagyok de nagy erokkel keresek allast, depresszios is vagyok elni se akarok. Erre mindig engem csesztet mindenki ilyen hulyesegekel hogy menjek es segitsek ezt azt ugyis raerek. Aztan lesznek belole egesz napos vagy tobb napos melok. Ha meg mar ottvagyok akkor hallgathatom a baromsagaikat az eletrol mintha magamtol nem tudnam. Ha meg azt mondanam hagyjanak beken egybol en lennek a szar lusta szemet. Mondanak mindenkinek ezert nincs ennek munkahelye meg ezert nem lesz ennek csaladja meg ilyenek. De szerintem igy is mondogatnak ilyeneket a hatam mogott kinezem beloluk. Minek kell az embert csesztetni ilyen hulyesegekel?? Es miert pont emgem?? Ök se segitenek nekem semmiben. Csak itthon is mondjak menjek segitsek mert csalad es kit erdekel?? Ez mer erdekeljen engem?? Semmi kedvem nincs mar ehhez az elethez komolyan mondom. Olyan is van hogy varatlsnul nyakamra hoznak ide gyerekeket vigyazzak rajuk.

2018. okt. 28. 10:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
CSAK azt használják ki aki hagyja magát. Tudni KELL nemet mondani. Mit fognak szólni? Kit érdekel?
2018. okt. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az 1.válaszoló is írja,mert hagyod magad.
2018. okt. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

A rokonok miért szeretik kihasználni az embert? Azért, mert úgy gondolják a rokonságba belefér a segítség. Amivel nincs is baj sztem. Csak sokan nem ismerik a határt, ekkor lesz belõle kihasználás.

És miért pont engem? Mert hagyod magad. Amíg nem mondasz határozottan nemet, ez nem is fog változni.

2018. okt. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 HaEv ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Kezdjük az elején.

Munkanélküli vagy és depressziós. És kihasznál a családod, akik egyáltalán nem becsülnek semmire. Nyilvánvaló, hogy egy verbálisan bántalmazó, manipulatív, erőszakos közegben vagy. Ez a depressziód oka lehet. Úgy értem, ez önmagában már depressziót okoz. Erre jöhet a munkanélküliség.

Kapsz pénzt azért, hogy segítesz? Kérj órabért, mivel nincs munkád, kell a pénz. Amennyiben erre nem hajlandóak, azt lopásnak hívják normáliséknál. Ugyanis a munkáért jár jövedelem. Nincs ingyen munka! Amennyiben a rokonaid normálisak, ezzel egyet fognak érteni. Ha nem normálisak - akkor meg kit érdekel, hogy mi a véleményük????

Ha így is, úgy is rosszat mondanak a hátad mögött - akkor legalább adj rá okot! Milyen dolog az, hogy ők rosszat akarnak terjeszteni rólad a hátad mögött és ehhez hazudniuk kell? ;) Milyen rokony vagy té barátocskám? He? ;) Azok, akik rossz dolgokat terjesztenek más emberekről a hátuk mögött, valójában saját magukkal van bajuk. Tisztában vannak azzal, hogy nagyon rosszul csinálnak dolgokat, csak nem akarnak szembe nézni vele - ezért másokat még sokkal rosszabbnak állítanak be és jó hangosan és jó sokszor és jó sokaknak - hogy nehogy legyen idő arra, hogy esetleg az ő hibájukról is szó essék. Jó nagy sz..kupac lehet náluk, ha ilyen agresszíven kell takargatniuk.

Igazából ahogy nézem, nem munkanélküli vagy, hanem munkaHELYnélküli. Az a munkád, hogy munkahelyet keress - ha mellette jut időd másodállásban segíteni a rokonoknak, szuper, fizessék ki.

Segítségnyújtás. A segítségnyújtás nem kötelező. Azt akkor teszi meg az ember, ha a saját helyzetét ezzel nem veszélyeztetni. Ha a munkahelytalálásban nem akadályoz a segítségnyújtás és egyébként van is rá időd, akkor persze, tedd meg. De hát nem kötelező!

Ma már munkaerő hiány van! Állj a sarkadra, találj egy jó munkát és hagyd ott a búsba ezt a pletykafészket. Olyan emberek társaságát keresd, akik bátorítanak, előre visznek. A depesszió elkülönítő nyomást jelent. Használd ezt az energiát arra, hogy elkülöníted magad attól, ami piócaként szívja a véred. És keresd meg azt, ahol "táplálva" vagy.

Különben tényleg nincs értelme az életnek. :) Pedig az nagyon jó és szép tud ám lenni!

2018. okt. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
30%

"Es miert pont engem?"

Mert a te rokonaid.

.

Rokonok közt sem szokás 'csak úgy', a semmi fejében dolgoztatni valakit, még akkor sem, ha az illető munkanélküli.

.

Nem rinyálni, hanem komolyan venni az álláskeresést és menj dolgozni. Bármit, bárhol, ahol fizetést kapsz érte.

Amíg nem teszed ezt, kamunak tartom kérdésed.

2018. okt. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%

Mert hagyod magad.

Ennyi a titka az egésznek.

Ha unod állj ki magadért, légy szókimondó, ne félj nemet mondani. Mit fognak csinálni? semmit. Duzzognak? És akkor mi lesz?


Meg ha amúgy is ráérsz mert nincs dolgod akkor miért olyan nehéz segíteni másoknak? Örülj hogy van elfoglaltságod és nem ülsz egész nap a négy fal között. Az hogy hallgatod a hülyeséget az már megint más. Nem kötelező elvállalnod semmit, senki nem tart fegyvert a fejedhez. De ha ők tartanak el, akkor meg nem értem miért probléma segíteni nekik. Örülj annak hogy nem az utcán élsz, és nem éhezel.

2018. okt. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is vannak ilyen rokonaim.


Azt gondolják,hogy körülöttük forog a világ.

Én is segítettem sokszor egyeseknek,utána nemhogy vissza kaptam volna valamit,hanem még a hátam mögött kipletykáltak.


Ki kell állni magadért.

Az,hogy munkanélküli vagy,vagy depressziós,esetleg valamilyen más betegséged,nem az ő dolguk.

Az ilyen emberekkel határozottan kell fellépni.


Lefogadom,hogy nálad is az okozza a problémák nagy részét,hogy alárendeled magad másoknak.Kisebbségi érzés.

Ne hagyd magad kihasználni!

Főleg olyan embereknek ne,akik egy fillérrel vagy egy jó szóval sem támogatnak!

2018. okt. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Sógornő fiát szoktam áthívni, de nem várom el az ingyen melót, mert az szemét munka. Óránként 500-800f minimum. Ne hagyd magad.
2018. okt. 30. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!