Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Tudod mikor van a családtagjai...

Tudod mikor van a családtagjaid születésnapja?

Figyelt kérdés
A draga gyermekemnek -15- fogalma sincs róla. Közölte, hogy egyik osztálytársa vagy barátja se tudja se a szülei, se más csaladtag születésnapját. Ez mennyire normális?
2018. nov. 22. 10:36
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
69%

Ez a te szegénységi bizonyítványod, nem az övé. Fogsz egy papírt, szépen felírod rá, a családban ki mikor született, és odaadod neki.

Mégis honnan máshonnan kellene tudnia? Lopkodja ki a táskátokból az igazolványt, hogy fel tudja magának írni? Ez nem egy névnap, amit ki lehet nézni a naptárból.

2018. nov. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
85%

hűha.. egy 15 ėvestől már bőven elvárhato hogy a szülei/tesvėre születesnapját tudja mikor van.

Mâr nem emlėkszem pontosan hány ėves koromtol voltam kėpbe, de 10 ėvesen már biztos tudtam hogy mikor van.

A lányom is most 10 ėves ės azt tudja melyik hónap, de a pontos dátumot nėha mėg elfelejti

2018. nov. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk mindenki szülinapja szépen be van írva a naptárba, mert még a 35 éves férjem is hajlamos elfelejteni. A gyerekekét percre pontosan tudja, szerinte csak azért, mert ott volt. Az enyém se szokta elfelejteni, de a tágabb család szülinapjairól (szüleink, testvérei) fogalma sincs.
2018. nov. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
94%

Őszintén, én nem tudom mindenkiét. Szüleimét igen, mert azt mindig együtt ünnepeljük, meg nagypapámét is, mert szenteste van és ezt a tényt többször emlegetjük, de a többiekét... mióta csak az eszemet tudom, mindenki elvárja, hogy tudjam, de soha nem mondták el, mert hogy "úgyis tudod", tehát fogalmam sincs, és csak egyre cikibb lenne megkérdezni. :(

Többször láttam amúgy ilyet, olyan szinten természetesnek veszi a család, hogy a gyerek tudja a szülinapokat, hogy soha nem mondják el neki, de akkor nem is értem, honnan kéne tudnia??

2018. nov. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Kösz, első. Rendkívül hasznos volt a hozzászólásod. Nyilván tanítottam neki. Nyilván a 15 év alatt minden csaladtaget megünnepeltük, ajándékot is vettünk nekik. Naptár is van, bár hogy oszinte legyek, en pl mindenkiet tudom fejből. Nem a kisujjából kellene tudnia, de bizony szoktuk mondani. Ráadásul elég könnyen megjegyezhető dátumok vannak, mert mindenki vagy elsején, vagy 30an születetett, így sokat nem kellene gondolkodni.

Nem a tanítással van gond, hanem azzal, hogy ezek szerint magasról tesz rá. A kérdés lényege az lett volna, hogy már ennyi idős is ilyen nemtörődöm, ha nem saját magáról van szó?

2018. nov. 22. 11:18
 6/27 anonim ***** válasza:
33%
Kb 3 éves koromban már tanítottak nekem ilyeneket otthon, kit hogy hívnak, hol lakunk, mikor született stb. Tudom a szüleim, nagymamáim, unokatesóim, nagybátyán, nagynéném szülinapját. Neked kellett volna megtanítani, együtt ünnepelni, erről nem ő tehet.
2018. nov. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
77%

Én sem tudom fejből. A sajátomat is elfelejteném, ha nem ünnepnapra esne. :D Ez nem nemtörődömség, csak manapság már kevésbé fontos az ilyesmit megjegyezni.

Régen mondjuk gyerekként minden telefonszámot tudtam fejből, mióta mobil van, még a páromét se bírom megjegyezni. Mert egyszerűen ott a kütyü, és emlékeztet.

A születésnapokra ugyanígy emlékeztet a fész, az okosnaptár. Egy kamasznál meg pláne így van, aki ebbe a világba nő bele.

2018. nov. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2018. nov. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 Metionin ***** válasza:
100%
A szüleimét meg a tesómét igen, meg a barátomét. De a névnapjukat nem. Távolabbi rokonokkal nem tartunk kapcsolatot, így az övék nem is érdekel. Amúgy nekem ezeket betanították ovis koromban, el kellett tudni mondani a nevemet, címemet, születési helyemet és időmet, a szüleim születésnapját. Magamtól nem is biztos hogy egyáltalán rákérdeztem volna mert nem ünnepeljük őket, így eseményhez kötni nem tudtam.
2018. nov. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
53%

Még szép, hogy tudom. A gyerekeim is tudják, már kicsi koruk óta. Nagyszülőkét, unokatesókét is.

Ha magasról tesz rá, az is nevelési hiba, ne háborodj fel rajta, mert valószínűleg te cseszted el valahol.

2018. nov. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!