Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Én érzem rosszul, és nekem...

Én érzem rosszul, és nekem kellene békülnöm?

Figyelt kérdés
Egyenlőre a második albérletben lakom a legkisebb lányommal,hét éve,kilátás nincs saját otthonra.Apukám felajánlotta-ami nagy szó nála-ad hét milliót,kölcsönnel kiegészítve lehetne lépni,ha drága mamám beleegyezett volna, hogy a házát megterheljék. De nem.Harmadszorra már nem tudom kérni, képtelen vagyok szóba állni vele azóta.Az volt az indoka, hogy neki fontos a biztonság, és majd csak történik valami...( mert nekem nem jár a biztonság?és mi történik,csoda??)Öt éve heti 6 napot, napi kilenc órát robotolok,( szeretem a munkám)három órát vezetek, szabadság nélkül, egy pihenőnap stb,hogy fenn tudjam tartani ezt a színvonalat, és büszkén élünk a gyerkőccel,mert szuper vagyok, de ilyen lehetőségem most lett volna, mert ez az összeg egy lekötött pénz, ami így újra le lett kötve,- atyám pénze.Mellesleg egyre inkább úgy érzem, édesanyám soha nem törődött velem eléggé,az aktuális férj fontosabb volt,-most is-még ha engem terrorizált is, társfüggő,gyáva, és most már önzőnek is látom...és még sorolhatnám.Kinek van igaza..?

2018. dec. 4. 12:44
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
98%
Nem várhatod el senkitől, hogy feladja a biztonságát öreg korára. Ha nem tudsz valamiért fizetni, a bank viszi mamád házát. Szar helyzetbe vagy az tény, de ilyet elvárni akkor sem lehet.
2018. dec. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
94%

Érhető. Ilyet senkitől sem szabad kérni. Került már ismerősöm ilyen miatt rossz helyzetbe. Ő kezes volt. Persze senki sem számított rá, hogy mi fog történni, és hogy az adós nem tudja majd fizetni a hitelt.


Egyébként a mamád vagy az anyukád? Nem értem.

És ha apukád ilyen segítőkész, akkor miért nem az ő házára/lakására megy a terhelés?

2018. dec. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
94%
Ja, és a lehetőség mindig adott. Azt a pénzt bármikor fel lehet használni, akkor is, ha le van kötve.
2018. dec. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
96%
Nincs igazad, ezt nem várhatod el. Az öregek nem alaptalanul félnek. Miért nem a leendő lakásodon lesz a jelzálog? Ez ma már így van. Ha nem fizwtsz, mehetsz világgá. Nem kell másik ingatlan fedezetnek!
2018. dec. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 szlory ***** válasza:
19%

Kedvem lenne felrobbanni a történettől, sajnálom a helyzetedet. Mindazonáltal ez összetettebb, mint elsőre gondolják.

1: a szülő felnőtt korodig tartozik felelősséggel érted. utána fakultatív, hogy segít-e neked vagy sem. ez van!

2: a gyerek viszont a szülőért tartozik felelősséggel (jelenlegi jogszabályozás szerint), ha a szülő nem tudja önmagát eltartani, akkor a gyerekre hárul mindez.

3: természetesen az egész a harmadik oldalról, örökségi részről is be van védve - feltéve, hogy drága mammer nem adja el pl öregotthoni ellátásért cserébe - akkor neked sem dolgod nem marad, sem örökséged


Felnőttek vagytok mindketten, dönts. Régi iskolában nevelkedett a néni, napjainkban legtöbben elképzelni sem tudják, hogy ne legyen saját tulajdonú barlangjuk. Szóval a reflexeit ne írd a számlájára. A viselkedésének a többi részét viszont nyugodtan megteheted - lehet, hogy én búcsút intenék a kapcsolatnak, hiszen nem látom értelmét és érzelmi kötődés pedig nincs, csak ha ketten együtt dolgoznak rajta.


Esetleg apukádét bevonni? Vagy az már túl nagy szó? Úgy is, ha ő az egyetlen, aki rajtad kívül pontosan tudja, milyen a mama? Vagy gondolkodj el "relokáción", olyan régióba költözésen, ahol értelmes munkát is találsz és olcsóbbak relatíve az ingatlanok. Emlékeim szerint pl. Győr környéke még ilyen, de ezt most ne vedd készpénznek.

2018. dec. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
87%

Olyat senkitöl nem kérhetsz, nem várhatsz el, de föleg nem követelhetsz, hogy a te hiteledet az ö házára terheljék.

Ezzel csak annyit köckáztatna, hogy elveszíti a saját anyagi biztonságát, amiért már megdolgozott élete során.

Neked nem JÁR a biztonság, azért elöször neked kell tenni, és ez nem azt jelenti, hogy apádtól kérsz pénzt, felveszele hitelt és a mama házát veszélyezteted.


Öszintén szólva ha több gyereked van, akkor elvárható lenne, hogy legyen annyi anyagi lehetöséged, hogy ne másnak kelljen a te éleedet finanszírozni. Ha meg ennyire nincs jövedelmed, akkor talán nem kellett volna több gyereket szülni a semmire.


em értem, milyen alapon várod el felnött, több gyerekes nö etedre, hogy a szüleid oldják meg a te anyagi problémáidat, ahelyett, hogy ezt te tennéd.


Keress olyan munkát, ahol van elég jövedelmed, nem kell naponta több órát vezetni (rengeteg pénzt meg idöt megtakarítasz, ha nem utazol napi több órát, hanem odaköltözöl), és megtanulsz addig nyújtózkodni, amíg a takaród ér.

2018. dec. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
82%

Én nem tudom, mikor bocsátanék meg, ha a gyerekem ilyet kérne tőlem. Nyilván nem terhelem meg a házamat. Még csak nem is életmentő műtétről van szó...


Nem, neked nem jár az, hogy felnevelnek és még adnak milliókat is s nem úgy, hogy van nekik, hanem a házukra... Megáll az eszem, egyesek mit várnak el másoktól...

2018. dec. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Mai kiszámíthatatlan világgban senkitől nem várnám el, hogy megterhelje a saját házát akár egy fillérrel is...

Mindenki félti a biztonságát, ezt teljesen megértem.

2018. dec. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgyis albérletben élsz, mért nem a munkahelyed mellett bérelsz lakást? Időt és pénzt is spórolnál.


Kérdezz meg több bankot is, biztosan találsz olyant, amelyik úgy ad hitelt, hogy csak a leendő lakást terheled meg.


Én sem tartom opciónak, hogy mamád lakását terheld meg, mert ha valamiért nem tudod majd törleszteni, elárverezik és ő is mehet az utcára.

2018. dec. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
80%

Felelőtlen vagy és önző. Nem a szüleid tehetnek arról, hogy idáig jutottál csak az életedben, hogy "Öt éve heti 6 napot, napi kilenc órát robotolok,( szeretem a munkám)három órát vezetek, szabadság nélkül, egy pihenőnap stb" mellett. Valamit te csináltál rosszul. Kérdezem én: a hitelt miből akarod fizetni, ha félretetenni, előrelépni nem volt módod?

Nem a szüleidnek kellene viselniük annak kockázatát, hogy mi van ha...Sose lehet tudni! Van egy hitelmentes házuk, biztonságban vannak, eléldegélnek ott öregségükre, miért kelljen nekik rettegni minden egyes alkalommal, ha megbetegszel, hogy jaj, csak nehogy táppénz legyen a vége, mert a végén még nem fogod tudni a következő havi törlesztőt fizetni..vagy rosszabb. Az életben csak az biztos, ami már elmúlt, lehetsz munkanélküli, megsérülhetsz, lebetegedhetsz...ezer dolog történhet, nem az ő felelősségük a te helyzetednek a megoldása. Azt írod, a legkisebb gyerekeddel élsz, tehát több gyereked is van, esetleg a többi már azért nem veled van, mert felnőtt? Ilyen idősen a szüleidre vársz? AZ én nagyanyám megengedte, hogy a házát fedezetnek használja az imádott lánya(nagynéném), szerencsére utána nem sokkal meghalt, így nem kellett megélnie, hogy a végrehajtó kihajítsa. Ő is esküdözött, hogy mi történhet, hát dolgozik rendesen...Igen, amíg volt munkája dolgozott is rendesen.

2018. dec. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!