Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mi miatt néz le ennyire?

Mi miatt néz le ennyire?

Figyelt kérdés
20 vagyok, anyukam testvérének a lanya is velem egy idős. Kiskoruktol kezdve nagyon joban voltunk szinte elválaszthatatlanok voltunk. En vagyok kicsivel idosebb de mindig o volt az akit tobbre tartottak mint engem. Keresztszuleim is, rokonaim is, sot neha meg anyukam is azzal jott hogy Bezzeg o! Emiatt en soha nem nehezteltem ra, hiszen nem vagyunk egyformak o szorgalmas kituno tanulo, mindenkikedvence en nem.. ez így van rendjén. O ia mindig anyaskodott felettem, neha kellett is orok gyerek vagyok de nem attol hogy nem tanulom meg azt, ami nem erdekel, nem tartom magam butának. Az utobbi idoben azonhan teljesen eltavolodott tolem.Sokat jott hozzank orommel, csajos napok stb de az utobbi par evben egyaltalan nem. Mindig mond valami kifogast meg mar facebookon se beszelget velem szivesen, ezt erzem. Mindig o volt az aki tele volt barátokkal közvetlenebb volt stb, en az aki annyira nem. Most o egyetemista, en dolgozom es multkor ram irt es szoba kerult a munkam, erre fel oras kiselodast tartott hogy nem viszem igy semmire igaza lesz a keresztszuleimnek ilyenek... Ereztem vegig a beszelgetes soran hogy lenez azert mert nem mentem egyetemre, es kevesebbre tart. Azert bant mert regen ilyen nem volt koztunk es nem ertem most hirtelen mi változott.
2018. dec. 9. 15:56
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Nyilván rájött, hogy nem tud veled mit kezdeni, neked nincs igazán jövöd, neki meg van és egyre kevesebb a közös téma. (Mellesleg neki van igaza, ha nincs rendes végzettséged, akkor tényleg nem jutsz semmire)
2018. dec. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Van végzettségem, szakközépiskolában végeztem,kozgázon. Igaz nem ebben a szakmában dolgozom de imadom a munkamat es boldog vagyok. O meg egyetemre jar de nem boldog ezt o mondta, mert egy barátja sem maradt mellette. Na most akkor melyik jobb?
2018. dec. 9. 16:19
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

"mindenkikedvence en nem"

Anyukád beléd szugerálta, hogy te nem érsz annyit mint ő,

ezt te elhitted, kicsi az önbecsülésed mert nem kaptad mega szülői támogatást.

Keresd meg a youtube-on Feldmár Andrástól a "Halál előtt van élet?" c . filmet és nézd meg. Illetve még nézhetsz tőle különböző videókat.

Hogy valaki jó ember az nem attól függ, hogy egyetemet végzett vagy sem. Kicsit introvertáltnak tűnsz de az is lehet simán csak következménye annak, hogy a szüleid cserbenhagytak lelki támogatásban.

2018. dec. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
bocs pontos címe: Van élet a halál előtt?
2018. dec. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
16%
...de most őszintén, ennek mi jelentősége van?
2018. dec. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első válaszoló! Ásd el magad. Jó mélyre, szánalmas vagy. Üzenem mindenki nevében aki simán, és még jobban is boldogul mint egy diplomás. Puszi!


Kérdező, te meg ne foglalkozz a csajjal. Tegyél úgy, mintha nem létezne.

2018. dec. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

én is azt tapasztalom, hogy diploma híján hátránnyal rendelkezem(művészet, itt ha nincs diplomád nem kerülsz be kiállításokra), de nem tudok bejutni így tovább léptem és bár azt sarkallják belém, hogy "hö nekem, diplomám van" kiderül, hogy az illető alap műveket nem olvasott még el, hogy nem tudja ki az a Picasso és csomó dolog, ami arra utal hogy alacsony az EQ-ja és IQ-ja egyaránt.

A diploma nem egyenértékű az értelemmel és a felnőtt viselkedéssel. Mint az te is tapasztalhatod a rokonoddal...

2018. dec. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

6

Köszönöm, hogy bemutattad, milyen a nem értelmiségi létforma.

2018. dec. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mivel őt állandóan dicsérték, meg az egekig magasztalták a tanulmányai miatt, lehet úgy érzi, enélkül nem érne semmit, ebből pedig az következik neki, hogy akik "kevesebbre vitték" (bár szerintem ostobaság ezt mondani az alacsonyabb végzettségű emberekre), azok nyilván nem olyan értékes emberek mint ő, ezért néz le téged. Nem kell vele foglalkozni, és amúgy sem lehet olyan intelligens, ha nem érti meg, hogy nem lehet mindenkinek diplomát igénylő szakmája, a társadalomnak ugyanolyan szüksége van azokra az emberekre, akik mondjuk "csak" szakközepet végeztek.
2018. dec. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
75%

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__rokoni-k..



???


Van ezzel valami összefüggése a problémádnak?

2018. dec. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!