Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek én mint szülő...

Szerintetek én mint szülő hogy védhetném meg a gyerekemet hogy közben nem bántok meg senkit?

Figyelt kérdés
Van egy 18 éves lányok, és hát eléggé polgárpukkasztó stílusa van, de humoros aranyos lány. A polgárpukkasztó szó alatt azt értem hogy elég mocskos a szája néha, és ha igazságtalanságot szagol nem tudja magában tartani a véleményét. Ami a szíven az a száján. Én ennek egyrészt örülök mert talpra esett lány, tudja mit akar az életben, és most a 24 éves barátjával is boldog. A sógornőm viszont folyton belekotnyeleskedik mindenbe. Hogy nevelem, miért engedem meg neki ezt, miért engedem meg neki azt. mindig egy ilyen kis aranyos tündérjókislányt akart nevelni a lányomból, de hát a lányom nem olyan és kész. Most pár napig nálunk vannak és nem szólok soha bele hogy a lányom mit csinál meg akkor jön hozzánk a párja amikor csak szeretne de ameddig itt a sógornőm, addig megkértem hogy mellőzzük a dolgot hogy ne legyen ebből is vita. Tegnap jöttem haza munkából és a lányom állt a konyha közepén sírva. Az én lányom aki szinte soha semmin nem sír, még akkor sem ha kiborul. Kérdeztem mi történt, de nem mondta el. Mint később kiderült a sógornőm cseszte le, és elmondta őt mindenféle szerencsétlen buta libának, meg hogy soha nem lesz jövője és egy útszéli kis senkiként fogja végezni ha így folytatja. Ezek után mégis mit mondhatnék neki? Nem akarom őt sem megsérteni, mert a testvérem se akarja hogy a feleségével veszekedjek és eddig is csak miatta tartottam magam, de ezek után azt se hagyhatom hogy bántsa a lányomat. Szerintetek mit tegyek?
2018. dec. 12. 20:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%

Rúgd ki a pitába.. Én anno Nagynémémnek vibrátort adtam,hogy azt használja ahelyett h folyamatosan az én dolgaimba életembe könyököl bele,a családi kapcsolatokat házasságokat pusztán irigységből próbálta szét verni,még egy tinire is irigy volt egy tiniszerelemre,egy sütire,mindenre,egy sétára a párommal anno,egy boldog kapcsolatra csak fröcsögni tudott és azon volt h szétverje őket,mérgezzen.. Még idejébe rendezd le frusztrált hiányos hárpiát,mert a lányod vagy életre szóló sérüléseket szerez,vagy elveszíted őt,és feléd se fog nézni a kedeves testvéred miatt,igaz én ott kivágtam volna h a lába nem éri főldet,hogy otthon dirigáljon... Kettő 100 % nem jo a testvéreddel a kapcsolata házassága,nemi élete, különben nem egy 18 évestől irigyelné a párkapcsolatot stb..t .. Saját tapasztalat..

40N

2018. dec. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
95%
Sógorasszonyt kibaxnám a francba, nem érdekelne, hogy mit szól a testvérem. Ha ő megsértheti a lányodat, akkor aminimum, hogy te is megsértheted őt. Kívül tágasabb!
2018. dec. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
94%

A sógornődnek ugyan mi köze van a lányodhoz???? Nem is értem, hogy mi az, hogy ő "jó kislányt akart nevelni" a te lányodból.

Te gyereked, te otthonod. Vendégként konkrétan semmi köze ahhoz, ami nálatok van.

De rendben, nem akarsz így az ünnepek előtt konfliktust, meg családi perpatvart. Azért ülj le a testvéreddel és finoman kérd ki magadnak, hogy a lányodat, akire büszke vagy és minden rendben van vele, ba...gatja a kedves felesége.

Ne tedd ki a lányodat felesleges piszkálódásnak a családi békesség kedvéért.

2018. dec. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
53%
Látom, fogalmad sincs, hogy mit jelent a talpraesett szó.
2018. dec. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
94%
Olyat kapna ezért tőlem a sógornőm, hogy eszébe se jutna többet még csak gondolni se, hogy van a családommal kapcsolatban beleszólása bármibe. Ha pedig a tesóm ezt nem érti meg, őt is eligazítanám, hogy hol van az ő feleségének a helye a gyerekemmel szemben. Pláne a saját otthonunkban. Ezt nem tudod nyílt konfliktus nélkül rendezni, mert akkor a lányodat hagyod cserben.
2018. dec. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
39%
Jobb későn, mint soha. Próbáld nevelni a lányodat abban a tekintetben is, hogy az ember tartsa meg magának a véleményét, ha nem kérdezik és fejezze ki magát kulturált mondatokban, ha kérdezik.
2018. dec. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
83%

Döntsd el, ki a fontosabb: a lányod vagy a sógornőd? Eddig sem álltál ki soha a lányodért (különben már nem engedné meg magának, hogy így beszéljen vele), most is csalódott benned.

Ezek után a helyében az elkölözést tervezném, aztán többé feléd sem mennék, pedig már 41 vagyok, láttam pár dolgot.

2018. dec. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
78%
A konfliktuskerülés a legjobb: meghallgatni egymás problémáit a másikkal, mielőtt felesleges dolgokba szublimál a harag, megértettni, hogy mindenkinek joga van a véleménynyilvánításhoz, de nem irányítjuk a másik életét, arra ott van a sajátunk. Ha nem tetszik, el lehet menni.
2018. dec. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
81%
Mit keres nálatok a sógornő? Nincs neki saját lakása, munkahelye?
2018. dec. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
72%
Magához a nevelési módszerhez nincs köze a sógornődnek, az viszont az ő dolga, hogy a nagylány szabadszájúságát hogy reagálja le. Vedd úgy, hogy ez egyfajta visszajelzés az élettől. Ha a kislány nem hajlandó kulturált stílusban kommunikálni, később az életben is hasonló reakciókat fog kiváltani az emberekből. Vagy megtanul ezzel együtt élni, vagy csiszol a stílusán. A sógornődtől még meg tudod védeni, de később nem leszel ott. Meg kell tanulnia bizonyos helyzetekben diplomatikusan állni ki önmagáért.
2018. dec. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!