Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat

A kérdés

Hogy lehet egy kellemetlen rokont rávenni hogy ne hívogasson minket mindennap telefonon?

Egy összeférhetetlen, kötözködő rokonról van szó. Mindennap hívogat telefonon minket és megsértődik, ha nem veszi fel senki a családból. Azért telefonál, hogy a saját sérelmeit, gondjait, bajait elmesélje, energiavámpírként viselkedik. Sosem érdekli őt senki, csak addig fontos neki bárki, amíg lelki szemetesládának jó.

Én amennyire tudom kerülöm a vele való beszélgetést, mert folyton kritizál és beleszól az életünkbe, okoskodik és ő "mindent jobban tud".

2018. dec. 17. 22:28  Privát üzenet  

A válaszok
1 2

Ilyenkor szokott meghibásodni a telefon, és mielőtt a szervizbe leadná az ember "kör" SMS-t küld:

Kedves rokonok, ismerősök. Sajnos tönkrement a telefon, és ezért nem leszek hetekig elérhető, mert szervibe kell adnom a készüléket.

A válasz 82%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/19Időpont 2018. dec. 17. 22:30 Privát üzenet

Megsértődik, ha nem veszitek föl?

Nekem is volt egy ilyen, de már untam, nem vettem fel a telót és megsértődött.

A válasz 96%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/19Időpont 2018. dec. 17. 22:33 Privát üzenet

Ja a lényeg, már nem hivogat.

:)

A válasz 95%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/19Időpont 2018. dec. 17. 22:34 Privát üzenet
Letiltjátok a számát. Nem amennyire tudjátok, kerülitek, hanem 100%-osan megszüntetitek a kapcsolatot. Ilyen rokon nem kell, oldja meg a saját életét nélkületek.

A válasz 93%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/19Időpont 2018. dec. 17. 22:34 Privát üzenet

Nem veszitek fel=megsértődik= nem fog hívogatni

A válasz 97%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/19Időpont 2018. dec. 17. 22:35 Privát üzenet
Először megmondanám neki szépen, hogy legyen szíves ne keressen minden csipcsup dolog miatt. Ha nem jön be amint panaszkodni kezd leraknám a telefont. Megsértődne az biztos, de amúgy sem vágyok kötekedős emberekre.

A válasz 94%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/19Időpont 2018. dec. 17. 22:35 Privát üzenet
De miért baj ha megsértődik? Akkor legalább nem telefonál. Én tuti megmondanám neki, hogy ne hívogasson, mert senkit nem érdekel a problémája. Vagy megadnék egy pszichiáter telefonszámát.

A válasz 95%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/19Időpont 2018. dec. 17. 22:36 Privát üzenet
Meg kell neki mondani egyenesen, hogy jó lenne, ha nem hívna fel többet, mert lexarod a nyomorát, kibaxott unalmas és kellemetlen alak, dugja fel a családfát és kussoljon. Ebből ért.

A válasz 96%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 53%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/19Időpont 2018. dec. 17. 22:37 Privát üzenet

Vagy felvállaljátok, hogy elmondjátok neki, hogy terhetekre van-persze nem durván, hanem kíméletesen, már amennyire lehetséges. Így vagy megsértődik, vagy nem, de tiszta lelkiismerettel, hazugság nélkül oldjátok meg a helyzetet.

Vagy hazudoztok neki elromlott telefonomról. De a családból nem romolhat el mindenkinekállandóan a telefonja és ez csak ideig óráig kifogás.

Valamit mindenképp lépni kell, mert az ilyen mérgező emberek nagyon károsak. Magukra nézve is azok egyébként. Talán ha valaki szembesítené a problémával, elgondolkozna. Kicsi rá az esély, de talán mégis...

A válasz 88%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 88%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/19Időpont 2018. dec. 17. 22:41 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Én nem is veszem fel, ha az ő számát látom. Nagyon ritkán beszélek vele. Nagybátyám egyébként apám egyetlen testvére, aki jó messze él. Az is idegesítő hogy más életének a történését sajátjaként adja elő és mindig kiszinezve mond el mindent.

# 10/19Időpont 2018. dec. 17. 23:49 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Apósom "meglátott" minket, annyira kellemetlen. Ti mondanátok már valamit, pl. hazaküldenétek ezek után?
Szülők, Nektek mi a véleményetek; a serdülő korba még nem lépett gyermekeitek kellemetlen pillanatait, kudarcait, cikis incidenseit, stb. illetlenség a gyermek jelenlétében...
Kellemetlen ebéd. Szerintetek megbántottuk a nagybátyám párját?
Megmondanátok a sógornőtöknek, hogy kellemetlen a viselkedése? (etikett)
Mennyire gyakori, a kellemetlen, nagyon kellemetlen rokon?
Elég kellemetlen a helyzet, mi lenne a helyes megoldás?

Kérdések a Családi kapcsolatok rovatbólKérdések a Rokoni kapcsolat rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!