Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy lehet egy kellemetlen...

Hogy lehet egy kellemetlen rokont rávenni hogy ne hívogasson minket mindennap telefonon?

Figyelt kérdés

Egy összeférhetetlen, kötözködő rokonról van szó. Mindennap hívogat telefonon minket és megsértődik, ha nem veszi fel senki a családból. Azért telefonál, hogy a saját sérelmeit, gondjait, bajait elmesélje, energiavámpírként viselkedik. Sosem érdekli őt senki, csak addig fontos neki bárki, amíg lelki szemetesládának jó.

Én amennyire tudom kerülöm a vele való beszélgetést, mert folyton kritizál és beleszól az életünkbe, okoskodik és ő "mindent jobban tud".


2018. dec. 17. 22:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%

Ilyenkor szokott meghibásodni a telefon, és mielőtt a szervizbe leadná az ember "kör" SMS-t küld:


Kedves rokonok, ismerősök. Sajnos tönkrement a telefon, és ezért nem leszek hetekig elérhető, mert szervibe kell adnom a készüléket.

2018. dec. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%

Megsértődik, ha nem veszitek föl?


Nekem is volt egy ilyen, de már untam, nem vettem fel a telót és megsértődött.

2018. dec. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
95%

Ja a lényeg, már nem hivogat.

:)

2018. dec. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
93%
Letiltjátok a számát. Nem amennyire tudjátok, kerülitek, hanem 100%-osan megszüntetitek a kapcsolatot. Ilyen rokon nem kell, oldja meg a saját életét nélkületek.
2018. dec. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
97%

Nem veszitek fel=megsértődik= nem fog hívogatni

2018. dec. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
94%
Először megmondanám neki szépen, hogy legyen szíves ne keressen minden csipcsup dolog miatt. Ha nem jön be amint panaszkodni kezd leraknám a telefont. Megsértődne az biztos, de amúgy sem vágyok kötekedős emberekre.
2018. dec. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
95%
De miért baj ha megsértődik? Akkor legalább nem telefonál. Én tuti megmondanám neki, hogy ne hívogasson, mert senkit nem érdekel a problémája. Vagy megadnék egy pszichiáter telefonszámát.
2018. dec. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
96%
Meg kell neki mondani egyenesen, hogy jó lenne, ha nem hívna fel többet, mert lexarod a nyomorát, kibaxott unalmas és kellemetlen alak, dugja fel a családfát és kussoljon. Ebből ért.
2018. dec. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
88%

Vagy felvállaljátok, hogy elmondjátok neki, hogy terhetekre van-persze nem durván, hanem kíméletesen, már amennyire lehetséges. Így vagy megsértődik, vagy nem, de tiszta lelkiismerettel, hazugság nélkül oldjátok meg a helyzetet.

Vagy hazudoztok neki elromlott telefonomról. De a családból nem romolhat el mindenkinekállandóan a telefonja és ez csak ideig óráig kifogás.

Valamit mindenképp lépni kell, mert az ilyen mérgező emberek nagyon károsak. Magukra nézve is azok egyébként. Talán ha valaki szembesítené a problémával, elgondolkozna. Kicsi rá az esély, de talán mégis...

2018. dec. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Én nem is veszem fel, ha az ő számát látom. Nagyon ritkán beszélek vele. Nagybátyám egyébként apám egyetlen testvére, aki jó messze él. Az is idegesítő hogy más életének a történését sajátjaként adja elő és mindig kiszinezve mond el mindent.
2018. dec. 17. 23:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!