Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek olyan nagy bűn ha...

Szerintetek olyan nagy bűn ha Karácsony estéjét csak szűk családi körben szeretném tölteni (párom, fiunk és én)?

Figyelt kérdés
Anyósomékkal egy udvaron élünk, napi szinten találkozunk, ami szerintem már alapból nem egészséges de sajnos így alakult, viszont ezt az egy estet szeretném szigorúan anyosék és sógornőék nélkül tölteni. Párom nagyon dühös lett mikor ezt közöltem vele.

2018. dec. 22. 15:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
Egyáltalán nem bűn. Nem lesz hosszú ez a házasság.
2018. dec. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
27%

Figyelj, egyik évben legyen úgy, ahogy te akarod, másik évben úgy, ahogy ő.

Ha belőle ilyen indulatokat vált ki, hogy hirtelen csak úgy bejelented, hogy most nem kívánsz anyósékkal együtt lenni, akkor most engedj te. Ő már nyilván rékészült fejben, hogy ott lesz az anyja is.

Jövőre pedig csak hárman legyetek. Ezt már most be tudjátok jelenteni mindenkinek, hogy kétévente úgy lesz a karácsony, ahogyan te szeretnéd, vagyis azokban az években, mikor te leszel a döntnök, nem biztos, hogy ők is meg lesznek hívva.

2018. dec. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
A tavalyi Karácsony úgy volt hogy 24.-én az ő szüleinél vacsoráztunk, majd hazajöttünk, az ajándékozás után a külföldi nővérével videochat-eztünk, 25.-én az én szüleimnél ebédeltünk. Ez így nekem nem tetszett. Idén direkt mondtam hogy most ne menjünk az én szüleimhez mert 90 km távolságra vannak, s az ő szüleihez is csak 25.-én menjünk, tudjuk kicsit hárman élvezni a Karácsonyt. Viszont sose lehet tudni hogy nem-e toppannak be 24.-én hozzánk a szülei vagy a nővére é a párja. Mellesleg anyosósommal nem is olyan jó a viszonyom, legalább Karácsony estéjén szeretném elengedni magam és nyugodtan ünnepelni.
2018. dec. 22. 15:22
 4/16 anonim ***** válasza:
19%
Most már mindegy, majd jövőre úgy lesz, ahogy te akarod. Az ilyesmit jó előre be kell jelenteni. Még idén, karácsony után szólj anyóséknak, hogy jövőre nem lesztek együtt 24-én.
2018. dec. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos én kell majd megmondjam, az ők családjukban teljesen hiányzik a kommunikáció. Biztos nem fog jól esni. De már nagyon unom hogy semmit nem tudunk magunkban csinálni, túl közel vagyunk anyósékhoz. Most a nővéréék is haza jöttek külföldről, nekük nincs gyerek, biztos ők is szívesen meglátogatnak 24.-én.
2018. dec. 22. 15:36
 6/16 anonim ***** válasza:
86%
Próbálok neked igazat adni, de igazából nekem is lehetetlen elképzelés, hogy a 3 lépésre lakó anyámhoz nem megyek át karácsonykor. Szerintem van köztes megoldás és nem csak az létezik, hogy "ott ünneplünk" vagy "át se megyünk". Menjetek, koccintsatok, ajándékozzatok egyet, max élóra aztán mindenki megy a dolgára. Legyél kicsit kompromisszum kész és legközelebb ne karácsony előtt 2 nappal találd ezt ki.
2018. dec. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Mondtam a páromnak hogy vigye át a gyereket egy órára amíg itthon “eljön az angyal”. De már kezdett akadékoskodni hogy menjek én is, s ha mondják hogy maradjunk ott vacsorára akkor maradjunk, holott tudja jól hogy én is készülök és főzök.
2018. dec. 22. 15:56
 8/16 anonim ***** válasza:
61%

Ha nem olyan jó a viszonyod anyóssal, akkor ő biztos nem fog megsértődni, ha nem mész át. Talán még örül is neki. Menjen csak a párod gyerekkel vagy gyerek nélkül.

Vagy menjetek át délelőtt vagy kora délután netán ebédre, ha ez előre meg van beszélve, így legalább este lehetnétek hármasban.

2018. dec. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
28%
Oda se költözök ahol ott van anyos rokon,nem állok le olyannal ahol én csak báb vagyok,és szavam se lehet mert az uram eldönti h ide oda megyek,az ilyet meghagyom a kedves családjának.
2018. dec. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
13%
Jó tanács ne is legyen gyerek,védekezz,könnyebb lesz kilépned mikor már teljesen meguntad h semmibe vagy véve és kb a házaséleteteket is anyosék megzavarják ..
2018. dec. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!