Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit csináltok ha MLM-be akar...

Mit csináltok ha MLM-be akar beszervezni egy családtagotok?

Figyelt kérdés

Egyik családtagom pár hónapja van egy cégnél. Termékeket értékesít és mellette a csapatába keres új embereket.

Megmondom őszintén engem a hideg ráz az ilyen cégektől,nem vagyok hajlandó így termékeket venni és ilyen munkát végezni.

DE csak a családtagom, kedvelem , nem akarok bunkó lenni. Hogy lehet lerázni anélkül,hogy megbántanám? Ti hogy kezelitek az ilyet?


2018. dec. 23. 21:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Mondd, hogy most nincs szükségeteket semmire, spóroltok valamire és nincs felesleges időd sem, mert ebbe és ebbe alarsz kezdeni. Találj ki valami ilyesmit.
2018. dec. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
33%
Ha találkozol vele és rád akar sózni valamit mond neki, hogy Menjél csájé haza magadnak!
2018. dec. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%
Mondd meg, hogy nem szeretnél részt venni legális piramisjátékban.
2018. dec. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz ügy. Én egy barátomat vesztettem el ilyen okból. Már az elején megmondtam udvariasan, hogy köszönöm, nem szeretnék ebben a bizniszben részt venni. Aztán győzködött, én továbbra is nagyon kedves voltam, pedig egyre nehezebb volt nem elküldeni a fenébe. Gondoltam, hogy majd abbahagyja. És nem!

Egyszer csak tényleg betelt a pohár és olyan hangsúllyal mondtam neki, hogy nem érdekel és ne hozza többé szóba, hogy azt már megértette. Mondjuk azóta nem vagyunk barátok, de nem is bánom.

Szerintem ne finomkodj. Kerek perec mondd meg neki, hogy téged ez nem érdekel, nem is fog és a jó kapcsolat megőrzése érdekében ne akarjon győzködni, mert az neked kellemetlen és kínos. Ha mindjárt az elején rövidre zárod, akkor talán nem sértődik meg és maradhattok jó kapcsolatban.

2018. dec. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%
Ide figyelj trünypürmünypül! Ne kavard össze az üzleti dolgaidat a családi kapcsolatokkal! Ha a világ legjobb üzletét is tudod, engem kerülj el!
2018. dec. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Alain Delon ***** válasza:
96%
Ő lehet bunkó csak te nem?
2018. dec. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Valaha, fiatal koromban próba-szerencse alapon beléptem az Amwaybe.

Megvettem a kezdőcsomagot, próbáltam ismerősökkel leülni ilyenekről beszélni.

Aztán beláttam, hogy így tönkremegy minden értékes emberi kapcsolatom. Továbbá kezdtem látni az egésznek a szekta-jellegét. Hogy a cég MINDEN termékét jónak kell tartani, kritizálni semmit sem lehet benne. A legjobban attól kaptam hidegrázást, hogy - felső vonalam szerint - nem baj, ha ettől tönkre mennek az emberi kapcsolataim, mert akkor ezek eddig amúgy sem őszinte szeretetre és elfogadásra épültek, és a hálózatban meg egyébként is új ismerősökre, barátokra teszek szert.

Aztán én nagyon hamar takarékra tettem a hálózatépítést. A termék értékesítésben még több fantázia lenne, de ezek annyira elterjedtek, hogy gyakorlatilag minden 30 fölötti embernek megvan az amway-es ismerőse, akitől eddig is vásárolta.

A hálózatnak a mai napig tagja vagyok. A termékek bizonyos körét jónak tartom, és a mai napig vásárolom. (Tulajdonképpen csak azért vagyok tagja a hálózatnak, mert így olcsóbban kapom meg a termékeket.) De a hálózatépítéstől undorom van.


Kérdező!

Én azt mondom, udvariasan, de határozottan mondd meg neki, hogy te abból nem akarsz vásárolni, nem akarsz "semmire nem kötelező, kötetlen beszélgetésekre" elmenni, és ilyen jellegű munkát végezni. Náluk is az a szabály, hogy ilyenkor békén kell hagyni az illetőt, egyrészt mert "mindenki csak saját magát tudja meggyőzni" (ami egyébként nagy igazság), másrészt mert az idejüket nem azokra kell fordítaniuk, akikből nem lesz semmi, hanem azokra, akikből lesz vagy legalább lehet.

Ha esetleg a termékben (valamelyikben) látsz fantáziát, akkor arra mondhatsz úgy is igent, hogy a hálózatba nem lépsz be. De ha a terméket sem akarod kipróbálni, udvariasan, de határozottan azt is elutasíthatod.


Egy megjegyzés.

Sokan, itt a gyakorin is azt képzelik, hogy udvariasság = magam alávetése a másik akaratának; illetve: határozottság = bunkó stílus.

Érthetetlen számomra, hogy ha kedveled, miért ne tudnád udvariasan, de határozottan elmondani neki döntésedet?

2018. dec. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én simán megmondanám az adott családtagnak, hogy elveim miatt nem tudnám ezt a munkát végezni, bocsika.
2018. dec. 24. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
közöld vele hogy nem érdekel téged és hagyon vele békén.
2018. dec. 24. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Mondd, hogy biztos nagy üzlet, de te már eléggé meggazdagodtál, úgyhogy most már nem további pénzkereséssel akarod tölteni a szabadidődet, hanem pecázással/ejtőernyőzéssel/olvasással/stb.
2018. dec. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!