Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat

A kérdés

Hogy tudhatom biztosra hogy a rokonom?

Van egy személy, akivel nagyon jóban vagyok és ráadásul rengeteg közös tulajdonságunk is van. Ő és én is nagyon szeretnénk tudni véletlenül nem lehet-e köztünk valami rokonság. Tudnátok adni valami tanácsot ahhoz, hogy hogy derítsük ezt ki?

Keress kérdéseket hasonló témákban: rokonság, kapcsolat, rejtély, kutatás

2018. dec. 24. 16:10  Privát üzenet  

A válaszok
Családfa-kutatás, DNS-elemzés.

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont 2018. dec. 24. 23:20 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Első válaszoló. És ezeket hol lehet elintézni, illetve mennyi időt vehetnek igénybe?

# 2/3Időpont 2018. dec. 25. 09:26 Privát üzenet

Családfa-kutatás idő- és munkaigényes. Első körben érdemes mindkét csláadot kifaggatni az ismert felmenőkről, az utolsó ismerttől kezdve lehet menni visszafelé. Nagyon sok anyakönyvi adat megtalálható itt: www.familysearch.org . Egyszerű regisztrációval nagyon sok digitalizált anyakönyvben lehet keresni.

Másik lehetőség a www. myheritage.com. Itt is lehet keresni is, de kötöttebb, sok dolgot csak előfizetéssel lehet megnézni, az alapcsomag ingyenes. Náluk lehet rendelni DNS-teszthez csomagot, aminek az eredményét eleve feltöltik az oldaladra és összehasonlítást készítenek az összes, a rendszerükbe feltöltött felhasználó által csináltatott eredménnyel, így a világon bárhol találhatsz olyan "rokont", akinek a DNS-e valamilyen mértékben egyeizik a tiéddel. Náluk a legolcsóbb egyébként, alapból 79 dollár, de szoktak lenni akciók. Most pl. még pár órán keresztül 49 $, ha kettőt rendelsz, akkor ingyenes a szállítás is.

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont 2018. dec. 26. 21:20 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Honnan tudhatom biztosra egy JBL hangszóróról hogy eredeti vagy sem?
Honnan tudhatom biztosra, hogy tetszem neki, ha semmi jelet nem mutat?
Mikor tudhatom biztosra hogy terhes vagyok?
Porckopásom vagy ízületi gyulladásom van, honnan tudhatom meg biztosra?
Honnan tudhatom biztosra hogy NŐ?
Honnan tudhatom biztosra, hogy nem gyenge nekem az adott fogamzásgátló?

Kérdések a Családi kapcsolatok rovatbólKérdések a Rokoni kapcsolat rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!