Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek nem tiszteletlensé...

Szerintetek nem tiszteletlenség, hogy a szüleim nem bontják ki a karácsonyi ajándékozásnál az ajándékot, amit én adok nekik?

Figyelt kérdés
Olyan rosszul esik...
2018. dec. 24. 20:47
1 2
 1/16 anonim válasza:
100%

Csak azt nem bontják ki, amit te adsz?

Vagy a többit se?

2018. dec. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%
Sok ember szerint az az illetlenség, ha azonnal kibontják az ajándékot.
2018. dec. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
27%
De minek csomagolod be egyáltalán?
2018. dec. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
97%
Hát ez érdekes. Én is néznek egyet az biztos. De nálunk ugye az az első ki mit kapott és az izgalom.
2018. dec. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 szántóvető ***** válasza:
100%
euz nem értem.tudták hogy mit fognak kapni?miért nem kérdeztél rá?régebben sem bontották ki?jövőre te se bontsd ki előttük azt javaslom.
2018. dec. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%
Nekem mindig azt mondta, az egyik tanárom, hogy az ajándékot ki kell bontani és örülni kell neki! Szóval szerintem illetlenség
2018. dec. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
94%

Ennyiből nem tűnik tiszteletlenségnek. Rengeteg helyen az a szokás, hogy az ajándékokkal csak később foglalkozik az ember, mert a család, a vendég az első, az ajándékozás pedig az ünneppel jár, de az ajándék maga egy sokadrangú dolog.

Persze biztosat a körülmények ismerete nélkül nem igazán lehet mondani. Nem is értem őszintén, hogy erről miért idegeneket kérdezel, miért nem a szüleiddel beszélsz hogy ők hogy állnak ehhez.

2018. dec. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%
A spanyol etikettnek nincsen a kibontás idejére vonatkozó szabályzata, ez helyi szokás kérdése.
2018. dec. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
15%
Ismernek, és tudják mire számíthatnak tőled. Ezért nem bontják ki.
2018. dec. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Van ahol illetlenség kibontani az ajándékozó előtt. Elvileg azért, mert ha nem nagyon örülsz neki, akkor bántó lehet az ajándékozónak ha ez nagyon látszik rajtad. Nekem tetszene ha valaki nem az ajándékkal foglalkozna azonnal, hanem társaság lenne a lényeg.
2018. dec. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!