Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Írnátok nekem rövid családfát?...

Írnátok nekem rövid családfát? Vagy érdekes családi történeteket? Furcsa viszonyokat?

Figyelt kérdés
Természetesen nevek nélkül. Az a helyzet hogy érdekes családi kapcsolatok, vagy történetek érdekelnének a készülő regényemhez. Előre is köszönöm!

2018. dec. 25. 10:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

Hát, az enyémnek aligha veszed hasznát, de azért leírom. Ez a furcsa viszony kategóriába esik :D


Nagyapám és nagybátyám mindig is kivételeztek két unokaöcsémmel, de olyan szinten, hogy mi soha semmit se kaptunk :D Hetente összeírták, mit kér a két gyerek és mindig megkapták, több ezer forintos értékben. Összeszámolni nem tudom, hány százezer forint értékben kaptak csak édességet. Mi meg azt nem mondhattuk el, ha hétvégén mama vett nekünk jégkrémet, mert akkor ment a balhé, hogy erre nekik nincs pénzük. Szóval, ez mindig jellemző volt nálunk :D


A másik, ez már nem az én családomban volt, hanem párom haverjánál. Ott a legkisebb gyerek füvezett, ráadásul csavargott és lopott is, nem volt hajlandó dolgozni elmenni, de mégis ő volt anyuci pici fia. A másik kettő, aki állandóan dolgozott, magasról le volt ejtve, velük szemben több joga volt a kisebbiknek. Vettek maguknak ételt másnapra a hűtőbe, megette kérdés nélkül, ők mehettek korgó gyomorral dolgozni, munkahelyen meg bírják ki a 8 órát éhesen, mert ő megette. Akkoriban volt ez a boltzár, nem tudtak elmenni bevásárolni, mert még ki se voltak nyitva a boltok. Elég sokszor nem ment haza napokig, drogtanyán aludt vagy lakatlan házakban húzta meg magát, az anyja pedig a rosszullétig idegelte magát a fián, melynek okán kórházba is került. A két másik látogatta, de szinte csak a kisebbikért óbégatott mindig, az meg nem volt hajlandó bemenni az anyjához. Szóval, itt voltak durva dolgok, de azokat nem szeretném részletezni :)

2018. dec. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
59%
Volt egy vagy több ősőm aki nagy ,colos és ezért kezdek nagy és colos lenni!érdekes számodra ?
2018. dec. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
57%
A mamám az furcsán halt ,meg de ezt csak privátban mondom el
2018. dec. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
57%
Tragi-komédia ?
2018. dec. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
96%

Apum ès mamám (anya anyja) 2. unokatestvérek. Ergo én a saját anyámmal 3. unokatesó vagyok.


Elég érdekes?

2018. dec. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
76%
Ha érdekelnek idegbajos, alkoholista emberek is, akkor írhatsz, szívesen mesélek.
2018. dec. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%
A és B összeházasodtak, született egy gyerekük, később B bevonult katonának, C, aki B édesapja teherbe ejtette A-t, neki ikreket szült, A és B elváltak, ezután C elvette A-t feleségül. Kb 14 év után ők is elváltak, A ismét férjhez ment és a 3. férfitől is lett egy gyereke.
2018. dec. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
75%

Szüleim esküvőjén apai nagyapám jól berúgva iszonyat megalázóan "ajánlotta fel", hogy a költségek nagyobb részét ők állják. Mondjuk rá ez mindig is jelemző volt, ez a fajta viselkedés, főleg a közeli családtagokkal szemben. Apám egész otthon töltött életében félt tőle.


Nade anyai nagyszüleimet, főleg nagyanyámat sem kellett félteni, olyat visszaszólt, hogy nagyapám köpni-nyelni nem tudott :D


Szüleim észrevették, hogy ez itt egy időzített bomba, és azonnal elterelték onnan mindkettejüket. A balhé elhárult, azonban 20 évig (amíg le nem érettségiztünk hugival mindketten) nem szóltak egymáshoz és nem voltak hajlandóak egy légtérben tartózkodni.

Tehát dupla szülinapok, dupla karácsonyok, stb.


Szüleim ezt az én ballagási ebédem előtt elégelték meg: mindketten felhívták a saját szüleiket és megmondták, hogy egy ebéd lesz ekkor és ekkor, ha hajlandóak az unokájuk kedvéért félretenni ezt a baromságot akkor nagyon szívesen látjuk őket, ha nem, akkor sajnos ők nem vesznek részt az ebéden. Ha pedig eljönnek, akkor az első gyanús balhé-jelre feloszlatják a társaságot, nyíltan hivatkozva arra, hogy ez miattuk van.


Érdekes, sikerült jó hangulatban megebédelni, húgom esetében is egy év múlva :)

2018. dec. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
58%
A regényedet pedig rakd fel légyszi valahová, és linkeld ide, kíváncsi vagyok rá!!
2018. dec. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válszokat! Sokat segítettetek! Sajnos még csak az első négy fejezet van kész, egy email címre szívesen elküldöm :)
2019. jan. 2. 13:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!