Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan próbáljam meg békíteni...

Hogyan próbáljam meg békíteni a helyzetet, ha nem is fogják befogadni a barátom?

Figyelt kérdés
Az egyetemen megismerkedtem egy arab fiúval. Egy szakon tanulunk és mondhatni kinéztük magunknak a másikat, aztán sokat beszélgettünk, találkoztunk és kiderült, hogy tök jól kijövünk egymással és úgy alakult, hogy már néhány hónapja együtt vagyunk. A szüleim mondták, hogy ők is meg szeretnék ismerni, mert már sokat meséltem róla és a barátom is örült az ötletnek. Minden tök jó volt, egészen addig, amíg a család többi tagja (pl. nagymama, unkatestvérek a családjukkal, a szüleim testvérei) be nem került a képbe... Én nem számítottam rájuk és igazából nem úgy terveztem, hogy rögtön nekik is bemutatom, mert azért ez még egy friss kapcsolat és tudom, hogy egyébként is nehezebb lesz ez a folyamat, hiszen a párom külföldi. Úgyhogy nem is sült el túl jól a dolog. Viszont azóta is feszült a légkör, mintha a barátom nem is létezne, hozzám is alig szólnak és vissza is hallottam, hogy én hogy hozhatok ide egy ilyen embert, mit keres itt, mit akarok tőle stb., ami nekem eléggé rosszul esik. Tulajonképpen ezt a helyzetet szeretném tisztázni, mert ez így most nagyon rossz. Nem azt várom, hogy egymás nyakába ugorjanak és imádják egymást, de azért az szerintem nem egy nagy kérés, hogy fogadják el és békéljenek meg a dologgal, pláne ne ítélkezzenek ismeretlenül.
2018. dec. 29. 20:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Szüleid azért befogadták? Mert akkor a többiekkel egyszerűen nem kell törődni, a te dolgod, te döntésed, te életed.
2018. dec. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem is a lényeg, hogy a szüleid fogadják el.

Azt, hogy az unokatesód, meg a szüleid testvérei mit szólnak hozzá már bocs, de ki nem tojja le.

Az én unokatesóm férje török, szerinted hol érdekelte hogy én mit szólok hozzá, meg anyámék.

Nem kell hagyni, hogy a rokonok ilyen szinten beleszóljanak ebbe, mert a vége az lesz, hogy még ha a szüleid most el is fogadják a párod, a végén elutasítják.

2018. dec. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%

En ilyen emberekkel egyszeruen nem foglalkozom. Nincs mit mondanom nekik, hiszen egyertelmuen kinyilvanitottak, hogy szellemileg nem vagyunk egy szinten, ezert felesleges rajuk osszetett mondatokat pazarolni vagy gyozkodni oket. Ugysincs eleg agykapacitasuk, hogy felfogjak. Egy ilyen kapcsolathoz vastag bort kell noveszteni, es mert az evek alatt rengeteg hulyeseget fogsz hallani, es csak bele fogsz csomorleni, ha mindent tisztazni akarsz.

Egy ido utan valtanak majd ugyis :'D. Mi evek ota egyutt vagyunk (bar az en parom nem arab, de muszlim), eddig volt minden az "agyon fog verni"-tol kezdve a "burkaban fogsz jarni (mikozben epp agyonver ugye)"-ig. Mivel az evek alatt ez nem tortent meg, most ratertek az univerzalis "majd a hazassag utan kimutatja a foga feherjet" c. musorra. Es utana fog agyon verni, ugye. Addig meg türelmesen var :'D. Most szerinted ennyi hulyet meg akarnek bekiteni hany perc alatt menne tonkre az idegrendszerem? :D

2018. dec. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
75%
Óvatosan vele, ki tudja mikor robban
2018. dec. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%

Nem vagyok híve az ok nélküli idegengyűlöletnek. Jelenleg az arab szónak (és embernek) nálunk nincs jó kicsengése. Minden ellenszenv (netán undor) nélkül melléülök a villamoson az arabnak, a négernek, a kínainak stb.

Viszont egy dolgot mérlegelésedre bízok: ha ki akarsz menni az ő hazájába, akkor számolj azzal, hogy ott más a kultúra, másként kezelik a nőket, mint a férfiakat, kötelezővé tehetik számodra az ottani öltözéket még akkor is, ha a fiú azt mondj, hogy ezt nem várja el tőled. Majd a szülei és a rokonsága megváltoztathatják a mostani nézetét. Ahogyan az egykori sláger mondja: "Más föld, más ég, más táj, más nép. Bárcsak otthon lehetnék..."

2018. dec. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
72%
Nagyszüleimnek 18 gyerekük volt. A legtöbb unokanénémnek, bácsikámnak minimum 3 gyerekük van. Azóta már unoka, dédunoka is van. Szóval, nagyon nagy a mi családunk..Én mégsem értem, hogy mégis miért izgatna, vagy foglalkoznék azzal,hogy a tágas rokonság mit gondol az életemről. Nem érdekel mit mondanak, nem érdekel, hogy tetszik vagy sem nekik az életem. Ezt ha kell meg is mondanám nekik. Te miért foglalkozol a rokonsággal? Miért nem éled a saját életedet? Amúgy elárulok valamit. Mindegy mit csinálsz, kivel élsz, mindig lesz valami ami miatt a rokonok nyafoghatnak.
2018. dec. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Igen, a szüleimnek nincsen ezzel semmi problémájuk. Vannak nyelvi nehézségek és emiatt lehetséges, hogy jobban örültek volna, ha egy magyar vagy magyarul beszélő fiút viszek haza, de ők abszolút jól kezelik és nyitottan állnak hozzá, illetve a barátom is partner ebben. Tényleg kíváncsiak voltak rá és próbálják megismerni, beszélgetnek vagy legalábbis elmutogatnak egymásnak, nevetnek stb., szóval ők jól elvannak, akkor is, ha én nem vagyok ott minden percben, hogy "segítsek". Bevonják a beszélgetésekbe, hívják magukkal is és nem az van, hogy szerencsétlen csak ül, néz ki a fejéből és bámulják mint egy elefántot az állatkertben.


Szóval már ennek is örülök, csak azért mégis aggaszt, hogy a többiek nem jól reagáltak. Nálunk gyakran vannak családi összejövetelek, sokszor csak meglátogatjuk a másikat vagy együtt ebédelünk/vacsorázunk hétvégén és ez most így elég kellemetlen helyzeteket tud szülni. Abszolút igazatok van, hogy ez az én dolgom, az én életem és nem kell mások véleményével foglalkozni. Csak eddig sosem voltam ilyen helyzetben, jó volt a kapcsolatunk és nem szeretném, ha tönkremenne, viszont azt sem tűrhetem, hogy bántják a barátomat... úgyhogy így eléggé kétségbeestem és sok volt, hogy most hirtelen ezzel kellett szembesülnöm. Viszont lehetséges, hogy jobb, ha most megtanulom ezt kezelni, mert akkor lehet, hogy sajnos később is előfordulhatnak ilyen reakciók...

2018. dec. 29. 21:58
 8/15 anonim ***** válasza:
62%
Ó, nem lehet, hanem biztos. Efelol ketseged ne legyen... nalunk eppen ma vonta konkretan kerdore egy ismeros az edesapamat, hogy hogy engedheti, hogy en együtt legyek egy ilyen emberrel (keprol sem latta a paromat, csak annyit tudott apumtol, hogy honnan szarmazik, amikor elmeselte neki, hogy megyek haza), meg fog verni, "iszlamok" lesznek a gyerekeink, meg minden egyeb agybaj... es ez csak egy random nap volt egy random embertol. Ha minden ilyet felveszel, hamar belebetegedsz. Elni kell boldogan es szarni mindenkire.
2018. dec. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
85%

Nem értem, hogy került képbe az egész rokonság? Gondolom nem hirtelen csak ott termett mindenki váratlanul...miért mentél bele, hogy mindjárt az elején mindenkinek bemutasd?

Csak a szülőknek kellett volna, a többieknek semmi köze hozzá.

2018. dec. 30. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
87%

Mi egy arab országban élünk. Természetesen sok arabbal találkozunk, gyerekek barátai között is sok az arab. Jönnek hozzánk, mi is megyünk, szeretünk itt élni.

De: párkapcsolati szinten nagyon nem örülnék egy arab barátnak/barátnőnek. Nem idegengyűlöletből, hanem a józan ész miatt.

2018. dec. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!