Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek is velem van a baj?

Szerintetek is velem van a baj?

Figyelt kérdés
Utálom a családi összejöveteleket, mindig borzalmasak szoktak lenni számomra. Ott kezdődik a dolog, hogy ritkán találkozunk a rokonokkal és teljesen más korosztály is vagyunk. Amíg a tesóim és a szüleim önfeledten tudnak sztorizgatni az unokatestvérekkel, nagynénikkel, nagybácsikkal stb. és örülnek egymásnak, addig nekem nincsen velük közös témám. 20 éves vagyok és az egyik tesóm áll hozzám a legközelebb korban, de ő is 14 évvel idősebb nálam, a többeik mind idősebbek. Olyan élményekről, emlékekről, rokonokról stb. beszélgetnek, amik számomra nem jelentenek semmit, azt sem tudom, hogy miről van szó és így nem tudok rá reagálni, sem csatlakozni a beszélgetéshez. Vannak olyan történetek, amik viccesek vagy érdekesek és jó meghallgatni, de ennyi. Mióta született egy kisgyerek a családban, azóta állandóan mennek a terhességes, szülős, szoptatós, gyereknevelős sztorik is, ami megint nem az én terepem. Ha felhozok egy témát, ami számomra éppen fontos vagy aktuális, akkor az rendszerint nem érdekel senkit sem. Legutóbb kipróbáltam, hogy mi van, ha meg sem próbálok beszélgetni: egész nap nem szólt hozzám senki sem egy büdös szót sem. Ők eliszogatnak egymással, én viszont nem iszom alkoholt. Ők szeretnek táncolni, én nem. Ők imádják a vadhúsokat, halakat, mócsingos és cupákos dolgokat, amiket én viszont nem szeretek és így enni sem igazán tudok a kajából, mert 90%-ban ilyen kaja van. Emiatt általában ez úgy néznek ki ezek az alkalmak, hogy mindenki elvan, jó hangulatban stb. én pedig órákon át bámulok ki a fejemből. Utálom, unalmas, nevetséges és szánalmas, de időnként el tudom viselni és lefoglalom magam pl. netezek vagy olvasok vagy ilyesmi, de akkor pedig az a baj. Anyukám folyton mondja, hogy "nem igaz, hogy nem tudsz magaddal mit kezdeni", "ennyire nem vészes", "miért nem beszélgetsz valakivel?" stb. és szerinte velem van a baj, mert rossz a hozzállásom, nem vagyok elég nyitott stb... Szerintetek?
2019. jan. 5. 23:21
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
Olvasol ergo elfoglalod magad,én egy idő után közöltem h mivel beszámithato nagykoru vagyok nem megyek oda ahol szarrá unom magam és nem érzem jol magam csak vagyok. Ők meg h tartsam el magam,elhuztam dolgozni és mondtam neki egy pát..
2019. jan. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem nem veled van baj:) Teljesen más korosztály vagytok, kb nem is ismeritek egymást.. Sokszor éreztem így én is magam rokonoknál, de volt, hogy a bátyáimmal elszórakoztuk az időt.. Vagy odajött vmi rokon beszélgetni(sokszor tippem se volt ki:D), és érdeklődve kérdezgetett, beszélgettünk.. Ugyanakkor valószínűleg én nem mentem volna oda senkihez, hogy hellószia, te ki vagy, mert az nem az én terepem c: Az, hogy nem tudsz bekapcsolódni a beszélgetésekbe is tök érthető.. Valószínűleg én is szétunnám magam a helyedben, sokszor csináltam azt, hogy kínosan mosolyogva ültem, és borzalmasan éreztem magam, vártam, hogy vége legyen c: Anyukádnak is igaza van olyan szempontból, hogyha olvasol, akkor egyértelműen kizársz mindenkit (na nem mintha amúgy bárkit is érdekelne, hogy te miről beszélsz), mégis, illetlenség.
2019. jan. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
85%
Mintha én írtam volna szóról szora!!!!! Én sem eszek meg mindent ezert én vagyok a család finnyása ráadásul a többek kb 20 ember mind megeszik mindent szóval meg ebből is kilógok. Pedig esküszöm próbáltam de kihánytam.... Nálunk én vagyok a legfiatalabb mindenki beszéli a gyermeket az oviból, a tanárnőt vagy az új autót, az esküvőket persze én sem tudok mit hozzáfűzni. De nem akarok meg a családi összejövetelekből is kilógni, anélkül is fekete bárány vagyok mert ugyszint Nema csendben ülök meg mindenki mas baromi jól érzi magát. Én rövidre fogom ezeket az ebedeket / vacsorákat.... próbáltam -beszélgetni nem ment erőltetett volt .. próbáltam csenbe lenni oda is szóltak miért nem beszélek... szóval maradt a kifogás/ tanulnom kell/ dolgozom/ jönnek hozzam / el kell mennem / jönnek valamit nálunk megnézni/ barátnőmnek segítség kell / beteg vagyok / stb... elmegyek de első vagyok aki lelep ..jobb így mindenkinek
2019. jan. 6. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha hozzátok jönnek, egy fél óra, stb. után diszkréten vonulj el. Ha az elején egy kicsit beszélsz mindenkivel, akkor nem nagyon fog feltűnni, ha csöndben elvonulsz a szobádba, amikor beindul a parti. Ha ti mentek vendégségbe, akkor vagy lépj le valamilyen kifogással, vagy időről időre vonulj el pl. telefonálás ürügyén, netezgess, ilyesmi. Ha nagyon hosszúnak és kiállhatatlannak ígérkezik a vendégség, akkor valamilyen kifogással ne menj.
2019. jan. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!