Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ezek után hogy viszonyulnátok...

Ezek után hogy viszonyulnátok az ajándekozáshoz?

Figyelt kérdés

Férjem testvérééknek 3 éves a kisfia,mi vagyunk a keresztszülei is. Születésétől fogva bármi ajándekot kapott az minőségi játék volt,legtöbbször 8-10ezer,de ha olyat láttunk meg vagy tudtuk hogy jo lenne volt drágabb is.

Most már nekünk is van egy kisfiunk,fél éves. Volt névnap karácsony mikulás. Pepcos és piacos 1-2ezres játékok és keresztgyerekre már nem jó és nem eladott ruhát kapott...(most vettként feltüntetve de hülye se vagyok látom hogy árulja csak nem vitték el).

Ha anyagilag rosszul állnának akkor szavam se lenne. De jobban keresnek mint mi,kocsijuk annyiba kerül mint nekünk a ház...Mi se élünk rosszul,megvesszük ami a gyereknek kell,de amikor a pepcos sz@r a gyerek kezét felsérti azért felcsesz.

De ha átterünk arra hogy mi is csak gagyit veszünk azzal nem a szülőkkel tolunk ki,a gyerek semmiről nem tehet. (felnőttek nem ajándékozzuk egymást)

Ti mit csinálnátok?


2019. jan. 12. 16:21
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
24%

Nem lennék soha ilyen pénzközpontú sznob mint ti,leginkább te... :(

58N

2019. jan. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 A kérdező kommentje:
az nem sznobizmus ha felháborít ha visszafele nem kapja azt a gyerekünk amit mi adunk miközben nincs akadálya...
2019. jan. 12. 16:29
 3/64 anonim ***** válasza:
39%
Én lenyelném. Annak a gyereknek ti vagytok a keresztszülei, vállaltàtok ezt a felelősséget, és annak az anyagi vonzatait is. Arról ő tényleg nem tehet, hogy a szülei ilyen ' igénytelenek' ezen a téren. Engem is bosszantana a helyzet, ha balesetveszélyes dolgot hoznak ( olyan ami félsérti a gyerek kezét) azt szóvàtenném.
2019. jan. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:
61%
Hát nem tudom. Én ha adok, jó szívvel adom amim van. Sose foglalkoztatott hogy forintra ugyan azt kapjam. 64f
2019. jan. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem a keresztszülőség lényege nem a méregdrága ajándék. Úgyhogy kérdező, én átértékelném magamban a dolgot, és elkezdenék én is kisebb értékben ajándékozni. Attól Te még szeretheted a keresztgyerekedet, hogy ezután kisebb értékben veszel neki ajándékot.
2019. jan. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 anonim ***** válasza:
66%

Akkor nem adj te se ez nem erről kéne szóljon,csak ott ahol anyuka sznob és méregdrága holmikat vár..

36N

2019. jan. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 anonim ***** válasza:
45%
Szóval nálad ha ajándékozol, az arról szól hogy elvárod az ugyanolyan értékűt vissza. Inkább ne ajándékozz,az csak akkor jó ha önzetlenül teszik.
2019. jan. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:
45%
Ajándékot épeszű ember nem azért ad, hogy ugyanazt az értéket kapja vissza.... Azért ad, hogy őrömet okozzon. Attól, hogy te szerinted csak a draga, márkás cucc jó, az emberek nagy többsége nem így gondolja. Az a te magánügyed, ha huszonezres Fisher Price marhaságot vettél a keresztgyereknek, attól az anyja meg simán adhat a te gyerekednek pepcos valamit.
2019. jan. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 A kérdező kommentje:

És a gyereknek ha már nagyobb hogy magyarazod meg hogy az unokatesó rendes legót kapott,ő meg egy leeséstől széttörő pici kocsit?


Elmúlt 3 évben úgy ajándékoztunk hogy visszafele semmi ajándékozás nem volt,mert csak a gyerekek kapnak.Ennyit erről.

2019. jan. 12. 16:53
 10/64 anonymousreview60 ***** válasza:
58%

A keresztszülőség a hitbeli támogatásról szól, és arról, hogy a szülők elvesztése esetén pótszülő és gyám vagy. Nem az ajándékozásról. Tehát ez az ajándékozásra nem kötelez, aztbnem szabad elvileg méricskélni.

Írták, hogy az ő gyerekük nem tehet a sógorodék hülyeségéről. De a tiéd sem! Ez a spúr viszony majd màsban is meglàtszik. Sőt, valószínűleg a gyerek is eltanulja a mintát.

Röviden: Én a gyerekem 3 ajàndékozása során utalnék közvetve a helyzetre. Pl. "Ugye milyen klassz ez a Rxyct bolt? Drága az x cucc, de milyen sokat játszott Tomi, és milyen sokat fejlődött." Ha nem veszik a lapot, akkor teríteném a kártyáimat.


U.i: Ja a kocsijuk házatok árviszonya. Eszerint bőséggel telne a minőségi ajándékra, csak nekik így kényelmesebb. Odaadják az el nem vaterázott cuccot. Nem jàrják a várost, hanem csak beugranak a Pepcoba. Azaz nem szánnak rátok időt, tkp. kicsit le$7@rnak titeket.

Nem volt itt esetleg a férjed és a testvére között gyerekkori konfliktus, vagy a férjed mindig érzelmesebben az tesója a pénznek élt?

2019. jan. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!