Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ezek után hogy viszonyulnátok...

Ezek után hogy viszonyulnátok az ajándekozáshoz?

Figyelt kérdés

Férjem testvérééknek 3 éves a kisfia,mi vagyunk a keresztszülei is. Születésétől fogva bármi ajándekot kapott az minőségi játék volt,legtöbbször 8-10ezer,de ha olyat láttunk meg vagy tudtuk hogy jo lenne volt drágabb is.

Most már nekünk is van egy kisfiunk,fél éves. Volt névnap karácsony mikulás. Pepcos és piacos 1-2ezres játékok és keresztgyerekre már nem jó és nem eladott ruhát kapott...(most vettként feltüntetve de hülye se vagyok látom hogy árulja csak nem vitték el).

Ha anyagilag rosszul állnának akkor szavam se lenne. De jobban keresnek mint mi,kocsijuk annyiba kerül mint nekünk a ház...Mi se élünk rosszul,megvesszük ami a gyereknek kell,de amikor a pepcos sz@r a gyerek kezét felsérti azért felcsesz.

De ha átterünk arra hogy mi is csak gagyit veszünk azzal nem a szülőkkel tolunk ki,a gyerek semmiről nem tehet. (felnőttek nem ajándékozzuk egymást)

Ti mit csinálnátok?


2019. jan. 12. 16:21
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 A kérdező kommentje:
Ők vették az első legót a gyereknek,gyűjtik ezért kap azt sokszor. Játékok nagy részét úgy vettük hogy ők mondtak 3 félét hogy minek örülne aztán egyiket mi másik kettőt meg nagyszülőktől kapta meg
2019. jan. 12. 17:32
 22/64 anonim ***** válasza:
71%
Azt ertem h a keresztgyereknek minosegit vesztek de vajon mas sima foldi halando gyerekenek is mind? Ha jol ertem a ti gyereketeknek nem ok a keresztszuleik. Vhol meg kell huzni az anyagi hatart. Nekem mar az is faraszto anyagilag h a keresztlanyomnak van egy batyja akinek szinten minden alkalomra veszunk ajandekot h ne erezze olyan szrul magat amikor a masik kap. Egy darabig vettem minden baratnom gyerekenek ajandekot amikor talalkoztunk (nem gagyit) de amikor mar 40.000et koltottem a masok gyerekeinek karacsonyi ajandekaira mikozben a sajatjaimra sokkal kevesebbet,feladtam. En a helyedben nem itelkeznek. Koszond meg a pepcosat es max nem adod ra/oda miutan elmentek.
2019. jan. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 anonim ***** válasza:
91%
mi az ilyen kellemetlensėgeket ugy oldottuk meg hogy elōre megbeszėltünk egy fix összeget hogy mennyit költünk egymâs gyerekeire. igy nem volt soha gond ebből.
2019. jan. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 anonim ***** válasza:
51%
Én teljesen megértem mi a problémád. És én sem tudnék ehhez jópofát vágni, főleg, ha 20 milliós autóval járnak. Nem vagyok sznob. Tudom, hogy nem az ajándék a legfontosabb dolog, de
2019. jan. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 anonim ***** válasza:
26%
Pontozz le nyugodtan, de azt gondolom, hogy nem vagy normális, kedves kérdező.
2019. jan. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 anonim ***** válasza:
59%
24ves vagyok. Folytatasa: de az, hogy a sogorno kiszurja a szemem néhány vacakkal, az igenis sz árul esne, főleg azok után, hogy én odatettem magam mind anyagilag, mind időt szánva rájuk...
2019. jan. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 anonim ***** válasza:
35%
25!en pontoztalak le kérdező helyett! Ennyi álszent kommentelo, aki jön azzal, hogy nem az ajándék a lényeg! Hogy lehet, hogy én megértem és fél fogom mi a kérdező gondja?!
2019. jan. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 anonim ***** válasza:
100%
24 és vagyok. Úgy viszonyulnék eztán az ajándékozashoz, ahogy a sogorno teszi. Nem hiszem, hogy a gyerek kárára válna, mivel kiemelkedő anyagi körülmények között nevelkedik, ergo mindene megvan, sőt még annál is több...
2019. jan. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 anonim ***** válasza:
50%

Legszomorúbb h ezek az elhalmozott gyerekek semmit nem értékelnek,mert alanyi jogon elvárják a méregdrága szarokat de félperc múlva már dobja is félre. Sajnos így lehet kiválóan ránevelni őket is a szülők pénz központúságára ,hogy a tárgyak értékek már 3 8 10 éves korban..

58N

2019. jan. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 anonim ***** válasza:
79%
Mi lenne ha nem a f..méregetés menne, hanem szimplán olyan ajándékot adunk, ami szívből jön, és nem a pénztárcáját méregetnénk a rokonainknak?
2019. jan. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!