Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ezek után hogy viszonyulnátok...

Ezek után hogy viszonyulnátok az ajándekozáshoz?

Figyelt kérdés

Férjem testvérééknek 3 éves a kisfia,mi vagyunk a keresztszülei is. Születésétől fogva bármi ajándekot kapott az minőségi játék volt,legtöbbször 8-10ezer,de ha olyat láttunk meg vagy tudtuk hogy jo lenne volt drágabb is.

Most már nekünk is van egy kisfiunk,fél éves. Volt névnap karácsony mikulás. Pepcos és piacos 1-2ezres játékok és keresztgyerekre már nem jó és nem eladott ruhát kapott...(most vettként feltüntetve de hülye se vagyok látom hogy árulja csak nem vitték el).

Ha anyagilag rosszul állnának akkor szavam se lenne. De jobban keresnek mint mi,kocsijuk annyiba kerül mint nekünk a ház...Mi se élünk rosszul,megvesszük ami a gyereknek kell,de amikor a pepcos sz@r a gyerek kezét felsérti azért felcsesz.

De ha átterünk arra hogy mi is csak gagyit veszünk azzal nem a szülőkkel tolunk ki,a gyerek semmiről nem tehet. (felnőttek nem ajándékozzuk egymást)

Ti mit csinálnátok?


2019. jan. 12. 16:21
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 anonim ***** válasza:
86%

A kérdés, hogy én hogy viszonyulnék, a leírtak alapján a keresztgyerek ajándékozásához.

0. én is észrevenném, és nem esne jól hogy mi jó szívvel és nagy odaszánással ajándékozunk, a másik család viszont úgy tűnik, hogy nincs ilyen jó szívvel irántunk... ráadásul ebből az én gyerekemnek már rövid távon is rossz (vacak játéktól megsérült), hát még hosszútávon (irigység)

1. Megbeszélném a dolgot a férjemmel, hiszen az ő testvére családja.

2. a férjem(!) beszélné meg a dolgot a tesójával (!), hogy mindkét gyerek klassz, neki való ajándékokat kapjon ezentúl, ha lehet

3. ha nem lehet, akkor felfüggeszteném az ajándékozást, mint olyat (és a keresztgyereknek szánt ajándékra félreraknánk pénzt, hogyha nagy lesz, tudjunk neki adni valami segítséget az induláshoz.)

2019. jan. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/64 A kérdező kommentje:

Ez de jó ötlet. Vegre hasznos.

Félretenni a neki szánt ajándék árát. Végüis éves szinten nem kevés,az egy 18-20évesnek nem rossz. Meglatjuk mit szól a férjem.

2019. jan. 12. 20:02
 53/64 anonim ***** válasza:
24%
Egy ilyen kicsi gyereknek teljesen fölösleges rendszeresen tízezres cuccokat adni, max néhány hét alatt megunja. Egyébként a pepcos cuccok nem a kínai piacos sz.rokkal egyenlőek meg a Fischer Price és a legócskább holmik között is létezik átmenet. Találjátok meg és tessék, problem solved.
2019. jan. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/64 anonim ***** válasza:
47%

Meg is értem kėrdezőt meg nem is mivel pici a gyerek mėg nincs szüksége dråga ajåndėkra és dråga ruhåkra.3 éves gyereknek normålis lego kėszlet 3000 ft körül lehet venni és az mėg kicsi kėszlet

. Ha nagyobb lesz gyereked ės akkor is ezt csinålják akkor beszėjėtek ezt még.


Ėn ezėrt nem szeretem az iskolai mikulås dolgot,illetve húzós osztálykaråcsonyt.sem

2019. jan. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/64 anonim ***** válasza:
49%

Hát velem ezt kétszer, max háromszor tudták volna eljátszani és utánna én csak pár ezerér vennék cuccokat.(ez az én privát lelki szegénységem...)


Amúgy a fiúnak milyen cuccokat vesznek a szülei? Ők amúgy megveszik a 10 ezer ft-ost a gyereküknek és csak a tiéd kap olcsót? Bár kevesen, de vannak olyan emberek, akik egyáltalán nincsenek tisztában a dolgok áraival, lehet, hogy ők nem is tudják, hogy mennyit költötök a fiukra.


Ha pedig nem megfelelőnek ítélsz meg egy játékot, akkor logisztikázd ki, hogy a gyereked ne nagyon játszon vele.

2019. jan. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/64 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem jogos, bár a keresztszülőség nem arról kell, hogy szóljon, hogy milyen drága ajándékot kap a gyerek.

Mivel a szülők jól keresnek, ezért hiszem azt, hogy az a gyerek nem fog hiányt szenvedni, ha tőletek nem kap drága játékot ajándékba.

Kicsit visszavennék. Törekednék, hogy abból a 2-3 ezer ft-ból valami értelemset kapjon. Lehet abból a pénzből venni valamit, ami nem ócska. Esetleg finomabb, jobb minőségű csokoládét is.

A gyerekek ahogy nőnek, igenis észre fogják venni a különbséget. A gyerek kapna tőlem minden alkalomra ajándékot, de leszoktatnám arról, hogy méregdrága cuccokat kap. És ha kinövi ezeket? Majd kéri a legújabb mobilt vagy laptopot?

2019. jan. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/64 A kérdező kommentje:

Tudják az árakat,nem hülyék. Ők a sajatjuknak megvesznek mindent (ahogy mi is a sajátnak).

2x csinalták ezt meg + mikulás, sokáig nem tudnak hülyének nézni.

2019. jan. 13. 07:45
 58/64 A kérdező kommentje:

Most oké hogy a fél évesnek nem adom oda am8t hoznak de álltalában férjem szüleinél van az ajándékozás, 2-3 év múlva magyarázd már el egy dackorszakos pocinek hogy csak a nagymama ajándékával játsz...


Egyébként igen,ha odavissza működne akkor ha agyobb simán megvettünk volna neki drágább dolgokat.

Férjem most azzal zárta hogy következő a mi fiunk szülinapja,meglájuk mit kap. Ha megint csak valami gagyit akkor részéről ezentúl veszünk matchboxot és a többit félretesszük és megkapja amikor felnő.

2019. jan. 13. 07:50
 59/64 anonim ***** válasza:
97%

"a többit félretesszük és megkapja amikor felnő."


Hát szerintem még ez is túl nagyvonalú, de Te tudod.

2019. jan. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/64 A kérdező kommentje:
a gyerek nem tehet arrol milyenek a szulei
2019. jan. 13. 09:06
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!