Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit csináljak, ha eltiltották...

Mit csináljak, ha eltiltották tőlem az unokatesóm?

Figyelt kérdés

Fiúk vagyunk és kb. fél évvel idősebb nálam. 15km-re lakunk egymástól, de egy városban tanulunk. Nagyon sokat voltunk együtt, minden hétvégét együtt töltöttünk mamánál, meg egymásnál is gyakran aludtunk.

Szülei elég szigorún fogják, nem engedik el semerre már szinte, tegnap megbeszéltük, h mamánál leszünk, de elmentünk bulizni, mert alapból nem engedték volna el. Ez kiderült és végleg eltiltották, mert én szakgimnázumiban tanulok, ő gimnáziumban és rossz hatással vagyok rá tanulásban. mindig rákényszerítik a tanulásra, nem mehet szórakozni, nem lóghat velem, meg haverjaimmal, semmit se engednek neki, ha ott vagyok.

nekem nem tiltanak semmit mégis 4-es tanuló vagyok.

Mamámnak szóltam, h beszéljen velük, de azt mondta nem szól bele, szüleimet szintén nem érdekli.

jah, meg mindig viszik, hozzák suliból is, semmi szabadsága nem lehet, egyszer majdnem összejött egy csajjal, de mikor elmondta otthon, tőle is eltiltották.



2019. jan. 13. 11:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
23%
Jól kicsesztél vele hogy hazudozásra vetted rá.. Egyelőre hagyd békén, éppen eleget ártottál. A tanulás az ő érdeke, hiába nem érzitek most. Szomorú hogy ennyi idősen kényszeríteni kell arra amin a könnyebb jövője múlhat.
2019. jan. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
27%

Szakgimiben négyesnek lenni azért nem ugyanaz, mint gimnáziumban hozni az elfogadható szintet.

Hagyd őt békén.

2019. jan. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
55%

Ejnye, így lecseszni szegény srácot, mert segítséget szeretne. Nem lehet elvárni egy tinitől, hogy legyen képben a világgal.


Szerintem túl szorosan fogják az uncsitesód, téged pedig túl lazán.


Nem a rokonságra kéne kiélezni a dolgod, hanem a barátságra. Szünetekben és hétvégente egy napot délután igazán lóghatnátok együtt.


Valóban van különbség a szakgimis 4es és egy gimis kettes között, a gimis 2es mögött több tudás van, de ez nem azt jelenti, hogy te butább lennél, vagy ilyesmi, sőt, mivel szakgimibe jársz, te egy szakmányival többet fogsz tudni, amíg ő az alap tárgyakban fog jobban elmélyülni.


Ne vedd rá hazudozásra, ezért tiltják tőled, meg gondolom hozzájuk képest túl sokat szórakozol. Heti egy délutánt simán ki tudnál harcolni, szépen bejelented, hogy mit fogtok csinálni(moziba menni mondjuk, vagy korcsolyázni) és majd ott fűzitek a lányokat és hülyültük a plázában vagy a koripálya előtt.


Máshogy vagytok nevelve(egyik sem jobb a másiknál), de kompromisszumot simmán tudnátok kötni, ha te is engednél az elvárásaidból. A szülei engedték veled lógni, ez tőlük kompromisszum, te visszaéltél ezzel. Ha fontos a srác barátsága, menj oda a szüleihez, kérj bocsánatot, kérj heti egy délután szabadidőt nektek, és tartsd magad a megbeszéltekhez(többnyire).

2019. jan. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
65%
Azt irtad nagyon sokat logtatok egyutt,aztan meg irtad, hogy sehova sem engedik. Szerintem kicsit tultoltad az egeszet. A bulizos-hazudos huzas utan, pedig jogosan velik a szulei, hogy rossz hatassal vagy ra. Kicsit hagyd pihenni az egeszet. Mivel rokon, biztos, hogy egy ido utan enyhul majd a helyzet, de addig inkabb huzd meg magad!
2019. jan. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nem én vittem bele a hazudásba, jönni akart velünk bulizni. régen azért voltunk sokat együtt, mindig mentünk egymáshoz, meg mamánál, de már oda se engedik
2019. jan. 13. 12:32
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
Nem mindegy hány évesek vagytok..
2019. jan. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
59%

"Egyelőre hagyd békén, éppen eleget ártottál. A tanulás az ő érdeke, hiába nem érzitek most. " - izé, ha annak a srácnak valaki árt, azok a - persze "csak jót akaró" - szülei, és nem a Kérdező.

A szórakozás is az ő érdeke, de a jelek szerint ezt meg a szülők képtelenek felfogni.

2019. jan. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
64%

Magára vállalta a balhét?


Elmondta, hogy ő akart veletek menni és az ő ötlete volt?


Egyébként lehet, hogy szimplán nem jön be a szüleinek a bulizás gondolata tiniknél, és azt akarják, hogy ne lásson ilyet, mert akkor nem fog vágyni rá(haha)

2019. jan. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
1%
Miért nulla igenis nem mindegy az életkor h 15 16 vagy 25 26.. Mondjuk akik ezt elturik 18 20 felett azokat hivom ugy h balek..
2019. jan. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
83%
#9, a kérdésben benne van, hogy két középiskolásról van szó... (14-18 rendszerint)
2019. jan. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!