Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy kezelitek a családon...

Hogy kezelitek a családon belüli társadalmi különbségeket?

Figyelt kérdés

A párom elég szegény családból jött, maximum képzettség náluk 1-2 embernél az érettségi, legtöbbjüknél az sem. Mi viszont diploma után elkezdtünk külföldön elég jól keresni, most is kiemelkedően keresünk és elég jól élünk. Mindig is ez volt a célunk, mi büszkék vagyunk, hogy az 5 éve vágyott életszínvonalat elérhettük. Rengeteget tanultunk és tanulunk folyamatosan, nyitottak vagyunk a világra, sokat utazunk, több nyelven beszélünk...stb. Tehát egy igazi jómódú, értelmiségi életet tudunk élni.

Az én családom bár nem gazdag, sok felső-középosztály belit ismer, barátaik is vannak ilyenek. Meg kell hagyni, a párom családjához képest minket igen normális körülmények közt neveltek (pl nem kellett közös vízben fürdnie a családnak, vagy megkaptunk márkás élelmiszereket, kifizettek bármilyen orvosi ellátást magánban, ha kellett...stb.). Ezért ott egy fokkal jobb a helyzet.

De a párom családjával folyamatosak a konfliktus közeli helyzetek, melyeket csak ritka nagy türelemmel bírok visszatartani. Félek, hogy egyszer kiszalad belőlem az összes véleményem.

Most épp azon volt hajszál híján vita, hogy megmondtam, én itthon állami kórházban nem fogok szülni (nem vagyok terhes, anyósjelölt magyarázza az unokát vagy 5 éve). A testvérem pár éve szült az illetékes kórházban, és a látottak, elmondottak alapján soha nem mennék oda. Szinte szememre vetette az anyósjelölt, hogy ha eddig külföldön is éltem, miért nem szültem ott a jobb kórházakban. 23 éves voltam akkor és egy fizetésből éltünk... de szerinte szülnöm kellett volna a semmire, mint ahogy ő tette. Illetve perpill egy egy félszobás, új lakásunk van, amit tervezünk hamarosan cserélni, de egy fél szobába nem akarok gyereket, nem férnénk el, ezen is megy a magyarázás, hogy más 5 gyereket felnevelt 30 m2-en. Aztán vadiúj autót vettünk, mert a régivel sok gond volt már, azért is kapjuk a fintorgást. Folyton azt erőltetik,hogy mi is olyan prolik vagyunk, mint akik közt ők élnek, mi is legyünk olyanok, mint ők, éljünk úgy, mint ők. Minek a magánfogorvos, miért élünk olyan tisztán (párom rászólt valakire, mert összetúrta mosatlan kézzel az egész rágcsálnivalót :D),.. Fogadok, hogy a gyerekeinkkel is majd így fognak bánni. Mert hát ha a szomszéd Julcsikának, akinek van két szülője 8 általánossal, jó a a leggyengébb iskola, hétvégente a sarki kocsma, mint kirándulás, és 18 évesen egy mondatot nem bír leírni helyesen, akkor én miért akarom a gyerekeimet jó iskolákba járatni és miért akarok intelligens, viselkedni tudó embereket faragni belőlük. Pl hangoztatják, hogy minek új ruha, minek utazgatni, minek új autó, minek nagyobb lakás, minek tanulunk 30 körül is... minden bajukra van, ami kicsit magasabb színvonal, mint az övék.

Akik szintén megéltek valami hasonlót, hogy kezelitek ezt? Próbálom türelemmel viseltetni feléjük, de a folyamatos kritikáik miatt nehéz. Más társadalmi réteg vagyunk, én mindig is az voltam a családom révén, a párom meg rég túlnőtt rajtuk, és nem bírják sem felismerni, sem elfogadni.


2019. jan. 13. 23:07
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
18%

19-es vagyok, egyrészt bocsi a néhány betű kihagyásáért, másrészt pedig a #18. válaszolónak sok dologban igaza van...

A kérdés leírásában, az utolsó 2 mondatod nagyon lekezelő.

2019. jan. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
43%
Mi nem éltünk külföldön, nincs kiemelkedően magas jövedelmünk, de azokat az igényeket, amiket itt felsoroltál, egyáltalán nem tartom túlzottnak. Mivel a párod is így gondolkozik, nem olyan súlyos gond, hogy ilyen a családja. Amennyire lehet, kerüld őket, mást nem tehetsz. Ők már nem fognak megváltozni.
2019. jan. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
70%
szerintem fel sem fogják, hogy amit csinálnak, az nem oké
2019. jan. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 A kérdező kommentje:

Egyrészt elnézést a kisebb helyesírási hibákért, este későn, fáradtan hajlamos vagyok elírni dolgokat.

Másrészt a támogatásról: nem fogadnak el semmit, inkább még ők akarnak pénzt adni, mikor meglátogatjuk őket. Nem akarom elfogadni, a páromnak is mindig mondom, hogy négyszer annyit keres, ne fogadja el a pénzt.

Harmadrészt: nem értek egyet olyan válaszolókkal, akik szerint az embert a végtermékének minősége határozza meg. Attól, hogy más széklete is ugyanolyan, mint az enyém, még nem kell a gyerekeiknek ugyanott tanulni, ugyanott születni, ugyanolyanná válni. És az, hogy folyton beszólogatnak, hogy mikor szülök, mert NEKIK KELL az unoka, azért nem számít, hogy milyen kórházba megyek, mit művelnek ott velem, nem számít, ha a gyereknek nincs élettere a kicsi lakásban... persze segítséget nem ajánlanak fel, és soha semmiben nem is jelentkeztek a segítséggel, így tudom, hogy egy kézmozdítást nem fognak a párom szülei tenni a majdani unokáért. Ahogy értünk sem nagyon tettek. Mindig az én szüleimet kellett hívni mindenért, ha segítség kellett. Érdekes módon ők jobban megértik, ha magasabb életszínvonalon élünk, és ebbe olyan dolgok is beleférnek, ami az átlag magyarnak talán nem.

A párom szülei látnak egy mintát, az 50 éve megszokott, szegényes proli stílust, amit egyébként a családban 5 fiatalból 4 követ is, egyedül a párom lóg ki a sorból. A többiek mind szegényen élnek, többnyire a család támogatásából, semmi luxus, nulla tanulás, művelődés. De én ezt tiszteletben tartom legalább annyira, hogy beszólogatni nem fogok. A véleményemet maximum a páromnak mondom el, de többnyire ő egyetért velem.


Miért van az, hogy ha a család arról beszélget, ki honnan szerzi a használt autógumikat magának (mert az újat ugye luxus lenne megfizetni), és én elszólom véletlenül magam, hogy mi újat szoktunk venni, mert már megjártuk a használttal, akkor mindenki elcsitul, majd valaki beszól egyet nekem ezért? Ha én elfogadom az ő döntésüket beszólogatás nélkül, ők miért nem fogadják el az enyémet?

És így is már csak havi egyszer járunk haza, mikor egy órán belül laknak, nem tudom, hova csökkentsük. Mondjuk gondolkodunk az újabb külföldre költözésen, az ezt megoldaná.

2019. jan. 14. 10:49
 25/52 anonim ***** válasza:
16%

Hagyjuk már ezt a prolizást!

Ez egy halott marxista fogalom, ma egy 3000 ft órabéres informatikus ALKALMAZOTT is "proli", vagy egy havi 7 milliót kereső pilóta.

Semmi rossz nincs abban, ha valaki proli, azaz dolgozó ember.

Gondolom Te is az vagy.


Akkor használd inkább a lumpen kifejezést sértegetés céljából, ha mindenéppen kihalt jelzőkkel dobálóznál.

2019. jan. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
16%
18# Az a gyár sosem fog bezárni! A Lego gyár 80 éve működik. Mellette 4 szakmám van! Aki akar dolgozni azt talál olyan munkát ami neki megfelel!
2019. jan. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
45%

1-2 válaszoló elég értetlen vagy csak képmutató, irigy.

Nehogy már a kérdező legyen a bunkó, mert nem proli szinten akar létezni.


Kérdező: párod családja nem fog változni, ez nem kérdés. A kérdés csak az lehet, h a párod hogyan áll ehhez. Ha az ő pártjukat fogja, én házasságot, egyebet nem erőltetnék.

2019. jan. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem szakítsátok meg a kapcsolatot.
2019. jan. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
27%
Nem kicsit vagy sznob kérdező. Értem én a problémádat, de ha igazán intelligens lennél ezt a témát nem a net népével firtatnád meg. Látszik, hogy az iskola, nyelvek, egyebek mit sem érnek esetedben...
2019. jan. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 A kérdező kommentje:
Vagy ha neked is a fent leírt rokonaid lennének, talán mégis ismeretlenekhez fordulnál, mert hozzájuk hasonlókkal mégsem beszélhetem meg.
2019. jan. 14. 23:39
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!