Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Milyen érzés az, hogy már a...

Milyen érzés az, hogy már a dédunokáink sem fognak emlékezni a nevünkre?

Figyelt kérdés
Ahogyan mi sem emlékszünk a mi dédszüleink nevére.

2019. jan. 18. 11:50
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
80%
2019. jan. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
83%

Nem bánom. Mindig is amondó voltam, hogy nagy valószínűséggel az él boldogan, akinek nem fognak emlékezni a nevére.

Amúgy 3 dédszülőm nevét tudom. :)

2019. jan. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
82%

Én pl ismertem a dédszüleim szóval emlékszem a nevükre. Dédnagymamám tanított pogácsát sütni.


Ha nem emlékeznek majd rám a dédunokáim, hát na bumm. Az se biztos, hogy gyerekeim lesznek. Valószínűleg a tanáraim se ismernek meg az utcán, ennél nagyobb hatást nem fogok gyakorolni ebben az életben senkire.

2019. jan. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
49%
A szociális média világában ilyet ki mersz jelenteni? A legapróbb bakiknak is nyomuk lesz, nem hogy neveknek, az elkövetkező pár száz évben.
2019. jan. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
77%
En emlekszem az anyai dedszuleim nevere,sot ismertem is oket es szerettem.is:0
2019. jan. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
78%

Nem bánom, én a jelenben élek. Nem érdekel, hogy fognak-e rólam beszélni, ha már nem leszek.

Ha meg megérem, hogy legyenek dédunokáim, akkor ők tudni fogják.

Egyébként én egy dédimet ismertem, mert már csak egy élt, de a többi nevét is tudtam, mivel a család mesélt róluk.

2019. jan. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
42%

Már látom magam előtt a képet, ahogy a dédunoka a dédanya 100 évvel ezelőtti insta pucsítós, sggrázós, hátulról fényképezett, rbancra kisminkelt csöcs kirakós képeire rejszol esténként.

Ilyen értelemben a neve fent lesz az interneten több száz év múlva, mondjuk erre én nem lennék büszke.

2019. jan. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
0%

Átlagemberre nem fognak emlékezni.

Csak aki valami nagy dolgot vitt véghez (pl.:nagy céget alapított stb..ilyesmik).

2019. jan. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
88%
tesómnak most született gyereke, dédnagypapánk már pár éve meghalt, de ha dédnagymamánk él még 5-10 évig akkor az unokaöcsém még az üknagymamája nevére is fog emlékezni nem csak a dédnagymamája nevére, tudom nem gyakori az ilyen sajnos, de szerettem volna leírni hogy azért ilyen is van. :)
2019. jan. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim válasza:
60%
#2 A logikádat követve ritka boldogtalan lehetsz. 😂 Ne legyen teljesen off szerintem aki jó családi viszonyt ápol az tudja a dédszülei nevét.
2019. jan. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!