Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Csak engem zavar, ha valaki...

Csak engem zavar, ha valaki úgy mutatkozik be, hogy Kovács Béláné, Tóth Vendelné vagy Ács Imréné?

Figyelt kérdés
Ebből csak azt tudom meg, hogy kinek a felesége. Viszont abból, hogy Kovács Béla, Tóth Vendel vagy Ács Imre nem derül ki, hogy kinek a férje.
2019. jan. 28. 21:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%
Volt egy időszak, amikor csak ezen a módon anyakönyvezték a férjhez ment nőket, tehát tényleg ez a nevük, ne zavarjon.
2019. jan. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
68%
Valószínűleg csak téged, mert mindenki másnak van annyi intelligenciája, hogy rákérdezzen a keresztnevére, ha érdekli.
2019. jan. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%
Attól még lehet úgy mondani, hogy Kovács Béláné Aranka vagyok.
2019. jan. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem is rosszul hangzik hogy ő a Béláné de ha ez a neve.akkor ez neve.
2019. jan. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
64%
Ha így mutatkozik be, szólíthatod úgy, hogy Béciné, Vendiné vagy Iminé. :D Viccet félretéve az idős generációban tényleg így nevezik a férjhez ment asszonyokat, de attól mondhatná a keresztnevét. Ha nem mondja, kérdezz rá. Engem jobban zavar, amikor valaki egy háromtagú nevet visel, X-né y z, és lusta kiböfögni a teljes nevét.
2019. jan. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem a kérdező nem a keresztnévre utalt, hanem ha mondjuk Szabó László feleségül vette Nagy Ágnest, akkor a nő új nevéből tudjuk, ki az ő felesége, fordítva viszont nem. Tehát Szabó László marad, holott lehetne az ő neve pl Nagy Ágnesúr, vagy Szabó Nagyúr László vagy valami ilyen bolondság. Nem tudom, sosem venném fel a férjem nevét így, max Szabóné Ágnes (nem tudom, így lehet-e, vagy kell közé a Nagy is). Így tényleg nem teljesen igazságos, mert egy nőről azonnal megállapított a neve alapján, hogy férjezett vagy sem, míg az ellenkező nem vagy bevallja, vagy sem.
2019. jan. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
81%

*ki az ő férje


Bocsi, elírtam!

2019. jan. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
88%

Özv. Dr. Szabó Lászlóné.


A férjről sok mindent megtudunk: hogy mi a neve, hogy doktori fokozta volt és hogy már meghalt. De a feleségről semmit. Abszurd és kicsit szomorú is. Én arra az emberre lennék kíváncsi, aki ott van, nem a férjére.

2019. jan. 29. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
77%
Zavarni nem, de mindenkepp furcsa szokas, nem tudom hogy Magyarorstagon kívül hasznalnak meg valahok igy neveket.
2019. jan. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
41%

Nézd, nem kötelező felvenni a férj nevét. Nem kell.

Ha valaki azt választja akkor azt választja. Ez miért lenne szomorú ?

Ha ő a Béla néni akar lenni akkor legyen Béla neni nem kell ettől megfosztani.

2019. jan. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!