Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Esküvői hiszti, nekünk van...

Esküvői hiszti, nekünk van igazunk?

Figyelt kérdés
Azt hittük, a mi esküvőnk simán fog zajlani - tévedtünk. Én vagyok a menyasszony. Sosem volt túl jó kapcsolatom az apámmal, sosem számíthattam rá érdemben semmiben, sosem állt mellettem, sem az ő anyjával, de őket meghívtuk. Viszont a keresztszüleim, akik 25 éve tojnak a fejemre, nem lettek meghívva. Vagyis ők igen, illemből, de a 2 lányuk, vagyis az unokatestvéreim és az ő párjaik nem. Sosem jöttek el egyik ballagásomra sem, nem köszöntöttek alkalmakkor, amikor a nagyszüleim meghaltak, nem kívántak részvétet, az eljegyzésemhez sem gratuláltak. A lányuknak volt eljegyzése, csak apám lett meghívva, mi nem. 10 éve nem beszéltünk. Ezeknek fényében úgy gondoltuk, a polgári és templomi szertartásra meghívjuk keresztanyámékat, de csak őket kettőjüket. Így is azt hiszem korrekt voltam, holott 25 éve lesz*rják a fejemet. Nincs oka, messze vagyunk, nem szeretnek, ennyi. Viszont apám ma nekem esett, hogy mit képzelünk mi, hogy nem hívtuk meg a 2 lányt és annak 2 teljesen ismeretlen barátját, mert azt úgy illik! Megmondtam kerek perec, hogy itt senki véleménye nem érdekel, főleg nem 10 éve nem látott rokonoké, főleg úgy, hogy keresztanyámat sosem érdekeltem. Azt hívunk meg, akit akarunk és ők nincsenek benne a pixisben. Meg előzmény: Nyeltem egyet és felhívtam keresztanyámat, ő azt mondta persze, szívesen eljönnek. Másnap apám nekem esett, hogy igenis hívjam meg, mert ő azt üzeni nekem, hogy így nem jönnek el. Nem merte megmondani a szemembe, inkább jópofizott. Mondta, hogy így lehet mamám sem jön el. Akkor nem jön, mondtuk mi, az előzőekben kifejtettek alapján kérlek erősítsetek meg, hogy ez a mi napunk és ne nekünk kelljen alkalmazkodni szinte soha nem látott rokonokhoz, mert úgy illik. Nekik is illet volna például a halott nagyszüleim emlékére részvétet nyilvánítani, akiket megjegyzem az ő esküvőjükre sem hívtak meg, (vagyis anyám nagyszüleit.) és apám megmondta, hogy ezért mi szemetek és gonoszak vagyunk, de arra már nem válaszolt, miért idegenek szervezik a hátunk mögött a mi esküvőnket és hívatják meg a gyerekeiket, és hogy miért nem az van, amit mi szeretnénk.

2019. jan. 29. 17:23
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jól csináltátok. Ti meghívtatok, akit gondoltatok, ha akarják elfogadják ha nem nem. További kötelezettségetek nincs.
2019. jan. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
96%
Mi ezt megoldottuk,elmentünk csendben két baráttal és összeházasodtunk,utána egy vacsi volt nagyon szük körben,család nem volt egyik részről ott se,nekünk ne jöjjön oda minden tróger aki előtte a fejünkre tojt ingyen zabálni,beszolni zavarni,inni cirkuszolni,volt benne elég részünk. Az esküvönket senki nem tette tönkre a rokonságbol..
2019. jan. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
87%
Anno 2 éve nekem eszembe sem jutottak olyan "rokonok" akik 5-10 éve felém sem néztek! Azzal foglalkoztam hogy nekem és a fejemnek csodaszép napunk legyen :) Most 1 éves unokatestvérem akit kb 6 évig nem láttam,mert var én kerestem őt, ő meg annyira sem volt képes hogy a hívásaimra,vagy üzeneteimre válaszoljon, eljött hozzánk és elhozta a meghívójukat az esküvőre (Ó gyere le Joisten!!)gondolhatod milyen boldog voltam :)) szemébe megmondtam hogy bocs de ha 6 évig nem kellettem akkor moet 6 év után se kelljen se én sem pedig a pénzem..ennyire egyszerű, gyűlölöm a kétszínű embereket. Egyébként sok boldogságot így ismeretlenül is!
2019. jan. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Mi nem akarjuk, hogy ilyenek miatt ne ünnepeljük együtt azokkal, akiket szeretünk és szeretnek minket. Szeretnénk vacsorát, stb. Csak nem értem, akik 25 évig nem tudták a kötelességüket, miért most követelik a jogaikat? Főleg jogtalanul. Szándékosan nehezítik meg az életünket, ahelyett, hogy segítenének. Például apám...
2019. jan. 29. 17:40
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen nektek van igazatok.

Apádat hívd fel, és teljesen nyugodt hangon közöld vele, hogy akik nem akarnak jönni, azok időben szóljanak, hogy nekik ne rendeljetek étkezést.

Az ilyen rokonok jobb is ha nem jönnek.

2019. jan. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm hármas.

Utolsó, szóhoz jutni sem hagy, de köszönöm a válaszod!

2019. jan. 29. 17:46
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tedd rá a telefont, az ilyenek nem értenek másból.
2019. jan. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Annyi keresünk volt apám felé, hogy ne szóljon egyenlőre senkinek, mert például az egy szem elő nagyszülőmet én akarom meghívni, ha jóban vagyunk, ha nem. Másnap mindenki tudta...
2019. jan. 29. 18:02
 9/22 anonim ***** válasza:
94%
Múlt nyáron volt az esküvőnk,igazi magyar lagzi 250+ személy..A család hasonló helyzetben van,annyi kivétellel,hogy Apukám nem ilyen konok és mellettem áll nem pedig az irigy rokonok mellett.Tiszteletből meghívtuk a keresztszüleimet,és mind a 4 felőlük lévő unokatestvéremet,családostól.elvittük nekik a meghívót,mondtuk,hogy várjuk őket sok szeretettel..Augusztusban volt az esküvő,április közepén vittük a meghívót.Anya és apa párszor találkozott velük,a két időpont között,előadták,hogy jaj de várják...Az esküvő hetének szerdáján(!) írt egy üzenetet a keresztapám,hogy sajnos nem tudnak jönni,mert most van nyaraló szezon,és mennem le a Balatonra.Szerintem mondanom sem kell,hogy teljesen elvágták magukat nálunk.Természetesen az esküvő után ment a kiváncsiskodás,hogy na mi volt,hogy volt...Szerintem teljesen jól döntöttetek!Ha ujra csinálhatnám Én sem hívnám meg őket.
2019. jan. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
96%
Ti napotok. Apucit el kell küldeni a francba, mi az, hogy "úgy illik"? Az egész élet egyfajta képmutatással, jópofizással megy el és még ilyen napra is olyanokat kell hívni, akiket nem kíván az ifjú pár, mert azt "úgy illik" megáll az ész....
2019. jan. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!