Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Milyen a vegyes párok élete...

Milyen a vegyes párok élete (különböző rasszokra gondolok)? Milyen a házasság, milyen a gyereknevelés, milyenek a rokoni kapcsolatok?

Figyelt kérdés
Fehér bőrű vagyok és tetszenek a más kultúrákból származó nők, érdekesnek és vonzónak tartom őket. Működnek-e az ilyen kapcsolatok? Gondolom van pozitív meg negatív példa is, érdekelne minden történet. Többek között ezt azért kérdezem, mert nagyon tetszik egy roma származású lány.

2019. febr. 8. 09:19
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
31/F
2019. febr. 8. 09:20
 2/15 anonim válasza:
96%

Nekem volt egy roma barátom, és ahol nagyon komolyan veszik a kultúrát ott lehet elég sok nézeteltérés.

Elég sok mindent másképp látnak mind családi mind más viszonylatban és köztünk ez hosszútávon rengeteg összekülönbözést okozott. Ha elég rugalmasvagy és alkalmazkodó, szerintem meglehet oldani. (Nekünk nem a származási szokások miatt lett vége a kapcsolatnak, hanem a tettlegességig fajulo veszekedesek miatt)

2019. febr. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is tetszenek a színes lányok(is) és van benne valami izgalmas de ha túl nagy a kulturális különbség az hosszútávon nem fog működni.
2019. febr. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
96%

A sógorom (jemeni arab) 1994-ben házasodott össze a nővéremmel (az egyetemen csoporttársak voltak). Van három gyerekük, két lakásuk, egy gyógyszertáruk. A mai napig nagyon szeretik egymást. Éltek Jemenben egy évet és két évet Tunéziában, majd visszaköltöztek Magyarországra.

Nem esznek disznóhúst és nem isznak alkoholt. A muszlim vallást a nővérem nem gyakorolja a többiek viszont igen (nem járnak csadorban, de havonta kb egyszer elmennek a dzsámiba).

2019. febr. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy hogy a magyar szokások szerint élnek vagy sem. A vietnámi barátnőm pl csak külsőre más, de mivel itt született és a szülei is itt vannak 25 éve, nincs köztünk semmiféle kulturális különbség. Az más lenne, ha most költöznének ide, de aki be akar illeszkedni az megteszi idővel.
2019. febr. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
24%
Sem romák (indid alrassz), sem jemeni arabok (orientalid alrassz) nem különböző rasszhoz tartoznak, mivel europid mindkettő. "Fehér bőr" önmagában nem definiál semmit. Afgán is lehet fehér bőrű. Így a kérdés értelmét vesztette.
2019. febr. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
6%
Mikortól számít valaki fehér bőrűnek? Balkánon és Dél-Európában fehérek az emberek?
2019. febr. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

A külső csak izlés kérdése, de az eltérő kultúra más kérdés. Nagyon sok probléma adódhat belőle.

Bár talán egy férfinak könnyebb, elég nehéz kivülállóként beilleszkedni egy roma családba. Talán nem is biztos, hogy el tuják fogadni.

2019. febr. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
96%

Nem mindegy milyen roma az a bizonyos lány. Én magyar cigány vagyok, ami azt jelenti, hogy igen is vannak cígány szokásaink. Ettől független, tiszták vagyunk és rendesen dolgozunk. Az én párom is magyar (30 éves) és soha egy rossz szót nem mondtunk neki. Ettől független anyám cigány fiút szeretne még mindig nekem. De viszont, ha a nő aki tetszik neked oláh cigány ott gondok lesznek! A magyar cigányokat sem szeretik ha a családjukba kerűl (ez fordítva is igaz), nem hogy a magyarokat.


Tehát hogy értsd ha már ilyen össze visszaságot írtam. A magyar cigányok jobban elvannak a magyarokkal mint az oláh cigányok.


27/N

2019. febr. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
93%
A magyar cigányok valoban sokkal jobban integrálodtak de a legtöbben nem tesznek különbséget.
2019. febr. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!