Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Erre mégis mit lehet mondani?...

Erre mégis mit lehet mondani? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, és bekerültem egy közönség szavazásos versenyre, ami nem nagy dolog, de nekem mégis sokat jelent. A barátaim és a családom egy része nagyon támogató, ellenben a keresztszüleim kijelentették, hogy ők ugyan nem szavaznak rám, mert biztos pénzbe kerül. (Online szavazás van, és vagy email cím kell hozzá, vagy Facebook profil, viszont teljesen díjtalan.) Mindezt az én nagyszüleimnek mondták, akik már idősek, és nincs internetük, de szerettek volna szavazni rám. (Semmiféle konfliktusunk nem volt a keresztszüleimmel, erre most a keresztanyám letiltotta az egész szűk családi körömet Facebookon, és ilyeneket mondanak a nagyszüleimnek.) Nem értem ezt az egészet, és nagyon szomorú vagyok, hogy ezt kapom a családom egyik részétől, holott azt sem tudom, mit ártottam nekik... Szerintem ez az egész szánalmas. Ha valami problémájuk van velem, akkor miért nem jönnek oda hozzám, hogy beszéljenek velem? Ráadásul ez a "család".

2019. febr. 23. 00:11
1 2 3
 1/24 HaEv ***** válasza:
67%

Kedves Kérdező!

Olyat vársz el tőlük, amit te sem teszel meg. Mi vagyunk a nagyszüleid az ő szemükben - te meg nekünk panaszodsz. Akkor most ez a "család"?

Igen, az emberek ilyenek. Vannak olyan emberek, akik - bocsi, nincs most jobb szavam rá - ilyen egyszerűek. Ez szocializációs probléma.

Nyeld le - sok ilyennel fogsz még találkozni az életben, tanuld meg kezelni. Koncentrálj arra, hogy minél inkább beleadd ebbe a versenybe azt, amid van - hogy megtudd, mire vagy képes. Aztán majd csinálsz valami mást. Te haladni fogsz előre - ha nem hagyod, hogy az ilyen emberek visszatartsanak azzal, hogy sajnálod magad azért, mert ők ... egyszerűek.

Beszéld meg velük, ne velünk! Abból lehet megoldás. Itt nem fognak megsajnálni téged.

2019. febr. 23. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
43%
Menj inkább felolvasni egy idősotthonba. Tragédia, hogy nem esik mindenki hasra, és nem szavaznak. Igen, nyilván nagyon szemét a keresztanyu, hogy nem csinált azonnal mailt és fb-profilt a nagyszülőknek. Ezt akartad hallani? Megvolt, haladjunk.
2019. febr. 23. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
72%

arra, hogy minél inkább beleadd ebbe a versenybe azt, amid van - hogy megtudd, mire vagy képes.


Na, az ilyen az nyer, akinek több ismerőse szavaz marhaságokon pont nem derül ki, csak az, mennyi időt tud azzal tölteni, hogy családtagokat zaklasson

2019. febr. 23. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
78%

Jo helyre jottel, ha arra vagytal hogy meg par idegen is rajtad vezesse le a duhet 😅

Amugy hagyd a 3.14csaba a draga keresztanyad, bssza meg magat ahol van. Elotte azert kerdezd meg , mi a fene baja van???

2019. febr. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
81%
Nyilván semmit sem ártottál nekik, csak irigyek. Ezen ne csodálkozz, az emberek többsége irigy dög.
2019. febr. 23. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
43%
Aztán, 5, mégis mire lennének irigyek? Arra, hogy a kérdező nyilván nem elég szép/ügyes/okos/akármilyen, mert akkor nem kellene koldulni a szavazatokat? Hát erre tényleg irigyek lehetnek, bugyuta fb-s szavazás.
2019. febr. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
69%
Előző, te tényleg ennyire hülye vagy?
2019. febr. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 Karena26 ***** válasza:
23%
Keresztanyudéknak egyszerűen más az értékrendje, mint neked és a családod többi tagjának. Ő valószínű "szinten alulinak", sőt, lehet, hogy megalázónak tartja ezt a versenyt számodra. Konzervatívabb beállítottságú, aki még (hàla Istennek!) a klasszikus emberi értékek mentén gondolkodik és él. Fogadd el, hogy nem mindenki fekszik alá a mai kor felszínes társadalmi értékeinek, és akkor van esély rá, hogy helyre álljon a kapcsolatotok!
2019. febr. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
56%

Hülyék, ne foglalkozz velük.


btw ha elküldöd a linket,akkor én szavazok rád.

2019. febr. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
71%

Először is, nem szép dolog tőlük, de a keresztszüleid azért nem annyira közeli rokonaid, hogy ebből tragédiát csinálj.

Másodszor az ilyen szavazatgyűjtős történetet ki nem állhatom, mert nagyon nyálas, és semmi objektivitás nincs benne.

Harmadszor pedig úgyis az fog nyerni aki több szavazatot vesz. Tudod vannak akik annyira gazdagok, hogy mondhatják meghívják az összes szavazójukat egy csokira. Ezeket nem tudod leelőzni.

2019. febr. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!