Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti is kellemetlenül éreznétek...

Ti is kellemetlenül éreznétek magatokat ha a testvéretek a gyerek nagynénije kb 2-3 hetente több 10 ezres játékokat venne minden látogatáskor?

Figyelt kérdés

Annyira rossz, hogy a fiúnkat tömi játékkal. Igaz csak 5 éves nem tudja felfogni az árakat, de már sejti ha megyünk a nagyihoz akkor lesz meglepetés. Otthon lakik a húgom, igaz dolgozik már de nem költözött el. Minden családi vacsora ebédkor mikor otthon vagyunk vesz vmit a gyereknek. Tegnap is egy nagy lego tűzoltóságot és ready2robot figurákat.

Előtte legot ami távirányítós. Megkérdeztem miért költ ennyit, erre azt mondta elkell költeni ami az erzsébet kártyáján van. Annyira rosszul esik, hogy miket vesz a gyereknek. Mi nem szoktunk csak ünnepkor vagy alkalmakra venni játékot ruhát. Miért nem képes felfogni, hogy ne vegyen a gyereknek semmit sem?


2019. márc. 5. 16:23
 1/8 anonymousreview60 ***** válasza:
55%
Nem vagy következetes. Mond el neki, miért nem kap a gyerek ennyi ajándékot, és hogy ő tartsa ehhez magát. Ha nem teszi, akkor édesanyáddal hárman mondjátok el. Ha ez nem hat, akkor kérdeztétek meg, miért nem magára, édesanyátokra vagy a pasija miatt magára költi.
2019. márc. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%

Nem akarod elkapatni a gyereket, -ez ok. De ha rosszul esik akkor az valószinűleg azért van, mert ti nem engedhetitek ezt meg. Attól félsz, hogy majd hozzá jobban ragaszkodik a gyerek?

Én nem sajnálnám a gyerektől.

2019. márc. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nincs barátja így rá nem költheti. Úgy neveljük a fiúnkat, hogy nincs állandóan ajándék csak karácsonykor, szülinap névnapkor mikulásra nincs. Értékelje azt amit kap. Attól, hogy anyagilag jól állunk nem azt jelenti, hogy kap játékot amikor szeretne. Tesóm meg szórja a pénzt a gyerekünkre meg magára is.
2019. márc. 5. 17:59
 4/8 anonymousreview60 ***** válasza:
39%
Akkor jelen állapot szerint pénzért vásárol imádatot. Be kell pasiztatni! Jobb lesz mindenkinek. Addig meg any, te, férj oltsátok kicsit le!
2019. márc. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
20%
Így elkényeztetni egy gyereket nagy hiba. Le kell minél előbb állítani. Én is úgy voltam nevelve, hogy tanuljam meg a dolgok értékét és ne elvárjam őket. Ez a kisgyerek hamarosan hisztizni fog, ha nem kap valamit, valami nagyobbat, drágábbat.
2019. márc. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt biztos jót akar, szereti a gyereket, és nem nagyon van más ötlete, hogyan mutassa ki. Beszéljétek meg vele, de úgy, hogy ne érezze megbántásnak! Kezdjétek azzal, hogy mennyire örültök, hogy ilyen jó nagynéni, de szeretnétek, ha máshogy mutatná ki, mert az elveitekkel ellenkezik, hogy sűrűn kapjon játékot a gyerek. Ráadásul gondolom tárolni sem egyszerű a rengeteg játékot. Beszéljétek meg vele, hogy ha vesz nagyobb ajándékot, akkor azt tegye el karácsonyra, születésnapra. Beszéljétek meg azt is, hogy ilyen látogatáskor semmit vagy legfeljebb apróságot adjon. Vagy könyvet, és olvassanak is együtt belőle. Mutass rá, hogy mennyivel jobb, ha pl. játszik, beszélget, rajzol vele. Esetleg lehet néhány játék mindig az ő lakásukon, az ottani játékok, amikkel mindig akkor játszik a gyerek, amikor mentek látogatóba. Mondd el azt is, hogy ha mindig csak ajándékokat kap a gyerek, akkor előbb-utóbb csak az ajándék miatt fogja várni a találkozást, nem pedig a közös élmények miatt, pedig ti, és a nagynéni is valószínűleg ezt szeretnétek, így változtasson.
2019. márc. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%

Szánalmas, hogy az emberek többsége mindenben a rosszindulatot meg a hátsó szándékot látja, és folyton az a szándéka, hogy vihart kavarjon a biliben. Akárcsak te. Más szülő örülne neki, ha a nagynénik/nagybácsik feleannyira szeretnék a gyerekeiket, mint a te testvéred.

Nagyon úgy tűnik, hogy savanyú a szőlő, mert ti nem tudjátok megvenni a saját gyereketeknek azokat a dolgokat, amit ő igen. Azért fáj annyira, hogy ő "szórhatja a pénzét". Persze ha soha egy fillért nem költene a gyerekedre, akkor azért nyígnál. 😂😂😂

2019. márc. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó! Nem nem tudják, hanem nem is akarják megvenni a századik felesleges kacatot a gyereknek minden ok nélkül.


Teljesen megértem a kérdezőt, az én tesóm is ilyen, én meg tudtam ezt beszélni vele hogy a gyereknek ajándékot csak alkalomra vehet.

Ha már annyira költekezhetnékje van, akkor vegyen ruhát a gyereknek vagy bábszínházjegyet vagy vigye állatkertbe. Ezek sokkal hasznosabb dolgok.

2020. aug. 12. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!