Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Adott két gyerek egy családban...

Adott két gyerek egy családban. Ha az egyiknek van valamije (szülinap, névnap), akkor a másik gyereknek is kell valamit vinni?

Figyelt kérdés
Régebben unokatesóimnál mindneki kapott valamit, ha volt valakinek valamije. Nekem ez borzasztóan furcsa volt és nem értettem. Most testvérem kislánya követeli, hogy ha a tesójának van valamije, akkor ő is kapjon valamit. Ha nem kap, akkor bedurcizik és elkezd bőgni.

2019. márc. 7. 22:37
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
93%

Azt gondolom, hogy nem. Egyrészt akkor mi a különbség számára a saját és a testvére születésnapja között? Másrészt mitől lenne az a szülinapos különleges napja, ha más s kap ajándékot, kvázi aznap mást is ugyanúgy megünnepelnek?


Szép dolog, hogy a tesvérféltékenység ellen küzdenek az ilyen cssaládokban, de mindennek van határa. A gyerekeknek azt is meg kell tanulniuk, hogy 1. türelemmel ki kell várniuk, amíg valamiben rájuk kerül a sor

2. Tudni kell együtt örülni mással akkor is, ha nekik ebből kézzelfogható hasznuk nincsen, 3 és evidens módon, mindnekinek csak egyszer van egy évben szülinapja, de egyszer biztosan van! Tehát el fog jönni az ő napja is, amikor meg a tesó nem kap ajándékot, csak ő.

2019. márc. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
69%
Mi is mindig kaptunk egy csokit vagy valami apróságot akkor is ha a másiknak volt születés- vagy névnapja. Én is így csinálom ha olyan helyre megyek ahol van testvér.
2019. márc. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
73%
DE azért egy Sport szelet vagy narancs, vagy akármi apróság (amit az ember úgyis visz alkalom nélkül is, ha olyan családhoz megy, ahol gyerekek vannak) és egy komplett nagy ajándék között hatalmas különbség van.....
2019. márc. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 A kérdező kommentje:
Szerencsére nem elvárás tesómék felől, hogy minden alkalomra mindnekinek legyen ajándék. Nekem még nincs gyerekem, de a másik tesómék felől a két gyerkőc nem volt ilyen, ezért lepett meg, hogy 3-4 évesen ilyeneket kérdez/mond. Sőt a kiscsajszi nővére sem volt ilyen, ő mindent tudomásul vett szinte rögtön. Köszönöm a válaszokat! Mindenkinek ment a zöld kéz!
2019. márc. 8. 10:42
 25/46 anonim ***** válasza:
91%
Minek? Szerintem ez marhaság, és pontosan ez lesz a vége, ezt lehet elérni ezzel: a gyerek követelőző és hisztis lesz, ha nem kapja meg a megszokott ajándékát. Nem tartom jó ötletnek ilyenné nevelni a gyereket, hatalmas pofonokat fog kapni az élettől.
2019. márc. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
65%

Mi mindig viszünk valami apróságot a másik gyereknek is.Viszont ha a szülőknek van névnapja, szül.napja, akkor csak ők kapnak ajándékot, gyerekek nem.

Itt a lényeg azon van,hogy a 2 gyerek közt ne legyen esetleg irigység.

Másik családban viszont már elég nagyok a gyerekek, 10,12,15 évesek.Itt már csak akit köszöntünk, annak viszünk.

2019. márc. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
86%

Noveremnel ugyan ez van, iden lesz 6 eves a kislany, a batyja szulinapja mar volet, en megmondtam neki max egy csokit kap a gyerek mar, ertse meg, hogy most mar nagyok, es tudja, hogy aznap nem o van szulinapos soron. Ugyan ez lesz forditva is.


Amig kicsik a gyerekek szerintem okes, de ha mar - 4 5 6 - az mar nem fer bele.

2019. márc. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
68%

Nem olvastam a válaszokat, de én onnan közelíteném meg, hogy (kis)gyerekes családhoz eleve nem megyek üres kézzel. Ha más nem egy kisebb csokit, vagy kis csomag nápolyit, ilyesmit viszek.

Ha az egyik gyereknek szülinapja vagy névnapja van, akkor úgy oldom meg, hogy az ünnepelt kap valami szülinapi/névnapi ajándékot (tehát könyvet, vágyott játékot, édességet), a másik, akinek nincs ünnepe, ő pedig a szokásosat, amit amúgy is kapnának mindketten, ha "csak úgy" mennék hozzájuk. (Máskor pedig fordítva, ha ő az ünnepelt.)

2019. márc. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk dédmamám csinálta ezt. Egyszer Eljátszotta hogy öcsém is kapott mikor nekem volt valamim aztán mindig hisztizett és követelte úgyhogy utána mindig hozott neki is. Meg fordítva is ha neki volt akkor én is kaptam. Ettől függetlenül nem tartom ezt normálisnak.
2019. márc. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk nem így volt,sose kaptam mert tesomnak volt szülinapja! Se forditva
2019. márc. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!