Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Adott két gyerek egy családban...

Adott két gyerek egy családban. Ha az egyiknek van valamije (szülinap, névnap), akkor a másik gyereknek is kell valamit vinni?

Figyelt kérdés
Régebben unokatesóimnál mindneki kapott valamit, ha volt valakinek valamije. Nekem ez borzasztóan furcsa volt és nem értettem. Most testvérem kislánya követeli, hogy ha a tesójának van valamije, akkor ő is kapjon valamit. Ha nem kap, akkor bedurcizik és elkezd bőgni.

2019. márc. 7. 22:37
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
83%
"ez a vendégjárás-vendéglátás illemkörének összefüggő két oldala." Hát nem tudom. Ha én beugrok a testvéremhez meg a gyerekéhez, az nem vendégség kategória nálunk. Szép is lenne....
2019. márc. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
69%
Másnál meg a vendégség kategória, bármilyen nehéz is elhinni. Nem mindenki lakik a családjával egy városban, faluban, nem találkoznak hetente, sokan még havonta sem. Hozzánk a legközelebbi rokonok 350 km-re laknak. Nem jutunk el egymáshoz évente néhány alkalomnál többször, így nem is hazajárunk oda, hanem vendégségbe.
2019. márc. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
Az más téma. nagyon sokan nem így vannak vele, hanem napi, vagy minimum heti szinten találkoznak, összejárnak. Megenné a fene ha naponta ajándékkal kéne menni...
2019. márc. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
65%

Nővérem fia meg lánya közt 2 év különbség van. Ott is az volt a szokás, hogy akkor vinni kell mindkettőnek ajándékot.

Mikor ilyen 10 ezer Ft-os legót kért a fiú én mondtam nővéremnek, hogy ha sértődés lesz ha nem én nem tudom felvállalni, hogy minden egyes alkalomkor mind a kettőjüknek veszek ajándékot és elköltök 20 ezret. Aki bírja anyagilag az csinálja.

2020. jan. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
87%

"az volt a szokás, hogy akkor vinni kell mindkettőnek ajándékot"

Csak akkor lehetett ez a szokás, ha azok, akik vittek ajándékot, rendszeresen mindkettőnek vittek. Tehát ha volt ilyen szokás, azt ők maguk alakították ki, azaz nem "kellett" vinni mindkettőnek, hanem ők úgy döntöttek, hogy visznek mindkettőnek. Szerintem hülye szokás, mert elveszik a születésnapostól azt az örömet, hogy egy évben egyszer csak ő lehessen a középpontban.

2020. jan. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
0%
Ez buta szokás szerintem. A gyerek is egy értelmes emberi lény, nem kell tulmisztifikalni😐
2022. nov. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!