Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért kell szekálni azért,...

Miért kell szekálni azért, mert nem igazán szeretem a húst?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy fontos a szervezetnek, de én már gyerekként se szerettem, szóval nem azért, mert vegán akarok lenni divatból. Ha választhatok mit eszek, biztos nem a húst választom pl. étterembe, vagy máshol, inkább rántott sajtot, gombát, vagy csak köretet eszek zöldséggel. Néha eszek húst, ha úgy adódik, de nem a kedvencem. Nagymamáméknál volt a rokonság egy része és annyira megbántottak, hogy már sírtam is, pedig nem vagyok érzékeny. Kérdezték, miért nem eszek a húsból, mondtam, hogy azért, mert nem kívánom. A mamám ezért kioktatott, hogy ha nem eszek húst akkor nagyon el fogok hízni, konkrét példát is felhozott, hogy olyan leszek, mint XY (120 kg, és tudtommal nem vega) ez nagyon rosszul esett és nem értem miért híznék el, ha nem eszem meg.. A nagynéném családja kinevetett, hogy lehetek ilyen felfogású, hogy nem eszek húst, eddig is tudtam miből van stb. Nem értem miért kell egy olyan ételt rám erőszakolni, amit nem szeretek.. Olyan rosszul esett. Aki hasonló helyzetben van annak nem szól bele a családja? Mit csináljak ilyen összejöveteleken, ha egyszerűen nem akarom megenni? 18/L

2019. ápr. 5. 13:34
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Rengeteg ember él vega vagy vegán módon és nem hízik el, nem lesz beteg, szóval húst ennk nem szükséges, csak lehet.

Ha neked nem esik jól, akkor ne edd.

2019. ápr. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Korlátoltak, vannak sajnos ilyen emberek, nem nagyon lehet mit kezdeni ilyen szintű butasággal. Én az ilyenekre simán csak nem reagálok, aztán kész.
2019. ápr. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem lehet az a baj hogy nagyon rágósnak találod? Egyik ismerősöm emiatt lett Vega.

Csirkemellet sem szereted?

2019. ápr. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos van egy ilyen az emberekben a hússal kapcsolatban. Érthetetlen dolog, de ha azt mondanád, hogy a túrót nem szereted, valószínűleg egy szavuk se lenne. Valahogy azt gondolják - a nagynénéd családjához hasonlóan - hogy ez csak valami hülye hóbort, amit felvettél: "hogy lehetsz ilyen felfogású"...

Pedig nem felfogás kérdése, hogy ki mit szeret. Aki már nevelt kisgyereket, az tudja, hogy mindegyiknek más heppje van, az egyik ezt eszi meg, a másik azt nem eszi meg, egy ismerősömnek pl. a szilárd ételek bevezetésénél a gyereke nem evett meg semmilyen sötét bogyós gyümölcsöt. Egyszer nem kóstolt ilyet, mégse volt hajlandó egyet se megkóstolni. Így jött ki a "gyárból", nem leshette el senkitől, ez volt az "alapbeállítás". Az meg nem is egyedi eset, hanem nagyon gyakori, hogy kisgyerekek undorodnak a hústól. Van, aki kinövi, van, aki nem. Pl. a #3 válaszoló valószínűleg úgy gondolja, hogy a csirkemell egy nagyon ínyenc fogás. Hát, én például szinte minden húst megeszek, de a csirkemellet gusztustalannak érzem, a szagát és az állagát is.

A családodban szerintem ez a reflex működik, hogy aki a húst nem eszi meg, az értelmi fogyatékos lehet. Egyébként a társadalom sokkal jobban elfogadja azt, ha valaki egészségügyi okokból nem eszik ezt-azt, mint ha önmaga dönt úgy. Esetleg kipróbálhatod, hogy kitalálsz valamilyen panaszt, hogy mondjuk a hústól szorulásod lesz vagy álmatlanságot okoz vagy fejfájást stb. Azért mondom ezeket, mert ilyeneket tényleg okozhat a hús, elsősorban mondjuk a disznóhús. De kitalálhatsz bármit gyakorlatilag, leellenőrizhetetlen.

2019. ápr. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

4 éves, azaz óvodás korom óta, - ergo már 16 éve óvó-lakto vegetáriánus vagyok, és nem gondolom, hogy ez valaha meg fog változni, mert születésem óta nem vagyok kompatibilis a hússal, és már a látványától is hányok.

Voltam túlsúlyos, de nem a vegetarianizmus miatt, hanem azért, mert inzulinrezisztens vagyok. :D

Bármilyen étrenddel lehet az ember vékony és kövér is egyaránt, ez csak attól függ, hogy az illető mennyi szénhidrátot eszik.

Én is - (főleg gyerek és tiniként, amikor még a szimpla ovo-laktosok is csodabogárnak számítottak egy közösségben, nemhogy a vegánok..). - kaptam nagyon megbántó megjegyzéseket. Az egyik osztálytársam még a születésnapjára is meghívott, ahol húst csempésztek a töltött tojásomba, és utána egy teljes éjszakán keresztül hánytam, mivel a szervezetem akkor már majdnem egy évtizede nem találkozott hússal. 🤢


Szerintem azzal semmi baj nincs, ha az ember vegetáriánus (és nem vegán!).

A tojás tartalmazza a legjobb minőségű fehérjét az anyatej után, + a hüvelyesekben is van rengeteg, így ha bárki laikus módon azt állítja, hogy a vegák nem visznek be elég fehérjét, nettó baromság.

2019. ápr. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én 31 éves húsimádó nő vagyok

Vagyis voltam, kb egy hónappal ezelőttig. Készítettem a sült csirkét, és a nyers húsnak úgy megcsapott a csirke telep szaga, a tyúkszar szag, a pállott toll szag, nem is tudom még milyen szagot éreztem ott akkor és bevillant a telep, ahogy azok a szerencsétlen állatok nyomorognak, kínzás az egész életük... Szóval készült a csirke... Végülis rántott hús lett.. És ahogy ettem.. Ugyan az a szag.. A tyúktelep.. Majdnem odahánytam, mentem is a wcbe. Nem tudom mi ütött belém (nem vagyok terhes), addig nem különösebben érdekelt, hogyan kerül a hús az asztalra. Teljesen kifordultam.

Csak azt akarom mondani ezzel, hogy senkinek sem tartozol elszámolással, magyarázattal. Zárd rövidre a témát : így döntöttél, kész.

2019. ápr. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szerettem soha a húst, mára teljesen vegetáriánus lettem. Pár hónapja nagyon éhes voltam és csak darált húsos kaja volt itthon. Kihànytam az egészet utána, annyira nem esett jól a testemnek..

Szerintem ez mindent elmond. Ha nem kívánod, ne edd.

A családod elég korlátolt és téves infóik vannak.

Egyáltalán nem hìzol el csak azért, mert nem eszel húst. Az égvilágon semmi bajod nem lesz. Nekem a verkepem is tökéletes, rendszeres véradó is vagyok.

Ha változatosan eszel(nem csak köretet), akkor teljesen egészséges ez az étrend is.

A husfelek (főleg a zsíros disznó és a vörös húsok) rengeteg érrendszeri és szivproblemat okozhatnak. Nem törvényszerű, de ezzel csak arra akarok célozni, hogy nem feltétlenül az egészség kulcsa húst fogyasztani. A halak és a csirke egészséges lenne, ha nem lenne tele a hal nehézfémekkel, a csirke meg antibiotikumokkal és szojaval...

A nagyüzemi allattartas nem az emberek egészségèt nézi,hanem a profitot...

2019. ápr. 6. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is ugyanez megy. Amióta az eszem tudom, nem eszek húst, max húskészítményt sikerült megetetniük velem azt is vagy 20 éve. Emiatt lenéznek, folyamatosan megy a kioktatás h sosem lesz párkapcsolatom ha meg összejön majd otthagynak és főzni se tanulok meg, illetve a gyerekeim éhen halnak majd. A kedvencem, hogy nem vagyok normális, csak beteg emberek ilyenek. Csomó levesbe ételbe bele rakták a húst holott elvileg korábban ki lett véve egy adag nekem szóval hülyének is néztek. Amióta sorozatosan otthagytam rájöttek érzem mi van az ételben.

Én már nem izgatom magam emiatt. Az ilyen hozzáállás a tiszteletlenség netovábbja. Van az a pont amikor már nem szólhat bele egy ember a másik életébe, ez épp az.

2019. ápr. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én meg pont a zöldségeket nem szeretem, van aki próbálná belém tukmálni, de pár határozott "KÖSZÖNÖM, NEM KÉREK, NEM SZERETEM!!" után beletörődnek aznapra.

Soha egy pillanatig nem éreztem magam rosszul ez miatt, ne legyél puhány

2019. ápr. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!