Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Esküvői meghívás. Mik azok a...

Esküvői meghívás. Mik azok a helyzetek, amikor kötelező elmenni? Vagy hogyan utasítsuk vissza. Hogy ne legyen sértődés, családon belül?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 6. 23:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%

Hát, ha te vagy a menyasszony vagy a vőlegény, akkor igencsak ajánlott megjelenni.

Vagy ha tanú vagy, akkor is.


Amúgy meg semmi nem kötelező, szólsz, hogy aznap nem érsz rá, mert sajnos tervezett program van addigra, kész.

2019. ápr. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%
Nincs olyan helyzet hogy kotelezo, ha csak vendeg lennel.
2019. ápr. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
55%
Én utálom az esküvőket, mindent utálok benne, a hülye szokásokat, a keveredő össze nem illő társaságokat, a 40 fokos öltönyben szétizzadást, a vállalhatatlan részeg rokonokat. Ezért kerülöm őket mint a pestist, csak olyanra megyek ahol az illető tényleg nagyon közel áll hozzám(testvér, legjobb barát). Olyanra ahol egy vendég vagyok a 200-ból és tudom hogy nem igazán fontos senkinek hogy ott legyek nem szoktam menni, megmondom hogy sajnos nem alkalmas az időpont. Lehet hogy gyáva dolog, és tudom hogy hazugság, de nem akarok megbántani senkit aki kedves gesztussal fordul felém, főleg élete legboldogabb időszakában, eddig ebből nem volt sértődés. Kecske is, káposzta is.
2019. ápr. 7. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Ez 35 fős


Szűk...másodunokatestvér...de kb évek óta nem beszélünk.

Messengeren kaptunk meghívót....a menyasszony anyjától....

2019. ápr. 7. 07:52
 5/14 anonim ***** válasza:
90%
Haha, én imádom az esküvőket, de egy ilyen meghívásra nem mennék el. Főleg, hogy nem is beszéltek. Nyugodtan írj vissza, hogy köszönitek a meghívást, de sajnos nem tudtok elmenni. Nem kell megindokolni sem.
2019. ápr. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Akkor sem, ha a csalad többi tagjával jó a kapcsoltatunk?

Menyasszony mamája, menyasszony keresztanyja vagyis nagynéném, unokatesóm...


Nem lesz vajon sértődés??

2019. ápr. 7. 08:22
 7/14 acelsziv ***** válasza:
100%

Tehát meg sem hívtak, csak az anya küldött egy üzöt Messengeren...

Mi a kérdés? Nem vagy meghívva. Minek mennél el?

2019. ápr. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%

Akkor sem, mivel magával a menyasszonnyal évek óta nem is beszéltél, másrészt arra sem méltattak, hogy felkeressenek és úgy hívjanak meg, hanem személytelenül dobtak egy (ingyenes) üzenetet.

Egyébként kicsit fura, hogy "csak" egy 35 fős esküvőről van szó, de a másodunokatestvért is oda akarja hívni az anyuka. Távoli rokont ilyen kevés létszámnál nem jellemző, hogy elhívnak, ha ilyen a kapcsolat mint a tiétek. Van egy olyan érzésem, hogy csak a létszám miatt kellesz.

2019. ápr. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezesetben nagyon egyszerű: már van programotok arra hétvégére, sok boldogságot nekik!

A többi rokonnal, akikkel jóban avgytok, máshol kell társasági életet élni, nem egy olyan rokon esküvőjén, aki meg se hívott. Milyen dolog már az, hogy anyuka dob egy üzit messengeren?! Biztos, hogy nem értetted félre, és nem csak arra vonatkozik, hogy menjetek el az ingyenes részére (polgármesteri hivatal, templom)? A vendéglátós résznél azért nem mindegy, hány ember van... Mellesleg mit érdekel téged, hogy ki hogyan sértődik meg, ha nem mész el? Eleve ilyen sértő "invitálás" után ilyesmivel már igazán nem kell foglalkozni, nincs létjogosultsága...

2019. ápr. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem meghívás. Sztem a menyasszony nem is tud róla, csak az anyukája intézkedik, mert ti viszonylag jóban vagytok és tipikusan cikinek érzi h nem szerepeltek a listán. Nyugodtan mondd le, mert tuti nem számol bele a menyasszony a vendéglistába, és kellemetlen lesz ha megjelentek.
2019. ápr. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!