Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Családi esemény, eddig mindig...

Családi esemény, eddig mindig lemondtam, már nem tudok kibújni, hogyan oldjam meg?

Figyelt kérdés

Születésnapról van szó. Adottak a szülők, harmincas éveik végén. Két kisgyerek, 3 és 4 évesek, a 4 évesnek lesz születésnapja. Eddig kibújtam a szülinapok alól, férjemet küldtem. Az oka, hogy van egy vendég, rokon férfi, akivel nagyon nem bírjuk egymást. Az a baj, hogy ő érezteti is velem, akár társaság előtt is, ezért inkább távolmaradtam eddig. Közben az anyuka (gyerekek anyja) hív, hogy miért nem megyek soha ilyenkor. Tudom, ha idén se megyek, azt már sértődés nélkül nem lehet megúszni. Az a baj, hogy az ellenszenves pasi rokon a fiatal apuka testvére. Én ha egy légtérbe belépek vele, elfogy a levegő.

Mit tennétek?



2019. ápr. 7. 09:52
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
#20 Vannak olyan emberek, akiket nem lehet. Én mondjuk kérdező vagy a férje helyében megpróbálnék tököt növeszteni és a beszólásokra reagálni valamit, az ilyeneket csak az állítja le.
2019. ápr. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
0%
Már hogyne lehetne? Nem kell észrevenni. Nem kell meghallani amit mond, nem kell reagálni rá.
2019. ápr. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
0%
21, áruld el, ha vannak beszólások, akkor miért is nem tudja a család, hogy a kérdező miért marad távol??? Süketek és vakok?
2019. ápr. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
94%

Nem süketek és vakok, a beszólogatást nem úgy kell értelmezni mindig, valami nem csak fekete vagy csak fehér.

Én az exemmel voltam olyan családi ebéden, hogy mindkét (beképzel) bátyjának az üresfejű affektálós felesége engem "kóstolgatott" a családi asztalnál. SENKINEK nem tűnt fel, a saját páromnak sem. Nem is értette, amikor otthon említettem neki, hogy mi a bajom velük. Ironizáltak, nem nyíltan sértegettek. Kerti partin megszólítom, és hátat fordít, folytathatnám. Bármit mond az ember, lekicsinylő mosoly a másik fél arcán. Én tudom, nekem is van ilyen rokonom azóta is (de exem családjában is voltak). Általában nem tűnik fel. Ha valaki csak egyvalakit nem bír, akkor simán el tudja játszani, hogy abba belemar, a többiekkel bűbáj. Másképp nem tudom megfogalmazni. Ilyenkor amúgy, ha kikérné magának a Kérdező, vagy beszólna, még ő lenne az ilyen meg olyan.

2019. ápr. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Amúgy, Kérdező, ha esetleg még nézed: Én nem mennék el, de a fiatal anyukának sem magyarázkodnék. Előtte (akár előző nap, akár aznap reggel) odamennék, kiskölköt felköszönteném, ajándékot átadnám, aztán tipli.
2019. ápr. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
0%
De jókat vihogok itt, húúúú, vajon mi lehet a "bűne" a kérdezőnek? :DDDDDDDDD
2019. ápr. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
95%

"Hát, felnőttként normális ember képes egy nemszeretem embert pár órán keresztül elviselni"


Nekem a felnőttlétben pont az tetszik, hogy nem kell elviselnem semmit, simán mondhatok nemet.

2019. ápr. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
51%
Én azt nem értem, hogy ha sosem vagy ott, mikor szól be?
2019. ápr. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!