Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy reagáltatok a környezetet...

Hogy reagáltatok a környezetetek és rokonaitok általi "nyomasztásra" gyerekvállalás terén?

Figyelt kérdés

Arra gondolok amikor szülő/nagyszülő nyomaszt a "mikor lesz már unokám" témával, gondolom sokan vagyunk itt ugyanebben a cipőben.

Részemről a nagymamám az aki szinte minden telefonbeszélgetésünk alkalmával megkérdezi mikor lesz már dédunokája, amire én mindig ugyanazt a választ adom: Majd egyszer... (az is lehet, hogy soha, de ezt a békesség kedvéért inkább nem teszem hozzá.)

A mi helyzetünk úgy néz ki, hogy albérletben élő fiatal pár vagyunk, 25 és 33 évesek, a fizetésünk épp elég arra, hogy magunkat megfelelően ellássuk, nem fér bele egy gyerek. Egyelőre a közeli (mondjuk 5 éves) terveinkben a házvásárlás szerepel, gyerek semmiképp sem. Én úgy gondolom, hogy gyereket majd akkor szeretnék vállalni ha a feltételek adottak hozzá, főleg anyagi szempontból. Elég nagy nélkülözésben nőttem fel, tudom milyen az, a saját gyerekemnek mindenképp jobbat szeretnék nyújtani, és ha ez nem lehetséges az életem során, akkor bizony nem fogok gyereket vállalni. Nem érzem azt, hogy ettől teljesedne ki az életem, hogy ez lenne az életcélom és a nőiességem tetőfoka, és egyelőre érzelmileg sem érzem magam érettnek rá.

Erre természetesen a nagymamámnak csak a jól bevált "dehát mi lesz ha kifutsz az időből, most vagy épp jó korban" jellegű válaszai vannak. Az utolsó beszélgetésünk alkalmával odáig ment, hogy az egészségi állapotunkat firtatta, nem e amiatt nem akarunk gyereket, csak nem mondtuk el neki.

A másik amitől a falra tudok mászni az, ami a médiából ömlik ránk. A nőnek ez a dolga, szüljön parancsra, lehetőleg kapásból hármat, mert fogy a magyar. Az hogy miből, hol és kinek fogom felnevelni teljesen lényegtelen...


Na szóval nem ragozom, ilyen jellegű történetekre lennék kíváncsi. Volt e ilyen a környezetedben, ha nem mit gondolsz róla, ha igen hogy kezelted, beadtad e a derekad a nyomasztás miatt vagy magad döntötted el mikor van itt az ideje stb.


Nem vitatkozni szeretnék, titeket is kérlek, hogy ne tegyétek, mindenkinek a véleménye elfogadható, ha az kellőképpen kulturált hangnemben van megfogalmazva :)


2019. ápr. 29. 16:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
88%

Én teljesen megértelek. Mi a párommal 12 éve voltunk együtt, amikor gyereket vállaltunk. Évek óta tanakodtak, kérdezgették hogy mikor lesz - meg miért nincs gyerek stb. Már arra gondoltak hogy biztos valamiért nem lehet gyerekünk vagy ilyesmi. Túl szép lenne ha mindenki a saját dolgával foglalkozna, főleg az idősebb korosztálynak furcsa hogy manapság főképp később jön a gyerek. Mi többnyire elintéztük annyival a kíváncsiskodókat, hogy "mert egyelőre nem szeretnénk". Ha elmondtuk hogy most nem állunk úgy anyagilag, akkor jöttek az érvek hogy "Óóó hát később se biztos hogy ideálisabb lesz, hova várunk, kifutunk az időből, csak nem halna éhen az a gyerek, régen se volt több mindenük mégis 5-öt szültek stb". Szóval minél szűkszavúbban kell megválaszolni az ilyen kérdéseket, célzásokat, különben különféle történeteket kell végighallgatni erről.

Még mikor saját házba költöztünk is eltelt 3 év mire gyerekünk lett, most lesz 2 éves és megyek is vissza dolgozni a nyáron.

Az egyik barátnőmnek is már nagyon elege van az ilyen kérdésekből és ő már annyival elintézi hogy megkérdi: "az érdekel hogy szoktam-e kefélni?" - a nagyinak azért nyilván nem épp ezt mondja, de már egyre kevésbé érdekli kit sért meg, hiszen ugyanolyan tapintatlanság beleszólni más gyerekvállalásába.

31/N

2019. ápr. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
80%
Apám vegzált az onokával (meg egyáltalán hogy legyen már párom), egyszer elkezdtem keservesen sírni. Egy évig nem kérdezte utána.
2019. ápr. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Ajj igen, ez a másik kedvencem, hogy "de hát lehet hogy később sem lesz ideális az anyagi helyzetetek, mások is felnevelték valahogy a gyerekeket".

Oké, de én nem vagyok "a másik" én én vagyok, és engedtessék meg nekem, hogy ne "valahogy" akarjam felnevelni a gyerekemet, hanem biztos háttérrel, nem azon görcsölve mikor nem fogok tudni befizetni például egy számlát, vagy mi lesz, ha nem lesz miből pelenkát vennem, esetleg bevásárolnom az iskolába.

2019. ápr. 29. 17:21
 4/22 anonim ***** válasza:
79%

Legnagyobb problémám, hogy nincs hova, a barátomnak ugyan van lakása, de az az elvem, hogy legalább közös ingatlanba és nem a pasi lakásába szülünk, második legnagyobb, hogy nem vagyok házas, mert a barátom szerint "az csak egy papír" ugye, a harmadik meg, hogy inzulinrezisztensként azt mondta az orvosom a teherbeesés esélyére, hogy "a lottóötöst is megnyerte valaki".


Szoktak célozgatni nekem is családtagok, de van elég bajom, meg fájdalmam anélkül is, hogy még belémrúgjanak, így engem már rég nem érdekel, kit bántok meg, ilyeneket szoktam mondani:

- semmi közöd hozzá

- majd ha veszel nekem lakást és lesz hova

- szülj/csinálj magadnak, ha annyira akarsz gyereket


Nekem is szoktak ezzel a régen sem volt pénz dumával, csak pont olyan emberek mondják, akiknek 18-20 évesen már ott volt a fenekük alatt az ingatlan, mert örököltek, meg kaptak. De egyébként sincs közül hozzá és iszonyatosan a lelkembe gázolnak, amikor ezt kérdezik, mert ez egy érzékeny téma.

2019. ápr. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
58%

Ahogy írja más is..nekünk is olyan rokon, ismerős tolta ezt a dumát, akinek a feneke alá volt tolva/ismerős segített ilyen dolgokban.


Egy szobás lakásban laktunk nagyon sokáig. A testvére és felesége először szülőknél laktak ingyen, most meg egy ismerős 100m2 lakásában kb. 40ezer+rezsiért.

Így várják már a második gyereküket. Ja és szinte MINDEN alapkiegészítőt, drága babakocsit, stb. ingyen kaptak baráti társaságtól, rokonoktól. És akkor volt pofája a tesónak részegen magyarázni, hogy egy szobás lakásban is lehet gyereket nevelni, ráadásul agresszív hangnemben, hogy én mit képzelek nőként. :O Na akkor barátom megmondta, hogy ha még egyszer ilyet leművel, a büdös életben többet nem megyünk hozzájuk.

De az anyukája is ilyen, utalgat rá és persze csak én lehetek az oka, mi

más...

2019. ápr. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
26%
Számomra már unalmas ez a téma,mindenki felelõs a saját életéért,hogy akar e babát vagy nem akar.Altalában az a baj, hogy amikor már betöltik kb. a 40.-et rádöbbenek,hogy mégis szeretnének gyermeket, de már sajnos nem jön össze.
2019. ápr. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
77%
Nekem mikor fölhozza valaki ezt a témát, olyan düh kap el, hogy a homlokomon kidagad a verőér. Ezt nálam nagyon kevés dolog tudja előidézni. Aki ismer, mindenki tudja, hogy ilyen esetben azonnal témát kell váltani.
2019. ápr. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
68%
Mi is albérletben voltunk pár éve, nagy lemondások árán, hatalmas kínlódásokkal spóroltunk magunknak össze egy kis vidéki házacskát. De persze az anyám egész idő alatt piszkált a gyerek témával, holott nagyon jól tudta, hogy nincs rá keret. Nem kértem volna, nem akartam volna segítséget, de így akkor ne is járjon a szája az unokáért. Végül teherbe estem. Azt már emg se kérdezte miből volt a ház, az unokát miből várjuk. A lényeg, hogy VAN. Meg van nyugodva :(
2019. ápr. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
13%

A logopédusa a gyerekemnek is így gondolta, most 40, örökbe már nem fogadhat csecsemőt, a párjával szétmentek 12 év után, jelenleg szingli.


Sokan belefutnak abba a hibába, hogy nem elég jóra, hanem tökéletesre vágynak, a rokonok meg csak segíteni akarnak.


Az ő idejükben amúgy a saját (csak hitelmentesen a tiéd)ház sokkal reálisabb cél volt, mint most..


Másrészt te még nem futsz ki az időből, jó 15 éved van, a párodnál viszont reális az aggódás( de ezt akkor sem kellene mondaniuk neked) Nézz körül, a negyneves pasik hervasztóak jellemre, 10 évet külsőleg és belsőleg rájuk lehet számolni, és ez a diplomás jobb módú réteg..

2019. ápr. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
82%
Jó hát azért kíváncsi lennék, hogy ki vállalt volna gyereket egy 32m2 lakásba, egy szoba-kicsi konyha, ágy ugyanott, szekrény még épp befért...aludni az egyik félnek mindenképpen kell...de mindegy mindenki k-rvára magabiztos egészen addig, amíg nem vele történnek a dolgok.
2019. ápr. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!