Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Csak nekem tűnik kívülről...

Csak nekem tűnik kívülről nézve undorítónak a nagycsaládos életforma?

Figyelt kérdés

Nem uszítani akarok, de én azt látom, hogy általában a szülőknek lóg a nyelve és azzal megy el az ideje, hogy fizikálisan ellátja a gyerekeket. Mélyebb emberi kapcsolat nem tud kibontakozni a gyerek és a szülők között, mert mire végez a mosás, főzés, takarítással, stb. már nem marad ideje a tartalmas beszélgetésre. Ennek így nincs semmi értelme. Ez így kinek jó? A párom nagycsaládban nőtt fel és azt látom, hogy elképesztő felszínesek a családi kapcsolatok.

Szerintem személyiségre, ha nem kisebbségi emberről beszélünk, akkor csak egy speciális személyiség vállal sok gyereket. Paradox lesz amit írók, de szerintem egyszerre altruista és autokrata. Kisebbségnél szociokulturális oka

van a magas gyereklétszámnak.



2019. máj. 6. 19:53
1 2 3 4 5 6
 1/57 gömbicica ***** válasza:
57%

nekem nem undoritó.

kiváncsi lennék milyen mély emberi kapcsolatod van a szüleidde, milyen tartalmas beszélgetésre tartasz igényt?


Én ugy látom (2 gyerek 5 unoka), hogy x ideig igényli a gyerek az ilyen kapcsolatot, aztán pikk-pakk hátad közepére kiván!!! mert ciki.


ismerek csodásan müködő nagycsaládot, és pocsékul müködő 1 gyerekest is.

Az első esetében egymás támogatása segitése természetes.

Az egykének ki van nyalva a feneke, mert hát neki jár, ugye.... tovább nem fokoznám :(


szóval mégegyszer születnék nem csak 2 gyerekem lenne!!!

2019. máj. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
91%

Én is ismerek nagycsaládosokat. Van aki azt se tudja hirtelen hány testvére van, meg a nevüket se nagyon, ha hirtelen rá kérdez az ember. Rendesen össze kell nekik számolni. De jól élnek. Nincs ilyen gondjuk. A gyerekek segítenek a háztartásban, esetleg be is vásárolnak vagy valami. Jut elég idő így a gyerekekre is. Ruhákon, cipőkön valamennyit tudnak spórolni, de nem az, hogy rongyokban járkálnak. De mellette van pénz is.

Viszont valóban van az a réteg, akik a semmire szülnek 7 gyereket is és csak nyomorognak, nincs pénz, enni se tudnak, egymás szakadt ruháját is hordják, mert muszáj... Na az valóban undorító...

2019. máj. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
77%

Te sem kaphattál valami mély és tartalmas nevelést, ha ilyen lazán ítélkezel több millió ember felett és undorítónak tartod őket csak azért, mert máshogy gondolkodnak, mint te...

Egyébként egyetlen vagy pár család példájából kiindulni elég nevetséges. Akkor húzd rá a fenti ítéleteidet másra, ha min. több ezer nagycsaládban felnőtt embert megkérdeztél.

2019. máj. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
74%

Nekem sem undorító es van több 3gyerekes ismerősöm akik lenyegesen több időt töltenek együtt mint család szemben azzal ahol csak 1 van

Pont hogy azok problemasak (azok közül akiket én ismerek!) ahol 1 gyerek van.

2019. máj. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 A kérdező kommentje:
Nem uszítani akartam és senkit nem akarok megbántani a véleményemmel.A kérdés nem arra van kihegyezve, hogy jobb az egy gyerekes család. Szerintem is jobb, ha van testvér, de a túl sok gyereket sem tudom megérteni. Nekem a háromnál több az már extrém és érthetetlen. Azt látom, hogy az ilyen anyák, apák személyiségre egyszerre önzetlenek (mert tényleg teljesítmény ennyi embert kiszolgálni), ugyanakkor van bennük egy fajta uralkodási vágy. Olyan alapon, hogy ha már emberfelettit tesznek a gyerekekért, akkor azok kussoljanak és mindent fogadjanak el. Kicsit mintha a serdülőkor maradna el ezeknél a gyerekeknél. És a szülőknek mennyi idejük van egymásra? Szerintem nem sok ill., ha van is annyi amennyit akarnak, akkor sem olyan minőségben, mert fáradtan kerülnek egymás mellé.
2019. máj. 6. 20:45
 6/57 A kérdező kommentje:
Szerintem borzasztó az amikor valaki egy gyerekhadba teszi azt az energiát, amit a párkapcsolatába kellene. Miért nem elég kettő vagy három gyerek? Erre keresem a választ. Hogy a párjukkal nincs több tervük az életben?
2019. máj. 6. 20:48
 7/57 anonim ***** válasza:
42%
A kérdezőnek igaza van. Lehet szentimentális ódákat írni az anyaságról, a családról meg ezekről, de legalább annyira kamu, mint az örök szerelemről szóló mesék.
2019. máj. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
79%

Hát hullámzó, de én is látok pár embert akik annyira gyerek központúak, hogy az mindent felülír. Nem tudnak egy új kanapét megvenni vagy a gyerekeknek új ruhát, az anyukának állítólag semmire nincs ideje mégis falja a könyveket és a sorozatokat (szóval gondolom csak papiron neveli a gyerekeket, amúgy meg hagyja őket nőni mint a gomba) és a 4. Gyereket gyártják a 2 szobás lakásba, mert majd úgyis lesz valahogy. Apuka és anyuka 6 év alatt vagy 15-öt öregedtek, hiába a krémek az arcra stb. Állandóan hallgatom a panaszkodást, hogy 3 gyérekkel ezt nem lehet, azt nem lehet de mégis kell a 4. A 2 éves kicsi mellé... Emelett az anyuka már többé nem akar dolgozni menni, gondolom inkább meg szül kettőt aztán jöhet a nyugdíj... 😁

Biztos szereti a gyerekeket de nem a józan észre hallgatnak az tuti...

2019. máj. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
82%
Nekem nem tűnik undorítónak, de engem kiraz a hideg attól hogy több gyermekem legyen,. 😀 2van egyébként
2019. máj. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem szemelyiseg fuggo h az adott szemely mibe mennyit tesz...


Masik kihagytad az apakat ebbol ok is csalad reszei jo esetben... Ha benne vannak tobb ido jut nekik is


Jo esetben a gyerekek segitenek otthon a hazimunkaban aprosagok de az is sok. Lefoglaljak egymast amig a szulok pl mas csinalnak. De lehet egyutt is elvegezni a hazimunkat kozben meselni enekelni.


Meg egy ok a testverek mellet. Akinek van az sok olyan kompetenciat kifejlesz magaban ami az egykekben nincs benne. Eletkepesebbek a testverel rendelkezo gyerekek. De ennek olvass utana mert pontosan nem emlekszem ra.


Nekem 3 testverem vagy es 3 gyerekem

Mindig is volt idom magamra es a ferjemre is

Sot a gyerekekkel is jo a kapcsolat

2019. máj. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!