Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért említik az emberek...

Miért említik az emberek unokahúg/unokaöcsként az első unokatestvérüket, amikor az unokahúg/unokaöcs a testvérünk gyereke?

Figyelt kérdés
2019. máj. 14. 17:24
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
48%
Tudnám ki az a barom aki lepontozza a válaszokat? Biztos ketteske, mert megsértettem azzal, hogy elmondtam: rosszul tudja.
2019. máj. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
38%
Amúgy a wikipedia nem egy jó forrás, sajnos idióták is szerkesztik sokszor.
2019. máj. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
58%
Ez oké, de akkor az "unokabátyám", "unokanővérem" az helyes. Viszont ha fiatalabb az unokatesóm, mint én, akkor mit mondjak? Lány unokatesóm, fiú unokatesóm? Érdekes, hogy erre nincs elnevezés, csak a nálam idősebb unokatestvérre.
2019. máj. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
47%

#12: Nézd meg a wikis szócikk forrásait. A Magyar Néprajzi Lexikon már megfelelő forrás nagyságodnak?

[link]


Tizensok éve foglalkozom családkutatással is, szóval azért picinke rálátásom van a dolgokra...

2019. máj. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
40%
Nem ketteske pontozott lefelé, hanem én. Mert nem ketteske tudja rosszul, hanem te.
2019. máj. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
55%
Látom, a lexikon is gagyi egyeseknek. Na, ez az ultragáz!
2019. máj. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 Andizsuzsi ***** válasza:
72%

Mindkét esetben helyes megnevezés.

[link]


Akik szerint nem, azok szerint az unokanővér és unokabáty milyen rokon?

2019. máj. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
23%

A lányom öcsémnek az unokahúga.

Anyum/apum testvérének a gyerekei az unokatestvéreim.

Ha öcsémnek lesz gyereke, nekem az lesz az unokahúgom/unokaöcsém.

Az unokatestvér mindig a szülő testvérének a gyereke, az unokahúg/unokaöccs az én testvéremnek a gyereke.

2019. máj. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
43%

De amit Andizsuzsi ír, az helyes.

Fiatalabbra nem mondjuk ha unokatestvérünk, (szüleink testvérének a gyereke) hogy unokahúg/unokaöccs.

2019. máj. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
37%

Én azért, mert egyszerűbb. Tudom, hogy nem erre szokás mondani, de ránk ragadt, egyszerűbb azt mondanom, hogy "az unokaöcsém", mint azt, hogy "Béluska, a nálam fiatalabb fiú unokatesóm".

Mondjuk mi elég lazán vesszük ezeket, a nagynénémet világ életemben keresztanyámnak neveztem (meg az egész család így hivatkozott rá nekem), pedig nem csak hogy nem ő a keresztanyám, de úgy eleve nem is vagyok megkeresztelve (sőt, a nevemnek sincs semmi köze az övéhez, hogy esetleg emiatt legyen)... de volt a családban olyan "bátyus" meg "nénje", aki a bagázs 99%-ának nem volt se bátyja, se nagynénje, mégis rájuk ragadt, és mindenki így hívta őket.

Nem tök mindegy? Én értem, hogy miről van szó, mások értik, miről van szó. Senkinek nem omlik össze az élete, csak mert máshogy hivatkozok egy számára tök ismeretlen emberre. Eleve ugye családon kívül használom ezeket a kifejezéseket, a családon kívüli embereknek meg szerintem olyannyira mindegy, hogy pontosan hogy néz ki a családfám, hogy hihetetlen.

Mondjuk nekem nincsenek "igazi" unokahúgaim vagy unokaöcséim, így könnyebb elkerülni a félreértést.

2019. máj. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!