Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nálatok a családban szokás...

Nálatok a családban szokás pénzről beszélni?

Figyelt kérdés

Ismeritek egymás anyagi helyzetét? Tudjátok, pl az anyós, sógor mennyit keres vagy van-e megtakarítása?

Lassan 10 éve vagyok a párommal, de furcsa, amikor én gond nélkül elmondom ismerősöknek, ha kérdezik, mi mennyibe került, mennyit keresek...stb., az anyósék meg azt sem mondják meg, van-e megtakarításuk, amiből a saját dolgaikat finanszírozzák. Sem pl a fizetésüket nem mondták meg soha, még konkrét kérdésre is azt mondják a páromnak, hogy "nem sokat" meg ilyenek.


2019. máj. 20. 11:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Anyosnak, sógornak nincs köze hozzá. A gyereknek is csak körülbelüli összeget mondunk
2019. máj. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a kérdést elmondom, fölösleges volt feltenni mert mindenki másképp viszonyul hozzá. Nálunk pl természetes. Családban kölcsönkérünk egymástól, kisegítjük egymást, tudjuk ki-hogy áll. Jobb esetben nem irigykedünk. Mások szeretik ezt óvatosabban kezelni. Mindkettőt tiszteletben kell tartani mert mindkettő normális
2019. máj. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Főleg az, mikor az anyós turkál a te pénztárcádban, de a sajátjáról nem akar nyilatkozni. :D
2019. máj. 20. 11:43
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoktuk megkérdezni egymástól. De szóba jött már ilyen téma és beszéltünk róla, hogy kinek kb. mennyi a fizetése, vagy van-e megtakarítása. Pl. családban történt haláleset, akkor megkérdeztük őket, hogy van-e pénzük a temetésre, vagy segítsünk-e. Nem titkoljuk egymás elől. Szerencsére normális a család, így senki sem él ezzel vissza, vagy nem csinál belőle ügyet. De konkrétan rákérdezni, hogy mennyit keresel, mennyi pénzed van, szerintem illetlenség.
2019. máj. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%
Anyámék nem kérdezik, anyóséknak meg nem szabad semmit mondani, mert azonnal óbégatni kezdenek, hogy szórjuk a pénzt.
2019. máj. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
86%

Van olyan csalàdtagom, akivel egyáltalán nem tabu. Van akivel igen.. Pl veszek egy 30 ezres bőrtàskàt. Ha anyósom megtudnà, akkor ezer évig hallgatnàm, hogy minek ennyiért, ő tud 2 ezerért a piacon stb.. Inkább nem mondom meg mennyi vagy hazudok.

Szerintem mindenki maga érzi kinek mennyit árul el. Viszont ez két irányú utca. Ha anyósodék sem árulnak el semmit, akkor ők se várják el, hogy te elmondd az anyagi dolgaid.

2019. máj. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
92%
Ha anyós nyaggatna, de ugyanakkor kussolna, hát nem mondanék neki semmit. Vagy olyan irreális összegeket hazudnék, hogy kijönne a szeme, mint az éticsigának.
2019. máj. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Én több rokonéba belelátok, mert könyvelő vagyok, és (főleg, amíg nem volt a NAV tervezet az ügyfélkapun), hozzám hozta sógor, sógornő, mostohagyerek, unokanővér, unokahúg férje, stb. Szóval én igy belelátok, egymásnak nem beszélem ki őket.

Viszont egyszer egy h...e p.. nagyon elítélt és kiosztott, (nem itt, másik fórumon), hogy én tudom, hogy mennyit keres a tesóm.

Szóval nagyon eltérőek ezek családon belül.

2019. máj. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%
A pénzügye mindenkinek a saját magánügye!
2019. máj. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nekem furcsa az olyan ember, aki mindenki pénztárcájában turkál, csak a saját pénzéről nem árul el semmit. A párom szülei ilyenek. Mindenkiről tudni lehet, mennyit kapott a kocsijába, az esküvőjébe, a nagyanyjától... mindent elpletykálnak a faluból meg a rokonságból. De mikor a párom azt kérdezi, ha ő kapott a lakásába pénzt, a testvérének is lesz-e ugyanennyi, mert nem akar vitát, nem válaszolnak neki rá, csak hogy ezzel ne foglalkozzon.
2019. máj. 20. 13:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!