Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Feleségem családjának nincs...

Feleségem családjának nincs kocsija, emiatt én taxizom őket mindenhova, meguntam és most besértődtek?

Figyelt kérdés
Tipikus vasárnapi ebéd volt, csak ugye nekem kell egész délelőtt összeszednem az egész családot hogy odavigyem az anyóshoz őket. Ebéd után meg ugyanez vissza, mert lusták gyalogolni 15 percet vagy buszjegyet vásárolni. Amúgy jól keresnek csak elverik a pénzt (évente új iphone, 2 méteres tévé, stb.). Feleségesemmel próbáltam beszélni erről, de őt ez nem zavarja és nem érti mi bajom van. Közben ki szokták találni hogy ugorjunk be a dohányboltba, a teszkóba stb. én meg várjam őket kint. Most szombaton meg este felhívtak 11kor hogy a városban vannak nem-e tudok bemenni értük. Én meg visszakérdeztem hogy milyen színű a rendszámtáblám, mert ha nem sárga akkor nem fogok bemenni értük és mondtam hogy máskor sem sehova. Azóta letiltottak fb-on és megy a családi hiszti.
2019. jún. 11. 13:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%

Igen itt ez a baj hogy te szóltál.

Nem a te dolgod, feleségednek kellene leállítani a családját, nálunk ez alap megállapodás volt férjemmel hogy ha gond van egyik-másik családrésszel, mindenki a saját "részének" szól, így soha nincs konfliktus és anyám is szereti a férjem és férjem anyja is engem.

Mond meg a feleségednek ha nem zavarja őt akkor ezentúl ő fogja furikázni a családját meg akkor a feleséged is tankolni, mert ez nem kevés üzemanyag költség amit itt leírsz.

2019. jún. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%
Az en parom szivesen fuvarozza a csaladot. De amikor mar kihasznalasba ment at a dolog,en szoltam pl. nagynenemnek,hogy most es itt allj. A felesegednek kellett volna szolni.
2019. jún. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%
Jól tetted, ez már pofátlanság! Nálunk is bepróbálkoztak régen, mindenért a férjemet rángatták, nekünk milyen jó, meg milyen könnyű, mert van kocsink... Le kell tisztázni, hogy segítesz, ha kell, de ne használjanak ki, mert nem vagy senki sofőrje. De ha azt mondod, ittál egy sört, nem fognak úgy görcsölni.
2019. jún. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%

Igazad van.

Ha a feleséged nem látja, mi ebben a gond, akkor nála sincs rendben valami.

Mert az rendben van, hogy pl. egyszer-egyszer vagy akinek tényleg nagy gond, azt havonta egyszer elviszed nagybevásárlásra (előre megtervezve) vagy ha baj van segítesz, de tényleg ingyen szolgáltatásnak néznek!

2019. jún. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%
Megértelek, hogy eldurrant az agyad, ez már igen erős pofátlanság.
2019. jún. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
84%
Jol tetted hogy szoltal.Ami sok az sok
2019. jún. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
89%
Ha a feleséged szerint ez rendben van, akkor tankolja ő a kocsit és hurcolja ő a családját. Tök érthető, hogy meguntad, mert hát mégis csak a te idődet pazarolják plusz szépen ki is használnak. Hagy hisztizzenek, legalább nem kell velük kommunikálni. Szép család lehet.
2019. jún. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
76%

Teljesen megértem, hogy eldurrant az agyad. Mi is furikázzuk egymás családját, de ez mindig csak szívesség szinten ment, még sosem ment át a dolog elvárásba.

Sajnos viszont igaza van annak a válaszolónak aki szerint ezt a helyzetet a feleségednek kellett volna kezelnie. Szomorú ha ő sem érti, hogy ezzel a dologgal mi a baj.

2019. jún. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
73%
Ez nagyon gyakori probléma. Mindig apróbb szívességgel indul (ki tudnál jönni elém XY helyre, nincs busz), aztán már csak azt veszed észre, hogy sofőrnek néznek. Egy exem is ezt játszotta, ő nem tudott vezetni és így minden rám maradt. A végén már a boltba se akart elmenni, mert úgyis ott a kocsi. Nem is kellene többé olyan pár akinek nincs jogsija, nem leszek senki sofőrje.
2019. jún. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
69%

Én úgy döntöttem, hogy nem lesz autóm, méghozzá részben azért, mert egyszerűen utálok autóval utazni. Tehát amikor felajánlják, hogy elvisznek ide-oda, ki a vonathoz, hazáig, stb, nagyon gyakran akkor is elutasítom. Ezért egy kicsit kívülről tudom látni az embereket autó-szempontból (volt már autóm). Az a megfigyelésem, hogy akinek nincs autója, az igen gyakran úgy éli meg, hogy annak a könnyebb, akinek van. Őrületes tévedés! Akinek van autója, attól folyton szívességet kérnek, vigyél erre-arra, "ha már úgyis arra mész" szöveggel, ez természetesen lefordítva annyit tesz, hogy nem fog beszállni a benzinbe... Akinek autója van, annak egy csomó pluszköltség jár vele és egy csomó plusz idegeskedés, szervizbe hordani, vagy ha tönkremegy valami, fizetni utána adót, biztosítást, satöbbi...

Én úgy döntöttem, nem kérem ezeket, cserébe lemondok az autó nyújtotta kényelemről. Tehát döntésem lényege nem az, hogy nekem ne kelljen az autótartás kellemetlen részével foglalkoznom, de azért legyek elfurikázva, hivatkozva arra, hogy nekem a nehéz, mert nekem nincs autóm... Azonban az emberek ilyen döntéseket nem tudatosan hoznak meg. Nem is döntés nekik, sodródnak, "nem tehetem meg". És azt hiszik, hogy az neked semmi, őket elvinni, megvárni... hát mi az neked, nem nagy dolog... ők is megtennék, ha lenne autójuk, csak hát nincs...

Te tetted jól, hogy határt húztál. És mondd meg, hogy ha azt akarják, hogy folyamatosan, üzemszerűen taxizd őket, akkor arányosan szálljanak be az autó tartási költségeibe, és akkor lehet róla szó. És ez csak azon felül van, hogy a többi válaszolónak igaza van: a feleséged szerint ez miért van rendben? Neki kellene lépni elsősorban.

2019. jún. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!