Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek kinek van igaza,...

Szerintetek kinek van igaza, valóban én hibáztam?

Figyelt kérdés
A hétvégén volt az unokatestvérem születésnapja, a barátai szervezték. Meghívtak, de kikötöttem, hogy csak a gyerekeimmel tudok elmenni, azt mondták nem gond. Egy órát töltöttünk ott ( elismerem a gyerekeim túlpörögtek, sokat kellett rájuk szólnom, szaladni utánuk stb.) , majd a házigazda célozgatni kezdett, hogy a gyerekeim idegesítik.. a dolog ott pattant el amikor a kisebbik lányom beletenyerelt a tortába.. akkor az unokatesóm is azt mondta, hogy vigyem haza a lányaim és menjek vissza egyedül. Felháborodtam a hangnemen, hiszen már rengeteg kép készült, köztük a tortáról is. Elismerem, hibázott a lányom, és én is mert nem figyeltem eléggé..de konkrétan kilettünk dobva.. szerintetek kezdeményezzek békülést vagy nekem volt igazam?

2019. jún. 11. 15:07
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
98%
Nekik volt igazuk. Esélyt adtak a gyerekeidnek, nem lett jó vége. Te kérj bocsánatot.
2019. jún. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim válasza:
46%
Szerintem abban az unokatesódnak volt igaza, hogy az az ő háza, és én sem venném szívesen, ha randalíroznának benne, meg tönkretennék pl a tortát, és szerintem nem az a lényeg, hogy már készültek róla képek, ezt nem is értettem a leírásban. Viszont azt egy kicsit túlzásnak tartom, hogy kidobott, de tényleg figyelhettél volna jobban. Mondjuk az is igaz, hogy ő pedig megengedte, hogy eljöjjenek a gyerekek, és a vendégeket nem szép dolog elküldeni, de szerintem elfogyott a türelme. Én szerintem elbeszélgetnék vele egy kicsit, és valami közös megoldást keresnék vele a jövőbeli ilyen elkerülésére, mert a saját szemszögéből neki is igaza van, de neked is igazad van, szóval nehéz eldönteni, ki hibázott, igazán nem is ez a lényeg szerintem, hanem hogy a jó kapcsolat megmaradjon :)
2019. jún. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
98%
Rengeteg kép készült a tortáról, ezért ne is haragudjanak érte, hogy a lányod tönrettete? Gondolom utána már senki nem akart enni belőle. Én is kiakadtam volna. Nekem is van két gyerekem, de mindíg tudták hogy illik vendégségben viselkedni, ha netán "elfelejtették" is elég volt egyszer rájuk szólni. Neveld meg a lányaidat addig meg ne vidd őket vendégségbe.
2019. jún. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
98%
Gyerekes anyaként mondom, kérj bocsánatot. Nem tudtad a gyerkőcöket kordában tartani, és amikor túlpörögtek le kellett volna nyugtatni őket vagy ha ez nem megy, elnézést kérni és hazamenni velük.
2019. jún. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
99%
Gondolom nem olyan szülinapra vágyott, ahol randalíroznak a gyerekek, és tönkreteszik a tortát. A leírtakból az derül ki, hogy nem bírtál velük. Kérjetek elnézést, és legközelebb vagy nélkülük menj, vagy úgy, ha van segítséged. Nem tudom hány évesek a gyerekeid. Az enyémek is túlpörögnek időnként, ha nem bírok velük, akkor fogom őket, és hazamegyünk.
2019. jún. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
99%

Nincs igazad!

Megengedték, hogy elvidd a gyerekeket, mert azt gondolták, hogy tudnak viselkedni vagy ha nem, akkor te tudod fegyelmezni őket.

Ha tudták volna, hogy a gyerekek kezelhetetlenek, biztos nem engedték volna, hogy odavidd őket.

Ez nem csak neked volt kellemetlen, hanem a szülinaposnak is.

A felhőtlen hangulatnak véget vetettetek.

Tartozol egy bocsánatkéréssel.

2019. jún. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
98%
Ezt a fényképezős dolgot én se értem, de szerintem te se gondolod komolyan. Ha kiadok alsó hangon 8-10ezer forintot egy tortára, azt nem nézegetni akarom, hanem megenni. Tényleg milyen jó lesz 10 év múlva megnézni a képeket, hogy jajj nézzétek a torta amiből nem ettünk, mert a Kati neveletlen kölyke tönkretette. Szerintem nagyon durva, hogy még te vagy megsértődve. Ha nem bírod megnevelni a gyerekeidet, akkor ne vidd őket ilyen helyre.
2019. jún. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
98%

A gyerekeid teljesen neveletlenek, képtelen vagy kordában tartani őket, ennek tetejébe még tönkre is tettek valamit.


A helyedben nem csak bocsánatot kérnék, de egy tálca sütit vagy egy tortát is vinnék mellé. Az lenne a minimum.

2019. jún. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
99%
Na az ilyenek miatt néznek mindenhol ferde szemmel a gyerekesekre, aki meg normálisan neveli a gyerekét az szív. Ha lenne legalább két működő agysejted, akkor nem kellett volna hogy kidobjanak, hanem amikor látod, hogy ez egy felnőtt buli, a gyerekek meg csak a tombolással tudják lekötni magukat, akkor fogtad volna magad, megköszönöd a meghívást és hazamész.
2019. jún. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
99%

Egyértelműen te hibáztál, többször is. Először ott hibáztál, hogy nem mérted fel megfelelően, hogy kisgyerekeknek semmi keresnivalója egy felnőtt születésnapon, pláne ha ők az egyetlen gyerekek. Aztán ott is hibáztál, hogy a szülinapon képtelen voltál beismerni magadnak, hogy nem bírsz a gyerekeiddel. Aztán ott is, amikor még akkor sem ismerted ezt el, amikor a házigazda finoman próbálta a tudtodra adni. Még a tortás eset után sem tudtad ezt elfogadni, hanem még te voltál fölháborodva, és még ezután sem érezted magadtól, hogy távoznod kéne. És még most is makacsul ragaszkodsz az igazadhoz, annyira hogy képes vagy erről kérdést kiírni és idegenektől megerősítést várni.

Szerintem nézzél egy kicsit magadba.

2019. jún. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!