Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Elvált nő lehet keresztanya?...

Elvált nő lehet keresztanya? Katolikus vallásban?

Figyelt kérdés
keresztanya

2019. jún. 11. 20:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%
Nem valószínű, mivel a katolikusok nem ismerik el a válást
2019. jún. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%

Persze, annyira álszent dolog, leszarja a pap, hidd el.

Legutóbb olyan keresztelőn voltam, ahol se a szülők se a keresztszulok nem voltak házasok. Sőt, még keresztelve sem voltak. Szóval én nem aggódnék, átlag papot nem érdekli

2019. jún. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
29%
2# vagyok, bocsi, nem láttam, hogy katolikus, nálunk református volt. Szerintem egy deàk a perselybe és el lesz nézve.
2019. jún. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%

"Elvált nő lehet keresztanya? Katolikus vallásban?" - nézd, két lehetőség van, az illető vagy katolikus templomban is házasodott, eszerint egyházilag nem lehet elvált, vagy "csak" polgári házasságot kötött, ez esetben meg egyházilag nem házas, ergo el sem vált.

Mindkét eset arra mutat, hogy igen, lehet.

2019. jún. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
1%
Elég gáz, ha egy elvált nő keresztanya akar lenni, elvileg egy keresztanyának kellene a példát mutatni a keresztény gyerek számára. Jó kis példa...
2019. jún. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%
Mivel nem ismerik el a válást, ezért az egyház szemében még házas. Házas nő minden további nélkül lehet keresztanya, viszont ha együtt él más férfival, aki nem a férje, esetleg polgári szertartással hozzá is ment, akkor az egyház szemében bűnben él, mert házasságtörést követ el, és akkor nem lehet keresztanya.
2019. jún. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyházi házasság egyszer lehetséges egy életben, ha valakihez hozzáment, akkor onnantól kezdve élete végéig a férje is marad (papíron). Ebből következik, hogy lehet keresztanya.
2019. jún. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek. Nem pontoztam le senkit, nem tudom, ki volt. :-(

A kérdés elméleti. Katolikusnak keresztelt nem vallásgyakorló vagyok. Egyházi házasságom nem volt, csak polgári, és elváltam. Jelenleg egyedül élek. Érdekelt volna, hogy a kis unokaöcsémnek lehetek-e a keresztanyja elméletben, mert a testvéremék meg akarják kereszteltetni.

2019. jún. 12. 16:51
 9/12 anonim ***** válasza:
Akkor nem lehetsz, mert egyházi értelemben kell házasnak lenned, a csak polgári esküvő kizáró ok. Ezen felül gyakorolnod kell a hitet (templomba kell járnod rendszeresen) és a bérmálkozói tisztséget is be kell töltened, utána lehet csak valaki keresztszülő. De igazából ezeket mind be lehet pótolni utólag is, a hitgyakorlatnál meg azt mondod, hogy a város másik felébe jársz templomba, az ég világon senki nem fog tudni utánajárni. Max. egyházi adó hozzájárulásáról kérhet papírt a szentatya, hogy befizetted-e.
2019. jún. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A paptól függ, hogy nála ez belefér-e. Az én keresztanyám is elvált még mielőtt megszülettem volna és az engem keresztelő pap ennek ellenére engedte a dolgot. A húgomnak is őt szerették volna felkérni keresztanyának a szüleim, de addigra már új pap volt nálunk, aki nem engedte, hogy elváltak keresztszülők legyenek.
2019. jún. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!