Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat

A kérdés

Másnak is van olyan rokona/családtagja, aki folyton a szüléssel példálózik?

Az én és a férjem családjában is van néhány olyan személy (mint pl anyós, sógornő, én családom oldaláról nagyi..), akinek az a válasza arra, ha például mondom, hogy valami fáj vagy fájni fog hogy "Jajj hát így hogy fogod bírni a szülést?". Mondok példákat. Elég alacsony a fájdalomküszöböm, legalábbis szerintem. Holnapután megyek csináltatni egy pici tetoválást a húgommal közösen és hát eléggé félek, hogy nagyon fog fájni stb. Ez szóba jött a múltkor, mire anyósom első reakciója: "Ugyan már, a szülést akkor hogy fogom bírni, ha ettől így félek.." Nagyim ugyanezt lenyomta.

Van köldökpc-m is (már elég régóta) és mikor múltkor beleakadt a fölsőm, akkor reflexből mondtam, hogy auu, tök megrántottam a felsőmmel a piercinget, mire sógornőm, hogy hát pedig a szülés ennél jobban fog fájni... Nem is értem. És csomó ilyen dolog van, amire ez a válaszuk vagy hogy múltkor rosszul lettem a vérvételnél (a vérvétel a gyengém, teljesen le tudok fehéredni, szédülök meg nekem baromira fáj) és ott is jött a duma, hogy Óóó, ha tudnád a szülés mennyire fog fájni..

Az a vicc az egészben, hogy megmondtuk már, hogy abszolút nem akarunk gyereket, ergo nem fogok szülni és mégis megkapom ezt a szöveget. Mikor erre reflektálva mondom, hogy szerencsére a szülés fájdalma engem nem fenyeget, akkor jön a "Jajj, ugyan már, úgyis fogsz szülni." És ezt rendszeresen eljátsszuk, egyszerűen nem értem ez mire jó. Megkérdeztem már, hogy miért mormolják nekem ezt a szülés jobban fáj dolgot, mikor tisztában vannak vele, h nem akarok gyereket. De persze erre értelmes válasz nem érkezik, anyósom ilyenkor néha még motyog az orra alatt, hogy mégis mi az, h én nem akarok szülni (volt is ebből vita, mikor először a tudomására jutott). Elmondtam már számtalanszor, hogy felnőtt emberek vagyunk, ne szóljanak bele az életünkbe, nélkülük is el tudjuk dönteni nekünk mi a jó. Volt, h már nem túl szépen teremtettem le őket, h na most volt elég és utána egy darabig nem is beszéltünk velük, majd mikor újra találkozni kezdtünk, kb a 3. alkalommal felhozták a témát. Főleg anyós és sógornő lovagol ezen, bár néha a nagyim is szokott. Férjem rászól az anyjára és a tesójára, akkor be is fejezik, de egy idő után megint kezdik.

Volt valakivel már ilyen? Tényleg nem lehet ezt vita nélkül megoldani? Vagy csak úgy megy, ha nem beszélünk/találkozunk velük? Nekem már kezd telelenni a hócipőm ezzel. Szívesen fogadok bármi tanácsot/ötletet.

jún. 12. 14:53  Privát üzenet  

A válaszok
1 2 3
Nem, és nem is tartom normálisnak ezt.

A válasz 74%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/22Időpont jún. 12. 15:01 Privát üzenet
Nekem csak az vált be, hogy nem beszélek semmilyen személyes ügyről velük. Így nem tudnak példálózni, mert mindenből kvázi kizárom őket.

A válasz 79%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/22Időpont jún. 12. 15:09 Privát üzenet

3 gyerekem van, szóval szültem már. Nekem is azt mondták, hogy a szülés az nagyon durva. Hát fáj az tény, de nekem sokkal rosszabb volt pl.a sérvműtétem. Szülésnél van motiváció (a gyerek), de a műtétemnél semmi fájdalmam nem volt előtte, utána viszont igen. Szóval ez hülyeség. Nincs is értelme összehasonlítani másokkal, mert fájdalomküszöbtől is függ.

Amúgy szülésnél is lehet fájdalmocsillapítást kérni, nem kötelező belegebedni a fájdalomba - nyugodtan mondd meg nekik. Nem kell magyarázkodni, hogy nem akartok gyereket. Ez a ti dolgotok.

Én szép dolognak tartom a szülést, biztos nem akarnék másokat elrettenteni, hogy mennyire fáj. Aki nem bírja a fájdalmat, annál ki lehet küszöbölni.

A válasz 54%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/22Időpont jún. 12. 15:11 Privát üzenet
Ne mondogasd nekik, hogy nem akarsz gyereket, mert aki így bele van buzulva a szülésbe, az egyszerűen nem tudja értelmezni ezt. Mintha kínaiul beszélnél hozzá. Amúgy simán mond meg nekik, hogy itt a XXI. században már feltalálták az érzéstelenítés és fájdalomcsillapítás csodáját, nem kell belegebedni a szülésbe.

A válasz 65%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/22Időpont jún. 12. 15:20 Privát üzenet
KALAP ÚR nevű felhasználó válasza:

Amikor a nejem szült én azt mondtam neki:

-Tudom mit érzel! Voltam katona!

A válasz 28%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/22Időpont jún. 12. 15:35 Privát üzenet
A nagymamám mondta anno, hogy amikor a lánya szült-ott volt vele...- olyan fájdalmak voltak, amit más ember ki se bírt volna. Ja.

A válasz 25%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/22Időpont jún. 12. 15:42 Privát üzenet
Mi a lókukiért van lepontozva mindenki??

A válasz 51%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/22Időpont jún. 12. 15:42 Privát üzenet
Csak volt. Sokkal jobb az életem, amióta egyik ilyen rokonnal sem állok szóba, nem hiányoznak.

A válasz 56%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/22Időpont jún. 12. 15:44 Privát üzenet
Azért példálóznak a szüléssel, mert még soha nem voltak jól tökönrúgva!

A válasz 16%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/22Időpont jún. 12. 16:02 Privát üzenet

Azt hiszik, hogy nem gondolod komolyan, hogy nem akarsz gyereket. Amikor csak lehet szóba hozzák, hátha tudnak rád "hatni".

Egyeseknek nem jut el a tudatukig, hogy a szaporodáson kívül létezik más életcél is.

A válasz 82%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/22Időpont jún. 12. 16:45 Privát üzenet
1 2 3

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Halt már meg itt valakinek családtagja alkoholizmusban?
Anyám miért példálózik nekem mások boldogságával, amikor én meg tök boldogtalan vagyok?
Van valakinek ehhez hasonló családtagja/rokona? Szerintetek normális?
Ha a házaspár egyik tagja nem dolgozik és a másik családtagja ápolásra szorul, akkor elvárható hogy a nem dolgozó fél ápolja?
Van itt valaki, akinek skizofréniában szenved valamelyik családtagja?
Mással is van, hogy eszébe jut elhunyt családtagja csak úgy, a semmiből, és végtelen keserűség vesz rajta erőt?

Kérdések a Családi kapcsolatok rovatbólKérdések a Rokoni kapcsolat rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!