Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Másnak is van olyan rokona/csa...

Másnak is van olyan rokona/családtagja, aki folyton a szüléssel példálózik?

Figyelt kérdés

Az én és a férjem családjában is van néhány olyan személy (mint pl anyós, sógornő, én családom oldaláról nagyi..), akinek az a válasza arra, ha például mondom, hogy valami fáj vagy fájni fog hogy "Jajj hát így hogy fogod bírni a szülést?". Mondok példákat. Elég alacsony a fájdalomküszöböm, legalábbis szerintem. Holnapután megyek csináltatni egy pici tetoválást a húgommal közösen és hát eléggé félek, hogy nagyon fog fájni stb. Ez szóba jött a múltkor, mire anyósom első reakciója: "Ugyan már, a szülést akkor hogy fogom bírni, ha ettől így félek.." Nagyim ugyanezt lenyomta.

Van köldökpc-m is (már elég régóta) és mikor múltkor beleakadt a fölsőm, akkor reflexből mondtam, hogy auu, tök megrántottam a felsőmmel a piercinget, mire sógornőm, hogy hát pedig a szülés ennél jobban fog fájni... Nem is értem. És csomó ilyen dolog van, amire ez a válaszuk vagy hogy múltkor rosszul lettem a vérvételnél (a vérvétel a gyengém, teljesen le tudok fehéredni, szédülök meg nekem baromira fáj) és ott is jött a duma, hogy Óóó, ha tudnád a szülés mennyire fog fájni..

Az a vicc az egészben, hogy megmondtuk már, hogy abszolút nem akarunk gyereket, ergo nem fogok szülni és mégis megkapom ezt a szöveget. Mikor erre reflektálva mondom, hogy szerencsére a szülés fájdalma engem nem fenyeget, akkor jön a "Jajj, ugyan már, úgyis fogsz szülni." És ezt rendszeresen eljátsszuk, egyszerűen nem értem ez mire jó. Megkérdeztem már, hogy miért mormolják nekem ezt a szülés jobban fáj dolgot, mikor tisztában vannak vele, h nem akarok gyereket. De persze erre értelmes válasz nem érkezik, anyósom ilyenkor néha még motyog az orra alatt, hogy mégis mi az, h én nem akarok szülni (volt is ebből vita, mikor először a tudomására jutott). Elmondtam már számtalanszor, hogy felnőtt emberek vagyunk, ne szóljanak bele az életünkbe, nélkülük is el tudjuk dönteni nekünk mi a jó. Volt, h már nem túl szépen teremtettem le őket, h na most volt elég és utána egy darabig nem is beszéltünk velük, majd mikor újra találkozni kezdtünk, kb a 3. alkalommal felhozták a témát. Főleg anyós és sógornő lovagol ezen, bár néha a nagyim is szokott. Férjem rászól az anyjára és a tesójára, akkor be is fejezik, de egy idő után megint kezdik.

Volt valakivel már ilyen? Tényleg nem lehet ezt vita nélkül megoldani? Vagy csak úgy megy, ha nem beszélünk/találkozunk velük? Nekem már kezd telelenni a hócipőm ezzel. Szívesen fogadok bármi tanácsot/ötletet.


2019. jún. 12. 14:53
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
83%
Nem, és nem is tartom normálisnak ezt.
2019. jún. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
90%
Nekem csak az vált be, hogy nem beszélek semmilyen személyes ügyről velük. Így nem tudnak példálózni, mert mindenből kvázi kizárom őket.
2019. jún. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
55%

3 gyerekem van, szóval szültem már. Nekem is azt mondták, hogy a szülés az nagyon durva. Hát fáj az tény, de nekem sokkal rosszabb volt pl.a sérvműtétem. Szülésnél van motiváció (a gyerek), de a műtétemnél semmi fájdalmam nem volt előtte, utána viszont igen. Szóval ez hülyeség. Nincs is értelme összehasonlítani másokkal, mert fájdalomküszöbtől is függ.

Amúgy szülésnél is lehet fájdalmocsillapítást kérni, nem kötelező belegebedni a fájdalomba - nyugodtan mondd meg nekik. Nem kell magyarázkodni, hogy nem akartok gyereket. Ez a ti dolgotok.

Én szép dolognak tartom a szülést, biztos nem akarnék másokat elrettenteni, hogy mennyire fáj. Aki nem bírja a fájdalmat, annál ki lehet küszöbölni.

2019. jún. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
77%
Ne mondogasd nekik, hogy nem akarsz gyereket, mert aki így bele van buzulva a szülésbe, az egyszerűen nem tudja értelmezni ezt. Mintha kínaiul beszélnél hozzá. Amúgy simán mond meg nekik, hogy itt a XXI. században már feltalálták az érzéstelenítés és fájdalomcsillapítás csodáját, nem kell belegebedni a szülésbe.
2019. jún. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
25%

Amikor a nejem szült én azt mondtam neki:

-Tudom mit érzel! Voltam katona!

2019. jún. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
23%
A nagymamám mondta anno, hogy amikor a lánya szült-ott volt vele...- olyan fájdalmak voltak, amit más ember ki se bírt volna. Ja.
2019. jún. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
56%
Mi a lókukiért van lepontozva mindenki??
2019. jún. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
72%
Csak volt. Sokkal jobb az életem, amióta egyik ilyen rokonnal sem állok szóba, nem hiányoznak.
2019. jún. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
19%
Azért példálóznak a szüléssel, mert még soha nem voltak jól tökönrúgva!
2019. jún. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
88%

Azt hiszik, hogy nem gondolod komolyan, hogy nem akarsz gyereket. Amikor csak lehet szóba hozzák, hátha tudnak rád "hatni".

Egyeseknek nem jut el a tudatukig, hogy a szaporodáson kívül létezik más életcél is.

2019. jún. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!