Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Másnak is van olyan rokona/csa...

Másnak is van olyan rokona/családtagja, aki folyton a szüléssel példálózik?

Figyelt kérdés

Az én és a férjem családjában is van néhány olyan személy (mint pl anyós, sógornő, én családom oldaláról nagyi..), akinek az a válasza arra, ha például mondom, hogy valami fáj vagy fájni fog hogy "Jajj hát így hogy fogod bírni a szülést?". Mondok példákat. Elég alacsony a fájdalomküszöböm, legalábbis szerintem. Holnapután megyek csináltatni egy pici tetoválást a húgommal közösen és hát eléggé félek, hogy nagyon fog fájni stb. Ez szóba jött a múltkor, mire anyósom első reakciója: "Ugyan már, a szülést akkor hogy fogom bírni, ha ettől így félek.." Nagyim ugyanezt lenyomta.

Van köldökpc-m is (már elég régóta) és mikor múltkor beleakadt a fölsőm, akkor reflexből mondtam, hogy auu, tök megrántottam a felsőmmel a piercinget, mire sógornőm, hogy hát pedig a szülés ennél jobban fog fájni... Nem is értem. És csomó ilyen dolog van, amire ez a válaszuk vagy hogy múltkor rosszul lettem a vérvételnél (a vérvétel a gyengém, teljesen le tudok fehéredni, szédülök meg nekem baromira fáj) és ott is jött a duma, hogy Óóó, ha tudnád a szülés mennyire fog fájni..

Az a vicc az egészben, hogy megmondtuk már, hogy abszolút nem akarunk gyereket, ergo nem fogok szülni és mégis megkapom ezt a szöveget. Mikor erre reflektálva mondom, hogy szerencsére a szülés fájdalma engem nem fenyeget, akkor jön a "Jajj, ugyan már, úgyis fogsz szülni." És ezt rendszeresen eljátsszuk, egyszerűen nem értem ez mire jó. Megkérdeztem már, hogy miért mormolják nekem ezt a szülés jobban fáj dolgot, mikor tisztában vannak vele, h nem akarok gyereket. De persze erre értelmes válasz nem érkezik, anyósom ilyenkor néha még motyog az orra alatt, hogy mégis mi az, h én nem akarok szülni (volt is ebből vita, mikor először a tudomására jutott). Elmondtam már számtalanszor, hogy felnőtt emberek vagyunk, ne szóljanak bele az életünkbe, nélkülük is el tudjuk dönteni nekünk mi a jó. Volt, h már nem túl szépen teremtettem le őket, h na most volt elég és utána egy darabig nem is beszéltünk velük, majd mikor újra találkozni kezdtünk, kb a 3. alkalommal felhozták a témát. Főleg anyós és sógornő lovagol ezen, bár néha a nagyim is szokott. Férjem rászól az anyjára és a tesójára, akkor be is fejezik, de egy idő után megint kezdik.

Volt valakivel már ilyen? Tényleg nem lehet ezt vita nélkül megoldani? Vagy csak úgy megy, ha nem beszélünk/találkozunk velük? Nekem már kezd telelenni a hócipőm ezzel. Szívesen fogadok bármi tanácsot/ötletet.


2019. jún. 12. 14:53
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
72%

Szégyentelen dolognak tartom,hogy aki még nem szült azt elriasztják a gyerekvállalástól,mi több ha állandóan ezzel példálóznak akkor,már a személy előre elképzeli,beleéli magát az elviselhetetlen fájdalomba! Azon csodálkozom,még nem került szóba a vajúdás.

Amikor a második gyermekemet szültem,velem egy kórterembe szintén szülés előtt álló anyuka fél óránként sírt,egyfolytában ideges volt a várható fájdalomtól,hozzátenném veszélyeztetett terhesként az utolsó 3 hónapot kórházban kellett neki tölteni!

2019. jún. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
82%
Meg kell kérdezni Anyósodat is és a Nagyidat is, hogy honnan tudják. Biztos nincs egyiknek sem tetoválása vagy köldökpiercingje. :D
2019. jún. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 Metionin ***** válasza:
94%
Nincs szerencsére, nem tartok kapcsolatot a rokonaimmal, így az ilyen típusú s3ggfejek is ki vannak zárva az életemből. Viszont anyámnak van egy munkatársa aki ilyen, egészségközpontban dolgoznak, nemrégiben voltam ott általános vizsgálatokon munkahely miatt és az az asszony dettó ezt csinálta mint amiket te írtál. Egy másik ott dolgozó mondja anyámnak: de szép vékony a lányod, mire a nő közbeböfögi: "na majd nem lesz szülés után!" Pár perccel később egy asszisztens megdicsérte a hosszú hajam, a nő: "most még lehet, ha gyereked lesz úgyis le kell vágni!" Papírra be kell írni hogy sportolok-e, dohányzok-e, ilyesmik, diktálom hogy igen sportolok ezt és ezt, nem dohányzok, stb. mire a nő (akinek amúgy be se kellett volna jönni de valamiért ügetett a nyomomban) minden alkalommal benyögött ilyeneket hogy "hát igen, addig van ideje az embernek sportolgatni míg nem szült", meg hasonlók. Tetkó, piercing, kérdezte az asszisztens hogy amúgy fájtak? Á, mondom nem volt nagy cucc, az asszony rögtön közli hátulról, hogy "hát egy szüléshez képest biztos nem nagy cucc". Mindezt azzal az alattomos, kárörvendő hangsúllyal. Csak azt nem értem, hogy mire jó ez, önigazolást keres, mert ő szült és ezzel elbaxta az alakját meg a szabadidejét és most mások orra alá dörgöli ezt? Anyám mondta később, hogy másokkal is ezt csinálja. Amúgy én se akarok gyereket de ezt nyilván nem tudta a nő. Mindenesetre ha gyakran kellene ilyen emberrel találkoznom, tuti kiiktatnám az életemből.
2019. jún. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Utolsó: Miért ide talán csak azok írhatnak, akik szülni akarnak..? :) A kérdésemnek nem az volt a lényege, hogy én akarok-e szülni avagy sem, de örülök hogy sikerült megfognod a lényeget. Egyébként ha figyelmesen olvastál volna, akkor írtam, hogy kiállok magamért, ahogy a férjem is, volt már ebből vitánk is anyósékkal, amiután persze megígérték h abbahagyják és mégsem.. De ha számodra ennyire unalmas a téma, akkor nem kötelező se olvasni, se OFFolni ám a kérdésemet. :)

2019. jún. 12. 21:57
 15/24 A kérdező kommentje:
Bocsi, azóta törölték annak az utolsónak a hsz-ét, amire én reagáltam..
2019. jún. 12. 21:58
 16/24 anonim ***** válasza:
89%
Kérdező, én egyet szültem, és igazán alacsony a fájdalomküszöböm. Mégis azt mondom, a szülés az p..öcs egy epegörcshöz képest.
2019. jún. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
92%
Vissza kell szólni,először poénosan ,utána ha nem hagyják abba meg kell botránkoztatni őket . Pl az baromira felidegesíti az ilyen embert,ha azt mondod utálod a gyerekeket . Lényegtelen így van e,nálam ez mindig beválik ,én meg jókat röhögök . A lényeg,hogy következetesen,minden alkalommal,amikor szóba hozza a gyereket /terhességet/szülést , el kell neki mondani,hogy de te utálod őket . :D Halálra lehet idegesíteni ezzel a kotnyeles öregasszonyokat
2019. jún. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

A következő ilyen példánál rezzenéstelen arccal add ekő, hogy mivel évek óta mindenkitől ezt hallod a családban (itt sorold fel az érintetteket), a férjeddel EGYÜTT úgy döntöttetek, hogy elkezdtek gyűjteni a sterilizációs műtétedre (az úgyis altatásban történik), hogy még véletlenül se fenyegessen a szülés borzalma.

Aztán nézd az arcokat, és tarts ki a véleményed mellett, amikor majd arról kezdenek papolni, hogy "jajj, ki lehet azért bírni".

Pár hónap türelemjáték, és leszoknak.

2019. jún. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem pont ilyen formában, de sógornőm nemrég szült, és imádja hangoztatni, h ő mekkora istenkirály ezért... mivel én még nem tettem meg azt az emberfeletti teljesítményt, h védekezés nélkül keféltem, ezért kiváló alany vagyok önnön nagysága és felsőbbrendűsége folytonos kinyilatkoztatásához.

Múltkor egy migrénes rohamomra kellett az elviselhetetlen szülési fájdalmaival reagálnia, amúgyis xarul voltam (szédülés, hányinger, minden, ami kell...), hát mondtam neki, h igen, az nyilván kínszenvedés, a cicám is ötöt szült anno (még tudatlan gyerek voltam, azóta természetesen ivartalaníttatom a háziállataimat), szegény úgy nyávogott, majd’ megszakadt érte a szívem. De milyen durva lehet a csótányoknak, azok rengeteget petéznek egyszerre... konkrétan anyósom kihívta a kertbe, nehogy nekem essen 😅. Azóta nem hallottam tőle erről - igaz, még csak 3 hetes a sztori...

2019. jún. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
22:19-es, ugyanezt akartam írni😂 a vajúdásom lóf.. Sz volt a két héttel ezelőtti epefájdalmamhoz képest. Most várok műtétre. Sőt millió fájdalom sokkal erősebb mint egy szülés..
2019. jún. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!