Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hány év kell, hogy lecsengjen...

Hány év kell, hogy lecsengjen ez a hisztéria?

Figyelt kérdés
Fiatalon úgy döntöttünk a párommal, hogy a nem várt terhességemet végig csináljuk és a gyereket felneveljük. Kellett segítség, igen, "anyós nyakára" vállaltuk kezdetben. Terhesen mentem férjhez, kevés munkatapasztalattal és majdnem nulla megtakarítással. "A semmire szültem". Aztán teltek az évek, talpra álltunk, lett megtakarításunk, saját otthonunk és már kistesó is van. A kezdeti segítségért hálásak vagyunk, a rokonság mégis feketebárányként kezel minket. Minden családi ünnepen elindít valaki szándékosan egy kínos beszélgetést, hogy bújtatottan alázzanak minket. Persze nyilván mindenki érti ezeket. A vicces az, hogy nem azok célozgatnak a múltra, akik vagyonokat öltek belénk, hanem azok, akikre soha nem számíthattunk. Nagynénik, unokatestvérek, sógorok. Biztosan örültek volna ha inkább nekik csurran cseppen, legalábbis másra nem tudok gondolni. Amúgy tisztességesen élünk és most már nem szorulunk senkire.
2019. jún. 24. 22:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

Sosem fog lecsengeni. Annak kellene leállítania ezt a vitát, aki anno segített nektek. Ha ez őt nem zavarja, akkor másnak nincs joga beleszólni. Egyébként ilyenkor vissza lehet kérdezni bátran, hogy irigyli-e a dolgot.

Egyrészt azért piszkálnak, mert irigyek és és unalmas az életük, másrészt meg hagyjátok magatokat.

2019. jún. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%
Ne ülj kukába, szólj vissza a kedves rokonnak. Ha az sem hat, akkor felálltok és hazamentek.
2019. jún. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
57%
*kukán
2019. jún. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%
Mindig lesz vki, aki felhozza, mert boki a csoret, bar eleg ostobanak kell lenniuk, ha evek multan ezt kepesek felemlegetni ujra es ujra... legkozelebb tedd helyre az illetot, meglepodne!!!
2019. jún. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
66%
Ha valakiknek ez a vesszőparipája, nehéz lesz rajta változtatni. Valószínűleg ha ez nem lenne, találnának mást. Esetleg ti is elejthettek olyan megjegyzéseket, poénokat, hogy mennyire örültök a nagyobbik gyereknek (is), ennél szerencsétlenebb balesetetek soha ne legyen és hasonlók. Ha elég értelmesek, levágják, hogy a ti gyereketek létén csámcsognak éppen. Ha van meddő pár a családban, akkor csak óvatosan a viccekkel!
2019. jún. 25. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%
Én egyszerűen nem találkoztam velük többé. Nem érzem magam annyira kevésnek, hogy ilyen aljas embereket kelljen magam körül elviselni.
2019. jún. 25. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
86%
Nem értem mirefel élcelődnek. Régen kb. mindenki az anyósa nyakára szült. 18-20 évesen házasság, költözés a szülőkhöz, aztán jött a gyerek. Így volt felügyelet és tudtak spórolni.
2019. jún. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%

A rokonság egyetlen témája vagytok,legalábbis a leírásod alapján.

Engem is ingerelne,ha évek múlásával is ez lenne a központi téma.

Mit lehet ezzel kezdeni?

A témát eltereled:lehet direkt formában,ha elkezdi akkor te is az időjárással,mezőgazdasággal,netán a hánytorgató munkájával ha dolgozik,illetve ők mennyit haladtak ugyanazon idő alatt mint ti?

Lehet kedvesen:ha szereted anyósodat,lehet egy hatalmas puszit adni neki és elmondani,mennyire hálásak vagytok neki,amiért egyedüli családtagként segített benneteket!

Lehet határozottan,nyíltan elmondod a véleményed,ahogy a kérdésedben megfogalmaztad!

2019. jún. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
89%

Soha.

Az emberek imádnak mutogatni és most szar, hogy már nincs mire.

Így most nosztalgiázni kell.

2019. jún. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
88%
Ha nem szólsz sose hagyják abba, ha szólsz onnét meg az lesz a baj. Merthogy ő csak viccelt, meg nem rosszindulatból mondta, meg ne vedd magadra stb. Hanyagold őket. Akkor is mondani fogják, de legalább nem kell hallgatnod.
2019. jún. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!