Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Kínos helyzetbe kerültem. A...

Kínos helyzetbe kerültem. A családom nem látja szívesen a családi eseményeken a párom arab "nővérét". Mivel enyhíthetném a feszültséget?

Figyelt kérdés
A menyasszonyom nem félvér, de van egy örökbefogadott arab nővére, akivel amúgy semmi bajom nincs, csak a családomból sokan nem valami elfogadóak és sokan hurrogtak amiért meghívtuk magunkhoz az eljegyzésünkre. Senkivel nincs bajuk a párom rokonságában, csak vele. És gondban vagyok mert nem us rudom hogy kummunikáljam ezt a dolgot a 2 család között. Az enyém nem hajlandó kompromisszumra, de mivel az arab nő a pároméknál családtag és értelemszerűen nagyon szeritek bárminemű bántás ami felé irányul haragot,sértődést eredményezne. Még a párommal se beszéltem róla,mert tudom hogy úgyis megsértődne.

2019. jún. 26. 13:14
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
92%
Ilyen helyzetben én a korlátolt családomat nem hívnám meg. Ha felnőtt emberek nem bírnak viselkedni, akkor maradjanak otthon.
2019. jún. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
8%
Hát gondolom annak az arab nőnek van egy olyan megjelenése,vagy viselkedése,amit én se tolerálnék például.
2019. jún. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Példàul mi? Nem csinàlt semmit.
2019. jún. 26. 13:28
 4/25 A kérdező kommentje:
Amúgy nincs igaza a családomnak, mert semmi baj nincs vele, ugyanolyan mint bármelyik màsik ember.
2019. jún. 26. 13:29
 5/25 anonim ***** válasza:
94%
Ahogy ah első irja. Leülnek a családommal és közölnem, hogy nekem a párom nővére igenis csaladtag és ha ők ezt nem tudjak elfogadni, akkor nem kell hogy tartsuk a kapcsolatot. Nem kell őt szeretni, de normálisan kell hozzá allni
2019. jún. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
91%
Én megmondanám a kedves családomnak, hogy amennyiben képtelenek normálisan viselkedni a lány társaságában, akkor ezentúl ők nem hivatalosak semmilyen családi eseményre, de még beszélnünk sem nagyon kell, amíg nem tanulnak meg viselkedni. Nem vagyok hajlandó rasszista, korlátolt emberek társaságát elviselni, akkor se, ha rokonok.
2019. jún. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
25%

Aha,aha nagyon marhára reális hogy valaki soha többet nem szól hozzá az anyjához meg az apjához meg testvéreihez meg nem hív meg senkit a saját esküvőjére, aha nagyon reális tanács.


"Az arab nő a pároméknál családtag, bárminemű bántás felé haragot eredményezne.Még a párommal se beszéltem róla"...


Nekem ez úgy hangzik mintha semmi bunkózás nem történt volna az arab hölgyike jelenlétében, csak a kérdezőnek olvastak be privátban. Vagyis nem indok a karanténba vonulásra hogy nem viselkednek rendesen az arab nővel.


Szomabt reggeli telefon:


-Anyu, soha többé nem állok veled szóba, be se teszem nálad a lábam,te se tedd nálam,telefonon se keress!!!


-De miééért kisfiam??


-Amiatt, amit a múlt héten mondtatok nekem a családi vacsora után!!


- De az az ellenvélemény nem is rólad szólt fiacskám! Egy rossz szöt se mondtunk rólad vagy a feleségedről,csak a mostoha testvére nem tetszik!


- De akkor sem állok veletek szóba,mert azt mondtad hogy a feleségem mostoha testvére nem tetszik!!


- De véleményem csak lehet. Azért nem akarsz látni soha többé mert rossz véleménnyel vagyok az arabokról?


-Neeem, áááhehehe😭😭😢😢


Tök reális.

2019. jún. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
92%

Utolsó!


Ez nem reális. A reális az, hogy felnőtt emberek, akiknek akkor is el kell fogadni a hozott családtagokat, ha az nekik nem tetszik. Utalják az arabokat? Magánügy. A partner testvérét el kell fogadni és meg kell neki adnjj a tiszteletet. Olyan nincs, hiigy márpedig ők nem akarják, hogy egy családi eseményen ne legyen jelen. Anyó s születésnapjára nyilván nem kell meghívni, de evidens, hogy az esküvőn jelen lesz, a kérdező és a párja családi eseményein jelen lesz.

2019. jún. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
19%

És ahhoz hogy az esküvőn meg a kérdezőék családi eseményein jelen legyen meg kell szakítani a kapcsolatot a szüleivel? Ezisreálisnagyonis.


Meg az is nagyon is reális hogy egy rasszistával leülsz és megbeszéled hogy ne legyen rasszista.


-Anyu! Mától megváltoztak a dolgok,innentől kezdve nem lehetsz rasszista!


-De kisfiaam, én már akkor is rasszista voltam mikor cseréltem alólad a szaros pelust,amikor éjjel-nappal dolgoztam hogy iskoláztassalak meg amikor megvettem neked az első autódat!


-Az más volt, akkor nem zavart, de most már ne legyél rasszista!!


- De fiam! Értsd meg hogy én rasszita maradok,mert sokat olvastam a Lányom nélkül soha-t, meg amikor hazafelé jöttem a kisközértből 20 éve,egy cigánygyerek kicsórt a szatyromból 3 krumplit!!!


- Az is más, a feleségem nővérével nem lehetsz rasszista!!!


-De hozzá se szóltam!


-Nem is fogsz, mert soha többet nem látsz engem!!!🙈🙋‍♂️

2019. jún. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
84%
9# te nagyon hülye vagy...
2019. jún. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!