Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit kezdjek párom családjával,...

Mit kezdjek párom családjával, tönkretesznek idegileg, a közös gyerekünk ilyen körülmények között nőjön fel?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú a történet, elnézést ezért.


Adott egy 125 éves ház, 3 különálló lakrésszel, bejárattal, egyikben az egyik nagybácsi, a másikat a bátyja csak irodának használja pár napot délelőtt, a harmadikban mi. Párom gyerekkora óta itt lakik, ő volt az egyetlen is aki bármit felújított a lakáson, de mivel ilyen régi nagyon rossz állapotban van. Anno az anyja, bátyja és annak felesége is itt élt, de teljesen le van lakva. Most párom, én és a 7 hónapos kisfiúnk lakik az egyik részben.

A probléma onnan indult, hogy mióta ideköltöztem azóta sokat költöttünk a házra. Felújítottunk két szobát, köztük a babaszobát, az egyik nagy szobát, ami meg kell hogy mondjam úgy nézett ki, mintha atombomba robbant volna fel. A falak penészesek, a szennyvízhálózat a végét járja, az ablakok a házzal egyidősek, mondanom sem kell mennyire tartják a meleget és milyen állapotban van, van ahol ki is van törve, a szőnyegek undorítóak voltak. A fürdő bűzlik a rossz csövek miatt, minden vízköves, a mosdó ááá, hagyjuk és hasonlók. Minden évben újítunk egy lakrészt, most a fürdőt. Mióta együtt vagyunk párommal, főleg mióta megvan a picink azóta nagyon sok minden ki lett cserélve.


Na, innentől kezdve támadnak.

Támadnak azért, mert költünk ilyenre, és én vagyok a számító nőszemély, aki rábeszéli a párját hogy költse a pénzét ezekre. Ezt még az anyja mondta. Erre kikeltem magamból és mondtam, hogy "a fiad és én is élhető házban akarunk élni, olyan otthonban amit nem kell szégyellni, olyan helyen ahol nem az utcát fűtjük, ahol nem esik ránk a vakolat, ahol nem leszünk tüdőbetegek a penészes, vízes falak miatt. Kérdem, ilyen körülmények között nőjön fel a gyerekem?? Ne féljetek, nem viszem a vagyonotokat ebből, nem azért csinálom ezt. Hogy fogadná majd a barátait is a fiam. Mi sem tudunk barátokat áthívni, családtagjaimat invitálni, mert szégyellem. Nem éhezünk, van ennivaló, alapdolgok." A tesója is kivan miattunk, hogy ilyenekkel foglalkozunk és mind kritizál minket, én vagyok a rossz aki rábeszéli a szeretett rokonukat, hogy felújítson egy szörnyű állapotban lévő házat. Közben ők, beleértve az anyját azok akik ugyanolyan körülmények között élnek mint amilyen itt azelőtt volt, pedig anyagilag megtehetné ő is, hogy költsön a lakására. A nagybácsinál ha nagy ritkán vagyok elkezdek tüsszögni, annyi a por, a pókok már egy teljes kolóniát alkotnak.

Ő az, aki meg azzal jön mindig, hogy majd mi lesz ha jönnek a rokonok és akarják a jussukat stb. Egyrészről senkit nem érdekel ez a ház, másrészről minden tulajdonos hozzájárulása kellene ahhoz, hogy el lehessen adni, de akkor nehogy már ne lehessen semmit sem csinálni a házban. Sajnos nincs máshova mennünk, én szegény vidéki családból származom, páromnak meg nincs annyi pénze hogy itt vegyen egy lakást.



2019. júl. 18. 10:55
1 2 3 4 5 6
 1/51 A kérdező kommentje:
Bocsánat, pár ismétlés, meg fogalmazási defekt, de nagyon gyorsan írtam és nem olvastam át.
2019. júl. 18. 10:57
 2/51 anonim ***** válasza:
95%

Nagy hülyeség, amit eddig csináltatok, épeszü ember nem kezd felújítani egy 125 éves HÁZRÉSZT, föleg úgy nem, hogy a többi része nem lesz rendbetéve, emellett még rokonok vannak ott.

A legokosabb, amit tehettek, hoyg sürgösen eladjátok a házrészt, ha sikerül, és külön költöztök egy normális lakásba, a rokonoktól messze.

2019. júl. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
100%

Öszintén szólva, a felújítások árából már bövel öeeszjött volna egy önerö, de ennél a helyzetnél (használhatatlan, egészségtelen ház, közösen irigy rokonokkal), bármilyen albérlet is jobb.

És a gyereknek semmi baja sem lesz, ha albérletben alktok vele, de ilyen dohos, egészségtelen, fertözéseket terjesztö házban, állandó veszekedésben felnöve igen.

Minél elöbb költözzetek ki onnan, és vagy adjátok el a ház´reszt a többieknek, vagy másnak, vagy adjátok ki a részeteket albérletbe, de ott ne maradjatok!.

2019. júl. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
46%
Hát, a rokonoknak több eszük van....
2019. júl. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
38%
Ha te élhető házat akarsz, akkor vegyél magadnak. Ez nem a tied, csak ott élsz.
2019. júl. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
93%
Hát jó nagy hülye vagy. Azt te csak hiszed, hogy senkit nem érdekel a ház. Amint beleölitek a sok-sok milliót, amiről gondolom nincsen egy db számlátok se, és már lesz szabad szemmel is látható értéke a háznak, rögtön ott lesznek a rokonok és kérik a részüket.
2019. júl. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
85%
Olyanba miért ölsz pénzt, ami nem a tied? Oké kifested, de a többi???
2019. júl. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 A kérdező kommentje:

Osztatlan tulajdon, nem lehet eladni. Annyi nincs ráköltve amennyiért vennénk itt lakást Pesten. 35-50 milliót nem költünk a házra, erről azért nincs szó közel sem. Mondjuk ezt nem fejtettem ki. A házat akkor lehetne eladni, ha minden tulajdonos hozzájárul. Amúgy a páromnak és a bátyjának van a legnagyobb tulajdonrésze, a többinek egy igen kevés, de az is valami.

Azért költök, mert jelenleg ez az egyetlen megoldás. Természetesen el van téve minden számla.


Ha ennyire ellene vagytok annak amit teszek, ti mit tennétek? Nektek van segítségetek? Nektek volt segítségetek? Tudjátok milyen szegénységben felnőni vidéken, az ország legszegényebb részében? Fiatalon hogy lehetne több milliót összeszedni segítség nélkül? Nekem nincs ilyen? Villantsátok át a saját családotok helyzetét. Pont erről szólnak a hírek is, hogy milyen lakásárak vannak. Itt Pesten a legtöbben örökségből szereznek javakat.

2019. júl. 18. 11:38
 9/51 A kérdező kommentje:
Tehát még egyszer, a felújítások árából nem jött volna össze 30 milka, nem vagyunk milliomosok, hogy ráköltsünk azért. Nem átépítjük, csöveket cserélünk, ablakok, ajtók, falak. Ezek a legfontosabbak. Ezekből a kiadásokból nem veszünk lakást itt a fővárosban.
2019. júl. 18. 11:40
 10/51 anonim ***** válasza:
93%
Mi is anyáméban élünk és lakbér helyett újítunk rajta ezt-azt, de ő is eladhatja és 0ft-ot kapunk belőle. De egy ilyen helyzetben nem költenék, hanem önerőt gyűjtenék.
2019. júl. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!