Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mielőtt a 19 éves nagylányod...

Mielőtt a 19 éves nagylányod összeköltözik a párjával, mire tanítod, mire készíted fel, hogy helyt tudjon állni a háztartásban és párként?

Figyelt kérdés
Nyáron érettségizett, augusztusban öasszeköltöznek, lányom ősztől nappali rendű tanfolyamra fog járni, gyakorlatilag ugyanolyan időbeosztással, mint középiskolában. Másfél óra lesz oda-vissza a napi utazása. A kedvese már dolgozik. Lányomnak tehát új szerepkörben kell feltalálnia magát.

2019. júl. 30. 08:30
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
91%
Ha eddig normalisan volt nevelve es kivette a reszet az otthoni dolgokban, nem kell semmire sem “felkesziteni”.
2019. júl. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 mantis religiosa ***** válasza:
90%
A mindennapok apró buktatóira, amivel te is csak háziasszonyként szembesültél annak idején.
2019. júl. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
84%
Nem is értem a kérdést. Eddig soha nem indította el a mosógépet, nem tud bevásárolni, legalább pár egyszerűbb kaját megcsinálni, vagy elfelejt reggelente felöltözni, hogy "fel kell készíteni" egy felnőttet erre?
2019. júl. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
91%
Nem tanítanám meg külön semmire. Nálunk mindenkinek van feladata a háztartásban, úgyhogy nem érné meglepetésként. Annak nem örülnék, ha a férfi mindent tőle várna el. Ketten élnek együtt, a házimunkát is ketten kell elvégezni.
2019. júl. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
84%
Semmire nem lehet felkészíteni. Az alapokat tudod neki elmondani, hogy osszák meg a házimunkát a párjával, ne csak ő takarítson hanem a férfi is. Lakva ismerik meg egymást az emberek. Én a párommal 3 év EGYÜTTÉLÉS után jöttem rá, hogy itt valami bizony nem stimmel. Végeztem a sulival és 2 hónapig munkanélküli lettem. Ebben a 2 hónapban a keresőképes páromra voltam támaszkodva, aki az én házamban lakik. Ennek ellenére megkaptam, hogy miattam nem tud magára költeni, mert neki kell eltartani és takarítsak akkor itthon többet és szolgáljam ki mégjobban, ha már nem kell semmit se csinálnom. Ez 3 év együttélés után történt. Egyébként jól megvoltunk. Sok egyéb probléma is adódott. Pl 3 év után lett kutyám, de kiderült annyira mégsem szereti párom az állatokat hiába mondta, hogy szereti. Ahoz képest egyszer nem ad neki vizet vagy egyszer nem megy ki megsimogatni. Na tehát tényleg sok idő kell ahoz lakva is, hogy megismerjék egymást az emberek. 19 voltam én is mikor a párommal összeköltöztem.
2019. júl. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
71%

Hasonló korban lettem én is "háziasszony". Semmire nem kellett felkészíteni, mivel eleve úgy voltam nevelve, hogy ne legyen ismeretlen a fakanál meg a porszívó.


27/n

2019. júl. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
67%

Egy 19 éves nő már nem gyerek, nem kell semmire felkészíteni.

Ha majd valami nem megy neki, megtanulja. Ha elég nagy arra, hogy összebútorozzon egy pasassal, nagy lesz felnőni is a háziasszonyi teendőkhöz, szerintem.

2019. júl. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
91%

5-ös vagyok. Felkészítéshez még annyi, hogy manapság nem úgy van már mint régen volt, hogy az asszony otthon van a gyerekekkel és a házimunkát meg a gyereknevelést kell ellátnia. Manapság mindkét fél dolgozik, és mindkét fél kiveszi a részét a házimunkában. Ahol ez nincs meg, és minden a nőre vagy a férfira van hárítva, abból a kapcsolatból lépni kell, főleg fiatalon.

Nőként majd beletanul a főzésbe is a lányod. 22 évesen még én is sokat kísérletezek és bizony nem mindig úgy sikerül a kaja ahogy azt eltervezem. Legtöbb esetben ha fáradtan vagy ha éhesen állok neki főzni, akkor sose sikerül olyan jól. Ez is magamnak tapasztaltam ki. Esetleg a számlák rendezésében adhatsz neki tanácsot, hogy pl külön tárolja a csekkeket és mindig mindet tegye el...stb.

2019. júl. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
6%
Itt a lány nem dolgozik, mert tanul. Ilyen esetben nyugodtan intézheti szerintem egyedül a háztartást.
2019. júl. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
85%

Amikor elköltöztem otthonról tudtam takarítani, mivel otthon is kellett. Mosás nem nagy trükk. Vasalni is vasaltam már.

Ügyeket is intéztem, hiszen már dolgoztam. De iskolásként is magam intéztem az ügyeimet.

Főzni nem igazán tudtam, de így sem haltam éhen :D

És én egyedül költöztem el, úgyhogy még az sem volt, hogy a másik majd segít.

Nem volt semmi, ami annyira bonyolult lett volna, hogy gond legyen. A főzést próbálgattam, kísérleteztem. Nem lettem sose egy nagy szakács, de amiket tudok, azok jók.

2019. júl. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!