Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Volt olyan gyanúd, hogy...

Volt olyan gyanúd, hogy titkolják előled a szüleid, hogy örökbe fogadtak?

Figyelt kérdés

Beszéltem egyik rokonommal, meglepődött, mikor megtudta, hogy koraszülött voltam, ráadásul 6 hónapra születtem. Neki arról sincsenek emlékei, hogy anyámat látta volna terhesen annak idején velem, holott akkor már felnőtt volt.


Nincsenek anyámról terhességi fotók, meg semmi.



Sem olyan képek, amikor megszülettem, pár hetes voltam, az első képek 3 hónapos koromból valók.


Azt mondják azért, mert akkorra adtak haza a kórházból.


Egy barátnőm, aki újszülöttosztályon, korababák között dolgozik, megnézte a kiskori képeimet, és azt mondta, kizárt, hogy én korababa lettem volna.


Annyit tudok még, h. anyámnak voltak gondjai a teherbeeséssel, és előttem már egy magzatot elveszített.



2019. júl. 30. 21:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%
Nem a barátnőddel kéne ezt megtárgyalni. Megmondom őszintén, minden unokatespmnak van már gyereke és egre se emlékszem terhesen, pedig pár éve ha szültek. A három hónapos képekről se hinném h teljes izonyossággal lehet megállapítani a koraszületést. Nem tudom hány éves vagy, gyanírom tizenéves minimum, lb az én terheségem idején már viszonylag gyakori volt a digitális gép de előtte nem fotózott mindenki napi százat. (Kb 15 éve) és nálunk pl kórházi kép se volt senkiröl pedig egyetemi klinika, még nem volt ez felkapott. Legésszermbb lenne a szüleidhez fordulni a kétségeiddel
2019. júl. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

A bnőm orvos, gyerekorvos, engedd már meg, hogy kompetensnek gondoljam abban, amt mond, és nyilván nemcsak kép alapján mondta, hanem gyerekkori állapotomról, eü. helyzetemről is tud.


És nem tizenéves vok.

2019. júl. 30. 22:08
 3/17 anonim ***** válasza:
84%

Komolyan, miért nem kérdezel rá? Mindenki örökbefogadott gyerek akar lenni vagy mi?

Akkor kapaszkodj meg.

20 évesen voltam terhes. A 2 testvérem nem látott nagy hassal, mert ritkán találkoztunk, és eleve 76 kilós nagy hasú lány voltam mibdig, fel sem tűnt nekik. Tudták, hogy terhes vagyok, de az ismerősök, szomszédok nem, akik napi szinten láttak. Ők meg is lepődtek amikor hazavittem a lányomat. Nem készült rólam 1 db terhes fotó sem. Oka: Nem szerettem ha fotóztek, mert kövérnek éreztem magam..Lányomról az első fénykép 4 hónaposan készült. Oka szintén egyszerű. Beteg volt, többet voltunk kórházban mint otthon így az utolsó amit akartam, hogy beteg lányomról képeket csináljak. Amikor meggyógyult, lettek az első képek. Nővéremnek újszülőtt volt a lánya. Ő is 6 hónaposan született, és 9,5 hónapos volt amikor kiengedték a kórházból. Hónapokig látogattuk a kislányt. Ma már senki nem mondaná meg a 170cm és 60 kilós egészséges lányról, hogy joraszülőtt volt. Barátnőd ha koraszülőtt osztályon dolgozik akkor tudnia kell, hogy sok ok van amikor a babát hónapokig bent tarják. Szóval vagy hazudott neked vagy a lehető legrosszabb nővérke.

Te meg, kérdezd meg a szüleidet. Vagy csináltass DNS vizsgálatot. Tuti, hogy csak a te agyszüleményed az örökbe fogadás

2019. júl. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%
Ha orvos akkor adja vissza a diplomáját.. Én tuti nem mennék hozzá...
2019. júl. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
92%

Ezek közül semmi nem utal arra, hogy örökbefogadtak volna.


1. Az, hogy a rokon nem látta anyádat terhesnek, nem jelent semmit. Ha egy nö nem hízik el a terhesség alatt, akkor 4,5-5 hónaposan kezd látszani a hasa, de még akkor sem egyértelmü. Ha anyád elötte elvesztett egy babát, akkor jó eséllyel ebben az idöben már befektették a kórházba, föleg, ha te ilyen koráan születtél.

2. Régebben - ezelött 20-25 évvel - még egyáltalán nem volt szokás terhesen fotókat készíttetni, de ha - ahogy az elözö pontban írtam -, nem nagyon látszott rajta kezdetben, utána meg nemsokára megszülettél, akkor nem is nagyon lett volna rá lehetöség.

3. Egy hat hónapra született babát igen valószínü, hogy három - vagy még több - hónap után adnak haza.

4. A barátnö meg megint csak értelmetlen dolgot mond, mert ha rólad három hónaposan készültek az elsö képek, akkor már nem voltál koraszülött, addigra böven eléri egy baba a korának megfelelö kinézetet, szóval ennyi idösen senki nem állapítja meg, hogy koraszülött volt-e valaki vagy sem.

2019. júl. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Orvos, és ismeretlenül nem kéne minősítened.


Miből gondolld, hogy az én anyám nem szerette, ha fényképezik, miért magadból indulsz ki?


Az én anyám imádja a kamerát, kifejezetten szép nő, akinek teljesen más a szem- és hajszíne, meg bőrszíne, mint az enyém, rengeteg fotó készült róla, teljesen hétköznapi szituációkat is megörökítettek, nem gondolom, hogy egy várandósság, ami kitüntetett helyet foglal el egy nő életében, kevésbé kívánkozik képre, mint például az a jelenet, amikor anyám félmeztelenül a kertben eszik, vagy a kozmetikusnál ül, és hasonlók.

2019. júl. 30. 22:13
 7/17 A kérdező kommentje:
# 4 Tartsd meg magadnak a rosszindulatú, előítéletes véleményedet!
2019. júl. 30. 22:14
 8/17 A kérdező kommentje:
# 5 bizony tévedsz, mert egy korababa extra "korasága" nem múlik el 3 hónap alatt, és kísérik olyan tünetek, hátrányok, jellegzetességek, amikből nekem semmi nem jutott.
2019. júl. 30. 22:17
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Apámra extrém módon hasonlít az arcom, Illetve a vakegér látásom valószínűleg genetikai eredetű.


De ha meg örökbefogadtak akkor mi van? Semmi. Ha nálam derülne ki (tegyük fel a fent felsorolt tények "nem léteznek") akkor örülnék nekik, büszke lennék rájuk és megbecsülném őket. Szerető, gondoskodó családban nőttem fel és nem egy gyerekotthonban.

2019. júl. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
90%
Tulajdonképpen mit vársz ettől a kérdéstől? Az erre adott válaszok megoldanak bármit is? Lehet ezen 1000 évig kattogni, nem leszel előrébb. Ha ennyire fontos ez számodra, csináltass egy DNS tesztet, és ne azzal törődj, hogy ki mit mond.
2019. júl. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!