Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok az alábbi...

Mit gondoltok az alábbi szituációról (tettlegesség)?

Figyelt kérdés

Tehát mondjuk egy veszekedés közben a szülő meg akarja ütni a gyerekét, mire a gyerek elkapja a szülő kezét (nem csavarja, nem szorítja), nem támadásból, hanem önvédelemből. Erre a szülő reakciója egy kétszer akkora pofon és a „Ne merészelj kezet emelni a szüleidre” típusú újabb vita.

Mit gondoltok, ebben a helyzetben a szülő vagy a gyerek hibás olyan értelemben, hogy melyikük ment túl messzire? És ti szülőként mit reagálnátok egy ilyen helyzetben?



2019. aug. 1. 22:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
A szülő a hibás. Alapból nem kéne pofoznia a gyereket, de ha már odáig el is jutott, akkor sem értem, miért nem tudja felmérni, hogy a gyerek meg akarta-e ütni vagy sem?!
2019. aug. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%
Mennyi idős és milyen nemű a gyerek? Mi volt a szitu előzménye? Mert nagyon nem mindegy, hogy azért kapott volna pofont, amiért 5 perc késéssel ért haza, vagy valami súlyos dologért.
2019. aug. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%
SEMMIÉRT nem kell adni a gyereknek tettleges büntetést! Ahol ez megoldás,az nem normális! Kultúrált,ép eszű családokban a problémákat megbeszélik,esetleg kiabálnakyde az,hogy csapkolódnak? Semmi nincs vele megoldva.
2019. aug. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%
A testi fenyítés szinte minden esetben ahhoz vezet, hogy a gyerek már kicsi korban bizalmatlan lesz a szülő irányában, nem fog neki semmit elmondani, csak akkor, ha veréssel kikényszerítik. Nem tudom, melyik szülő gondolja azt jónak, hogy a gyereke nem osztja meg vele a személyes sikereit, kudarcait. A normális az lenne, hogy beszélgetnek, hiszen szavakkal is lehet tiszteletet kifejezni a másik iránt.
2019. aug. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
38%

Én negyedikes voltam amikor nem csináltam leckét és hisztiztem a tanulás miatt. Ekkor anyám kezet emelt de mint a leírtakban megfogtam a kezét, hogy megvédjem magam. Ekkor az említett 'mit képzelsz magadról hogy anyádra kezet mersz emelni' mondat jött és a másik kezével lenyomott egy taslit.


Ha egy kisebb dolog a téma és a gyerek semmi képp nem képes abbahagyni a hisztit (nem nyugszik a kiabálástól, nem hajlandó megbeszélni a dolgokat vagy esetleg a büntetés sem használ), akkor egy közepes erősségű tapsnak megfelelő ütés a fenékre még senkit nem sántított meg. Oké hogy most trendi hogy ne bántuk a gyereket, de régen nagyanyáink nem haboztak kiosztani 1-2 pofont és megvolt a kellő tisztelet gyerek-szülő között, nem voltak elkényeztetettek és azért jól nevelt emberek lettek anyáink, apáink.

2019. aug. 2. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó,szóval szerinted a tisztelet eléréséhez egy-két pofon kellett? Fú,na remélem nem lesz gyereked...
2019. aug. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%

Kedves #6


Nem ezt mondtam, de tény hogy a tisztelethez kell szabályozás, fenyítés. Ha csak 'trend' szerint leülünk megbeszélni a dolgot, hogy például Ferike nem szabad megverni az osztálytársaidat, akkor abból a gyerek nem biztos, hogy tanul. Én csak arra akartam mutatni, hogy régen nem volt ez a 'ne merjük bántani a gyereket mert az rossz és tönkreteszi lelkileg'. Személy szerint nem ismerek olyan szülőt, aki nem ütötte meg soha a gyerekét és aki azt mondja, hogy 'én soha', annak nem is hiszek. Nem azt mondom, hogy bármikor kedve szerint lehet bántani a gyereket, de azért megvannak a megfelelő szituációk. Tegyük fel, hogy a gyereked lopott a boltból. Leültél és megbeszéltétek. Aztán rá kisebb idő után megint lop, mivel valami szintén megtetszett neki. Oké, megveszed neki, hogy ne vágyakozzon utána. De mindent nem tudsz és szerintem nem is szabad. Törődés, beszélgetés után is lopni fog, akkor mit csinálsz? Én szívem szerint rácsapnék a kezére.


Gyereket ne aggódj, nem akarok. Ilyen elkényeztetett és elrontott világba nem fogok gyereket szülni. Az hiányzik, hogy nagyobb, például tini korában piszkálják, mert nem adtam meg neki mindent kiskorában és nem hagytam hogy elkényeztetett kis senki legyen, mint a mostani fiatalok többsége (lásd TikTok, útca). Persze tisztelet a kivételnek. Hozzá teszem én is ebbe az elrontott fiatal korba tartozom a magam 17 életévével, de hidd el szégyellem, hogy ebbe kell tartoznom.


Félreértés ne essék, nem vitatkozni szeretnék, ez csak az én véleményem. Természetesen mindenki úgy neveli a gyerekét, ahogy szeretné, jónak tartja. Tapasztalatból írtam, látom osztálytársaimon (akik elmondásuk szerint nem voltak fenyítve), hogy milyen felelőtlenek, éretlenek és tiszteletlenek mind tanár, mind diáktárs felé. Őszintén engem anyám kisebb koromban meg-megütött, de nem sántultam meg, iskolai átlagom 4-es fölött van mindig, segítőkész, empatikus és fegyelmezett vagyok. A kortársaimmal nem nagyon jövök ki a hóbortjaik és röhejes stílusuk miatt épp ezért a felnőttekkel értek szót, de szívesen beszélgetek bárkivel és elfogadok mindenkit annak amilyen.💕

2019. aug. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, kérdező, hogy hogyan látsz bármi esélyt arra, hogy a gyerek ment túl messzire, miközben semmit se csinált. O.o


Vita nem= veszekedés.


Nem ismertetted a helyzetet, hogy mint szülő reagálni tudjak, mert már be vagyunk dobva egy kész helyzetbe, annak is a legkritikusabb részébe. Amit reagálnék, ha hirtelen átvenném a kontrolt a szülő felett, hogy leállítanám a kezemet, szégyelném magam, mély megbocsájtást kérnék a gyerektől, majd megpróbálnék nem hulladék ember lenni onnantól.

2019. aug. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát valójában a szituáció...eléggé sokféle. Mondjuk kezdődik egy alap veszekedéssel a pénzen, aztán átfordul teljes személyeskedésbe (nemrég volt válás, és anyum egyedül maradt velem és a húgommal, ezt olvassa a fejünkre állandóan, hogy „Mert ő egyedül nevel minket”), végül már csak provokál minden hülyeséggel, hogy mondjak valamit amit szét tud cincálni és ő jöjjön ki nyertesként a veszekedésből. Közben végig megy a kontrollálás meg a fölényeskedés (pl. nem állhatok fel, mert visszalök meg belém mar, úgy reagálja le, mintha minimum rátámadni készülnék, meg nem szólalhatok meg, hogy megvédjem magam, mert az már szájalás meg tiszteletlenség). Persze közben a lelki terror, meg fenyegetőzés. És a pillanat, amikor megütne, az akkor van, amikor elegem lesz, mert fél órája hallgatom hogy ő milyen csodálatos anyuka, mert egyedül is eltart minket, mi meg a hálátlan kölykei vagyunk, akik semmit nem csinálnak. Itt főleg rám gondol mindig, holott mivel egész nap nincs itthon, én látom el a húgom, kitakarítunk minden nap (porszívózás, mosás, teregetés, mosogatás, feltörlés), elpakolok (UTÁNA IS, mivel reggelente beágyazni sem képes). De egész veszekedés alatt nyomja, hogy ő egyedül old meg mindent és szidja apánkat meg hazugságokat talál ki (sokat hazudik). Ezeket mindvégig mintha valami kutyák lennénk, mármint konkrétan úgy beszél. És amikor ilyenkor elpattan a cérna, és felszólalnék, jön, hogy: „Te velem így nem beszélsz”, „Tiszteletet megadd nekem, mert az anyád vagyok”. És a legrosszabb, hogy oké, hogy én tiszteljem, de ő sehol sem tisztel minket, egy kicsit sem. És ilyenkor jön a pofon, most legutóbb a fent említett szituáció. 4 pofont kaptam érte.
2019. aug. 2. 20:08
 10/11 anonim válasza:

Nálunk is ugyan ez megy! Nagyon sajnállak kérdező! Egyértelműen nem a szülőnek van igaza!

De ha anyukátok ilyen, miért nem mentek apukátokhoz?

2019. aug. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!