Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám hisztizik mert ide...

Anyám hisztizik mert ide költözik a barátnőm ez így rendben?

Figyelt kérdés
Én 38 éves vagyok, saját házam van, igaz hitelből de én fizetem a törlesztőt. Apám 15 éve sajnos meghalt, anyám egyedül nem volt olyan anyagi helyzetben, ezért építettem neki a házban egy szobát és velünk lakik. Eddig semmibe nem szólt bele. Volt már élettársam, nem szólt bele. De most más. A barátnőmmel úgy döntöttünk, hogy 1 év járás után ide költözik. A gond az hogy van két kutyája és anyám gyűlöli a kutyákat. Azt mondta reméli nem kell megélnie hogy kutya legyen a háznál. Én határozottan elmondtam hogy márpedig ez így lesz és azóta nem szól hozzánk, mufurc, flegmázik, a barátnőmnek azt mondta felőle a kutyái fel is fordulhatnak mert ő ezt nem bánná. Nyaralni is vittük, semmit nem kellett fizetnie, de ettől se lett jobb a kedve. Ti mit tennétek? Beszéltem vele már, de nem akarja elfogadni hogy nem az van amit ő akar.
2019. aug. 5. 11:52
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
65%

Patthelyzet. Én megértelek téged is, de anyukádat is. Én is félek a kutyáktól, voltak rossz tapasztalataim.


Viszont itt neked van döntési jogod. A te házad, jogod van családot alapítani a saját otthonodban. Anyukád vagy megbarátkozik a helyzettel, és a kutyákkal, vagy más lakhatás után néz.

2019. aug. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
63%

22/23

BOCS DE OFF

Már megint a más zsebében turkáltok ahelyett, hogy a saját életeteket javítgatnátok.


Úgy hogy fingom nincs a kérdezőről, ha 18 évesen szakmát tanult mondjuk egy ipariban, elment dolgozni azonnal, ne adja ég utána egy 2 éves technikumra, 23 éves korára miért ne kapott volna hitelt, mikor 3 hónap munkaviszony elég hozzá és szedett össze 1,5 milliót önerőnek egy 4,5 milliós házra a Kunságban...

inkább a saját portátokat rendezgetnétek.

2019. aug. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
76%

1. Nem írta sehol a kérdező, hogy az egyetem után rögtön házat vett.

2. Az anyja nem fél a kutyáktól, hanem gyűlöli őket. Nagy különbség.

3. Ha annyira a kérdező anyagi helyzete a téma, akkor ott találjátok leírva azt is, hogy hitelből van a háza. Máskor meg azon csámcsogtok, hogy 38 évesen nincs háza? Röhejes, mennyire nem vagytok következetesek a kérdezők savazásában. Kis oktondiak.

2019. aug. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
50%
38 éves. Ha mondjuk 20 éves kortól dolgozik, lazán fizethetett 10 évig egy fundamentát, az meg elég komoly önerő. Szóval lehet neki háza 38 évesen.
2019. aug. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
20%

"2. Az anyja nem fél a kutyáktól, hanem gyűlöli őket. Nagy különbség."


A másik kettővel egyetértek, de ezzel a mondatoddal nem. Legtöbb esetben, aki fél a kutyáktól, az utálja is őket. (Sőt: aki fél BÁRMITŐL/BÁRKITŐL, az utálja is azt/őt.)

2019. aug. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
85%

#25

Akkor én lehetek fura. Én elég sok állattól félek (pókok, darazsak, stb) de nem utálom egyiket se, mindegyiknek hosszú és boldog életet kívánok, csak annyi, hogy tőlem legyenek kva messze. :D

Őszintén, nem is igazán értem, hogy miért kellene utálnom valamit, csak azért, mert számomra ijesztő.

2019. aug. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
75%

Anyaként a leolvadna az arcomról a bőr, ha a 38 éves egyedülálló fiamnál kellene laknom, és undorítóan beszélnék a jövendőbeli menyemmel, aki talán unokákat szülne nekem..


Bizony egy normális anya a saját kényelmi érdekeit a gyereke fontos igényei mögé helyezi, nem pedig elé!


Így is ezerszer többet tett a kérdező az anyjáért, mint ami normális lenne, ideje az elkényeztett anyukát(gondolom hatvanas) helyrerakni, még nem annyira öreg, hogy bármit el lehessen neki nézni!


Mellesleg ilyen rászorult helyzetben, mint a másnál lakás, bizony pofátlan az, aki meg meri mondani, milyen emberrel járjon az őt segítő ember, kit-mit vigyen a házba..


Nevetséges, hogy itt valaki az anyát védi!


Vegyen vissza az arcából, örüljön annak, amit kap, mert ez nem lenne kötelessége a gyerekének se jogilag, se erkölcsileg, és viseljen el olyan kényelmetlenséget szó nélkül, hogy nem olyan állatokat fog tartani a fia, mint amilyeneket ő szeret!


Anyuka egy rátelepedő, kizsigerelő, ártó ember a gyereke életében, és még így sem elégedett. Persze, nehéz neki, de volt 60+éve, ha nem ment, most nyugodjon bele abba, ami van.


Mellesleg idegennek sem mondunk ilyen visszataszító dolgot, nemhogy a gyermekünk párjának!


Kérdező tudom, hogy hozzászoktál a 38 év alatt a lábtörlő szerephez, de ideje kiállnod magadért és helyretenni az anyádat, mert árt a viselkedése az életednek!


Hatvanasként még javában dolgoznak az emberek, anyukád nem?

2019. aug. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
28%
Te milyen lábtörlő szerepről beszélsz, amikor leírta, hogy eddig semmibe nem szólt bele? A saját lelki betegségedet és rossz tapasztalataidat ne itt éld ki. Én úgy "védtem" az anyát, hogy szerintem érthető az ő álláspontja is. Ettől még nem javasoltam a kérdezőnek, hogy dobja ki a nőjét. Amúgy a kérdező mélyen hallgat arról, mi lett a szülei házával/lakásával. Mert ha mama odaadta a fiának, akkor azért még érthetőbb, hogy ki van akadva, hiszen így valóban nincs hová mennie.
2019. aug. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
60%

Kismamaként mondom, hogy úgy vágnán ki anyucit, mint a huzat. Mit képzel?

Örüljön, hogy veled lakhat. Részemről takarodna egy ilyen megnyilvánulás után.

2019. aug. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim válasza:
60%

"(Sőt: aki fél BÁRMITŐL/BÁRKITŐL, az utálja is azt/őt.)"


Na hát ez a legkevésbé sem igaz! Én is félek a darazsaktól, hogy megcsípnek, DE nem utálom őket! Csak tartsuk meg a tisztes távolságot, a többi nem érdekel. De a kérdésben arról van szó, hogy anyuka gyűlöli a kutyákat. Tehát a felvetés így hangozna: aki bármit/bárkit utál, az fél is tőle. Ez pedig még annyira sem igaz, mint amit te írtál.

Attól, hogy valamit utálok, még nem egyenlő azzal, hogy félek is tőle. Én pl utálom és ki nem állhatom a poloskákat, azonban nem félek tőlük. A kettő között semmiféle párhuzam nincs.

2019. aug. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!