Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mindenki azt várja, hogy gimi...

Mindenki azt várja, hogy gimi után egyetemre megyek, de nekem nem ez a tervem. Korai lenne elmondani nekik? 16

Figyelt kérdés

Az egész családom, főleg anya azt akarja, hogy majd menjek egyetemre. Ennek reményében nyolcadikban tudatták velem, hogy csak és kizárólag gimnáziumba mehetek, de én szakgimnáziumba akartam. Úgy is meglenne az érettségim,meg tudnék magammal mit kezdeni, ha nem megyek utána tovább.

Ráadásul külön poén, hogy anyám, aki ezt legjobban erőlteti, kijelentette, hogy nem tud, és ha tudna sem támogatna egyetem alatt.

Jelenleg tizedikes leszek, de valahogy már most sejtem, hogy én nem fogok tudni afelé haladni, amit elvárnak tőlem. Ráadásul anyámékkal nem jó a kapcsolatom, ezért előrébb lennék, ha elvégeznék egy rövidebb képzést gimi után, és nagyon max akkor mennék egyetemre, ha nem vagyok rájuk utalva.


Viszont nem tudom, hogy hogyan mondjam meg nekik. Valahányszor arról van szó, hogy utálom a sulit ahová járok, főleg a koli miatt,mindig azzal jön mindenki, hogy egyetemen úgyis kollégiumba kell mennem. De az senkit nem érdekel, hogy én egyáltalán akarok-e egyetemre menni.


Szerintetek mit kéne tennem a helyzetben?


2019. aug. 7. 12:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ráérsz akkor elmondani, ha végeztél a gimivel.
2019. aug. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem is ráérsz, de vannak már konkrét terveid mit fogsz tanulni gimi után? Csak akkor lenne valamennyire is értelme elmondani, ha már megvan a konkrét terv, azzal mennyit keresnél, mi kell hozzá...ilyenek. Hátha tudsz rájuk úgy hatni picit.

Amúgy mi bajod az egyetemmel? (Semmi bajom azzal, hogy nem szeretnél egyetemre menni, vannak ilyen emberek is, pl.barátnőm, csak kíváncsi vagyok neked miért nem jön be.)

2019. aug. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%
Korai én is azt mondtam ilyenkor még hogy biztosan nem megyek aztán mégis ott kötöttem ki. Még sok változhat ebben a pár évben is. Érdeklődj és nézz utána hogy milyen opcióid vannak.
2019. aug. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
59%
Az utolsó pillanatban mondd el! Ne akard még 2 évig ezt hallgatni minden nap!
2019. aug. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha így érzel, ne várj sokat, mert nem mindegy, hogy 25 éves korodra munkába állhatsz azzal a mesterséggel, ami érdekel téged, vagy még 30 évesen is nyögsz az egyetemen, ami kicsit sem foglalkoztat téged, csak muszájból csinálod.

Viszont ha belevágsz a dologba, akkor feltétlenül nézz utána kicsit. Keress a neten iskolákat, nézd meg az anyagi oldalát, hogy mivel járna, ha átjelentkeznél, esetleg egy-két évvel tovább tanulnál ott, hogy behozd a lemaradásod, amit a gimiben való tanulással szereztél. Nézd, meg hogy tudnál-e dolgozni, mennyit keresnél a szakmáddal, és ha már felkészült vagy, meg fogod tudni őket is győzni, hogy neked ez a célod.

A szüleid valószínűleg a társadalmi elvárások miatt ragaszkodnak az egyetemhez, szerintük ha van diplomád, akkor többet nem kell tanulnod, nem is kell keményen dolgoznod, a versenyképes fizetés meg az öledbe hull majd. Ezzel ellentétben egy jó szakmával, hozzáértéssel és szorgalommal akár kétszer annyit is kereshetsz, és azt fogod csinálni, amit szeretsz. Ezt tartsd a szemed előtt, mert nem lesz könnyű menet meggyőzni őket.

Sok sikert kívánok Neked, és ha lenne még kérdésed, kellene egy kis támogatás, vagy elmesélnéd, hogy mire jutottál, írj nyugodtan privátban! :)

2019. aug. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
69%

Az én lányom ugyanennyi idős. 3 héttel ezelőtt azt mondta, hogy norvég kutyatenyésztő lesz. Most inkább lakókocsis utazós életet szeretne :)


Szerintem felesleges ilyeneken pattognod. Annyi minden változhat még. Mire odakerülsz, hogy leérettségizel illetve pályát válassz addigra már nagykorú leszel. Te rendelkezel majd az életedről. Természetesen nagyon fontos hogy semmibe ne kezdj bele amit rád erőltetnek. A saját életedet éld, ne másét!

Gondolom a szüleid elég makacsak, így majd lesznek ebből viták. De nem hinném hogy rosszindulat vezérelné őket. Minden szülő azt szeretné ha a gyerekének egy kicsivel könnyebb lenne mint neki :)

2019. aug. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!