Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek anyukám jobban...

Szerintetek anyukám jobban szereti a nővérem, mint engem? Kérlek, olvassátok végig.

Figyelt kérdés
6 év van köztünk, én 14 , a nővérem 20 éves, mindketten lányok,csak ketten vagyunk testvérek. A nővéremnek rossz időszaka van, lelki értelemben, úgyhogy megértem, hogy nagyon odafigyel rá, bár ez a betegsége előtt is így volt. Ha például a tesómmal összekapunk, kivétel nélkül őt védi, neki ad igazat. Vele mindig rengeteget beszélgetnek, nevetgélnek, én értem, hogy ő érettebbtöbb a téma, jobban megértik egymást, de rosszul esik, ha megszólalok, akkor konkrétan meg sem hallják, pedig a nővéremmel jó kapcsolatom van. Kipróbáltam, hogy sokszor én is megszólaltam, mikor beszélgettek, és semmi reakció nem jött rá, egyzser sem, mintha meg sem hallották volna, pedig nem voltam halk. Anya az én véleményemet sosem kérdezi meg semmiről, mindig az van, amit a tesóm akar. Engem nagyon gyakran leszid, nagyon - nagyon durván rideg velem, a vicceimen megsértődik, már azóta nem is humorizálok vele. A nővéremet szívesen pénzeli, ha én akarok venni valamit, ad rá pénzt,kevesebbet ,mint amit a tesómnak adna, de még azt sem szívesen, és ezt meg is mondja nekem, hogy nem ad sokat.Ha nekem van bajom valamivel,akkor azt mondja nem bírja ezt a hisztit, ha a tesómnak,akkor sajnálja és próbál a kedvében járni.Erről nem beszéltem anyának, meg senkinek sem, mert nem vagyok énközpontú, önző, nem akarom, hogy ezen rágódjon, na meg biztos hülyének nézne. És persze ezzel nem őt akarom rossznak beállítani, mert megértem, meg is érdemlem, néha bunkó vagyok, meg rendetlen a szobám, ami őt kifejezetten rosszul érinti, az utóbbi kis dolognak tűnik, de elég sok vita megy róla, megértem, hogy dühíti, próbálok jobban odafigyelni. És tudom, nem én vagyok a világ közepe, nem is akarok az lenni, de fura, hogy ez a nővérem problémája előtt is mind így volt. Meg nővérem egyetemista, ritkán van itthon, de érdekes velem sosem foglalkozott ennyit. Nem sajnáltatni akarom magam, csak kíváncsi vagyok a véleményekre. Jobban szereti őt, annak ellenére, hogy azt mondta, teljesen egyformán szeret minket?Mi a véleménytetek?

2019. aug. 7. 16:53
 1/1 anonim ***** válasza:
78%

Szia! Szerintem márpedig ülj le és mondd el neki: anya,ez nekem rosszul esik! Szeretlek,szeretnék beszélgetni veled én is, és örülnék,ha közelebbi lenne a kapcsolatunk!

Illetve beszéld meg vele,hogy változtatsz ezeken,mint a bunkóság,vagy a szobád. És ő is támogasson jobban,ha szükséged van valamire.

Hidd el,ez bevállhat. Ha nem,legalább megpróbáltad,viszont akkor tényleg tűrnöd kell,aztán majd lelépni ha nagy leszel. Az őszinteséggel többre mész, egyenesnek kell lenned,nem trükközni. Mondd ki,ha valami problémád van,ne félj!

Sok sikert:)

2019. aug. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!