Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ilyen esetben te fizetnél...

Ilyen esetben te fizetnél majd szülőtartást?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk gyerek- és kamaszkorodban a szüleid sorozatos felelőtlen, rossz döntéseikkel hátrányba hoztak volna, ami miatt szívtál.


Pl. nem hívhattál meg magadhoz barátokat, nem kaptál volna tőlük sem szülinapra, se karácsonyra ajándékot, túlszabályozták volna az életed, hogy hova mehetsz, milyen könyvet olvashatsz, milyen zenét hallgathatsz, zsebpénz nuku, ők maguk sem igyekeztek jobban fizető munkákat megszerezni, emiatt félig-meddig nyomorogva telt a gyerekkorod, gyakran balhéztak, veszekedtek előtted, ami miatt feszült, stresszes voltál stb.


Most felnőttként öregedő szüleid vannak.


Szülőtartást, ha eljön az ideje, fizetnél utánuk jó szívvel?



2019. aug. 10. 12:20
1 2 3 4 5 6
 1/52 mkvenner válasza:
67%
Karácsonykor és szülinapokkor küldenék képeslapot, oszt jó napot. Nemhogy még pénzt.
2019. aug. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
71%

Igazából ezt nem te döntöd el.


“Fontos szabály azonban, hogy ha a szülő a gondozási és nevelési kötelezettségének eleget tett, akkor a gyermek csak a vele szemben tanúsított kirívóan súlyos magatartás esetén hivatkozhat a szülő érdemtelenségére. A törvény nem határozza meg egészen pontosan, hogy mi is az a kirívónak súlyos magatartás, azt a bíróság mérlegeli az adott esetben, figyelembe véve a társadalom által elfogadott erkölcsi normákat.“


A te esetedben szerintem nincs szó kirívóan súlyos magatartásról. Elvégre nem ütöttek-vertek, nem raktak intézetbe stb. A “nyomorogva telt a gyerekkorod” nem tudom pontosan mit takar,mert nem mindegy, de ezen kívül, minden amit leírtàl egy iszonyatosan szigorú nevelés. Ez nem kirívóan súlyos szerintem. De olvas utánaa szülőtartási kötelezettségnek.

2019. aug. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
75%

Őszintén?

Az én családom nem volt ennyire szörnyű (bár azért voltak dolgok, de hol nincsenek?) de én még nekik sem fizetnék szívesen szülőtartást. Van saját családom már, elég őket eltartani.

De tudom, rémes vagyok, jöhet a lepontozás.

2019. aug. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonymousreview60 ***** válasza:
80%
#1-gyel értek egyet. #2-nek igaza van, a bíróság az elmondottakat nem tartaná kirívó oknak. Ugyanakkor (#3 is utalt rá) a jog szerint a saját kölök eltartása elsőbbséget élvez a szülők eltartásához képest.
2019. aug. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
55%

Nem. És egy igen jó pszichiéteri szakvéleménnyel valamint egy igen kiváló ügyvéddel felszerelkezve be is bizonytanám, hogy nincs is joguk egy fityinghez sem. Tartsa el őket Orbán, meg a többi billiomos haver.


Egyébként a rossz szülő általában követelőzik, de az igen-igen rossz szülő hallgat, mert tudja, hogy sáros.

2019. aug. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
63%
Szülőtartás nem jár mindenkinek. És egy jó ügyvéddel el lehet kerülni.
2019. aug. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
44%

A világ legjobb szüleinek sem fizetnék. Felnőtt emberek, oldják meg az életüket.


Nekem van családom.

2019. aug. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
27%

No, igen! Régi igazság!

Egy szülő felnevel akár 5 gyereket is, de az 5 gyerek már nem képes az egyetlen szülőjét sem eltartani.

Egy gyereknek bármennyit adhatsz -anyagiakba bármibe- sosem elég.

Ha egy szülőnek akár a minimális segítség kell -nem anyagiak- az a gyereknek már hatalmas áldozat.

Ha egy szülő félreteszi a pénzét, hogy majd öreg napjaira legyen, az zsugori, mert nem adja a gyerekének, unokájának.

Ha viszont odaadja és neki segítség kell. akkor a gyerekek, unokák nem szívesen adnak és áldozatnak érzik magukat, akiktől elvesz a szülő.

Ha te nem éheztél és nem voltál hajléktalan, akkor ez a szüleidet is megilleti. Ennyit fizetnék nekik.

2019. aug. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem amit leírtál kb a gyereket 80 százalákára igaz Magyarországon. Szülőtartást meg a legritkább esetekben ítélik meg és akkor is megtagadhatod, ha lemondasz az örökségről.
2019. aug. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
32%

A szülő nem azért vállal gyereket, mert az majd letartja x év múlva!


Gyereket vállalni öröm, érték, minden szülőnek törekednie kellene arra, hogy minél többet adjon, a minimmum, a kaja és a fedél az nem kiváltság, hanem alap, különben elveszik tőlük a gyereket és nem élvezhetik a gyerekkel járó sok pozitív dolgot, amiért elvileg vállalták!


Nem érdemel az a szülő fedélt és kaját, aki a gyerekének is megadta ezt, mert a gyerek felé ez kötelesség, hisz ezért, ennél többért vállalták, a felnőtt felé viszont nem, mivel egy gyerek sem vállal magától ilyesmit, onnantól, hogy megszületik..


Szerintem az a szülő, akit a gyereke nem akar eltartani, az olyan rossz szülő volt, hogy nem is érdemli.


A gyerekeket nem csak felnevelni lehet, nőnek maguktól, mint a dudva akkor is, ha sanyargatták, testileg lelkileg bántalmazták, ellehetetlenítették az életét.


Szerintem kb havi 10ezret érdemelne a kérdező anyja, mert a szülei legalább próbálkoztak olyan irányba terelni őt, amilyen szerintük helyes, törvényes módszerekkel.


A szülei szigorúak voltak, hát az erkölcsük más, de még rendben van, a szülei veszekedtek, hisz emberek, rendben van, a szülei átlagon aluli jövedelműek, hát ez van, nem mindenki szorul ambíció.


Ameddig nem szidtak, hogy buta, ügyetlen, semmiresejó, ostoba, haszontalan, meg ezek csúnyaszóval, addig nem bántalmaztak lelkileg, csak az átlag életüket élték.


Pofon, nyakleves, tarkón-fenék-kézrácsapások, azaz testi bántalmazás?


A leírtak alapján a te szüleid elég jó szülők voltak, csak csóróak és nem átlagos az értékrendjük.


10ből 7 gyerekre rendszeresen rácsapnak a szüleik(oviból tudom), régen ez még rosszabb volt, és 10ből 4et csúnyán szidalmaznak, aláznak, megszégyenítenek..


Egyébként az én gyerekem sem hallgathat 14 alatt bármilyen zenét, nem olvashat akármit és pláne nem mehet akárhova, ez 18 éves koráig így lesz.


Jól is néznénk ki, ha elolvasna valami agymosó ezokönyvet, és 16 évesen európai hittérítőtúrára akarna menni, mint a szcientológia prófétája.


Vagy áthívna 5 tinit a 35 nmes lakásba, miközben nekem otthonról kell dolgoznom délután, vagy a sarki hajléktalant, mert haverok lettek..



Ha csak ennyit tudok, ezek alapján a szüleid elég jó szülők voltak!

2019. aug. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!