Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felnőttként mit lehet tenni...

Felnőttként mit lehet tenni egy alkoholista apáért?

Figyelt kérdés

Apám már jó ideje iszik, nyugdíjba menetele óta durvult el a helyzet, sokszor semmire sem emlékszik abból amit csinált. Emiatt a barátai nagy része már eloldalgott mellőle, maradtam én meg öcsém, de mindketten más városban élünk.


Anyámnak emiatt (is) elege van már belőle, a házasságuk egy katasztófa. Többször próbáltuk rábeszéni elvonókúrára, de nem akarja beismerni a problémát. A szíve miatt elment orvoshoz, aki megállapította, hogy a mája nem működik jól, olyan yógyzsrekt szed, amire tilos alkoholt inni.


Az alkohol depresszióssá is teszi. Tesóm most fog külföldön elhelyezekdni (25 éves), én 30 vagyok. Próbáljuk felváltva legalább hetente meglátogatni, egyre rosszabb a helyzet, és a jövőben tesóm sem fog tudni segítnei. Anyámat kikészíti, de a közös lakás miatt nehéz lenne, nincs hova mennie, és józanul jó ember, nem akarom, hogy az utcán végezze



2019. aug. 11. 23:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Keresztapámból kiindulva tapasztalatból mondom hogy semmit nem lehet eszközölni. Ő sokszor iszik keveset, egyedül akkor nem nyúl semmihez ha dolgozni megy, vagy kitudja...Főpincérként, kinézem belőle amilyen jóba van ott mindenkivel, mert jól végzi a melót.

A nagyobbik baj hogy vezetés előtt sem foglalkozik nagyon a dolgokkal, egy rövid, meg két sör után volt hogy autóba kellett ülnünk, mondom így ne menjünk sehova, mert vagy elkapnak, rosszabbik hogy ha valakivel összemész, nekem még akkor folyamatban volt a jogsim, de már adta volna a kulcsot hogy akkor nyomjad Te, tudod hova kell menni.... Nagyon lazán veszi az életet, bár őszintén megmondta szarik mindenre, fizetés kint van minden hónapban a konyhapulton, ha a gyerekének kell pénz mindig többet ad, stabil életük van egy szavuk nem lehet, amikor kértem hogy gondolkodjon el azon amit éppen tesz, megkaptam hogy ha én tartok el családot, felépíttettem egy házat, de mivel egyikben sem volt részem, majd akkor papoljak neki, nem veri a családot, szerinte 50 felett neki ez jár, van egy stílusa az tény.


Egy függővel nem lehet mit tenni, és ami a legszebb az egészben hogy az Ő apja is szerette meginni azt a keveset ha nem is naponta, de megoldotta... Szép kort megélt, de szerintem senkinek nincs szüksége 3-4 felesre, meg legalább ugyanennyi sörre, ha dolgozgat a háznál, ha épp főzőcskézik... Ezzel csak palástol valamit.

2019. aug. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idős korban, ha

-semmi indíttatás

-semmi betegségtudat

-maradandó a májkárosodás

-gyaníthatóan benzodiazepinekre iszik,

Akkor sajnos szinte reménytelen a dolog.


Ha valóban benzóra iszik, az olyan szintű függőséget okoz, amilyent a heroin sem. Eleve egy heroinista ha összeszedi magát, akkor iszonyatos hetek elé néz. Egy komolyabb benzósnak lejönni a szerről kb egy év pokol.


Az alkoholnak és a benzóknak pedig nagyon durva keresztreakcióik vannak.


Ne úgy legyen, de a legrosszabbra készüljetek föl!

2019. aug. 12. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én apám 58 full alkesz maja ko. Szive kivan csak az atultetes segitene. Minden orvos hulye majd o beosztja a gyogyszereket. Persze borral veszi be. 4honapra leallt mikor eloszor kerult korhazba. Azota is vedel. Ennyi. Huzza valameddig oszt annyi. Probaltam szepen csunyan leszarja a vilagot. A legszebb h melozni se tud mar nincs semmi bevetele... Inkabb szivott volna egesz eletebe nem ez a kva ital...
2019. aug. 12. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem tehetsz egy szenvedélybeteggel, ha ő nem hajlandó beismerni magának, hogy baj van és nincs meg benne az akarat a változtatásra. Apámmal végigcsináltam, ő is alkoholista volt, tavaly decemberben temettük.
2019. aug. 12. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is mindent megpróbáltam, de semmi nem hat. Napi fél - 1 liter tömény. Nem tudod leállítani. :(
2019. aug. 12. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én kamaszkoromban vesztettem el az apámat, nagyon szerettem, nem volt egy agresszív alkat akkor sem, ha ivott. Mivel akkor még nem láttam át a dolgokat, meg hittem is neki, utólag ostoroztam magam, meg kb 30 évesen vallottam be magamnak, h alkoholista. Az önostorozas azért volt, mert nem segitettem neki. Szomorú, csalódott volt, azért ivott. Én meg csak dühöngtem es kiontottem az italt a lefolyoba. Tehat. Én azt mondom, ha van benned szeretet iranta, akkor probalj arra koncentralni es kerdezd meg, hallgasd meg, mi a baja, miert menekul az ivasba. Igy lehet segiteni, ha a lelkén segitesz. Ha ez nem megy, akkor elvono, bar az is akkor működik, ha ő akarja. Ha ez sem megy, akkor tenyleg nem tudsz tenni semmit. Csak magatokon tudsz segiteni. Segits anyadnak elköltözni, gondolkozzatok, milyen lehetőségek vannak. Ha szenved mindenki, legalább azokat meg kell menteni, akit meg lehet.
2019. aug. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Az én apám is ilyen volt. Szerencsére az én szüleim elváltak. Felnőttként testvéreimmel többször is megkerestük, hogy segíteni szeretnénk neki. De ő nem akart soha leszokni. Idősebb korában hagyta abba, mert már rosszul volt. De akkor senki sem mondta neki. Szerintem csak akkor működik, ha ő határozza el és nem más mondja neki. Sőt, ha más mondja, akkor az eleve ellenállást vált ki, hogy ne mondja meg más, hogy ő mit csináljon.
2019. aug. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%

nagyjából majdnem semmit. Próbálkozhatsz, megfeszített tempóban, mindennel, de ha ő maga nem akar leállni, nem is fog soha.


Magadat és a tesódat mentsd. Ne kövesd azt az utat, amit apu és gondolkodj el azon, hogy vajon miért iszik? Ha apád józanul jó ember, akkor anyukáddal is komoly baj van.


Esetleg megpróbálhattok egy családterápiát vagy párterápiát, ha apukád józanul belátja, hogy baj van és anyukád is támogatja mindenben, de ahhoz a szüleid mindketten kellenek. Értsd: nem ti. Ők.

2019. aug. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem már nincs remény sajnos. Az alkohol teljesen átvette a test fölött az uralmat.
2019. aug. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!